Tronxy X5S

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
MaxXxi47
Postów w temacie: 11
Posty: 396
Rejestracja: 14 wrz 2017, 23:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Tronxy X5S
x 98
Kontakt:

Re: Tronxy X5S

Post autor: MaxXxi47 »

Czy polecałbym? I tak i nie - mnie bardziej odpowiada CoreXY a małe babolki w konstrukcji wersji V0.1 nie były bardzo uciążliwe i po kolei się ich pozbywałem. Dla kogoś kto chce kupić, złożyć i używać bez wkładania "serca" to byłby zły wybór ALE Tronxy cały czas wydaje wersje poprawione i ta obecnie sprzedawana ma się nijak do tej, którą kupiłem.
Czy złom? Nie - tak nie powiem. To dobra baza choć mało popularna i wymagająca czegoś więcej niż złożenia.

Dużym problemem tego typu drukarek kupowanych przez totalnych początkujących (jak ja) jest to że nie wiesz czy to ty coś źle robisz w kwestii parametrów czy może drukarka jest źle poskładana z winy twojej/produceta. Dlatego tak ceni się Prusę - ona po wyciągnięciu z kartonu działa i bankowo działa dobrze bo przed spakowaniem musi wypluć X elementów do poskładania kolejnych Prus. Tu masz loterię czy aby wszystkie elementy znajdują się w kartonie (u mnie brakowało drukowanego uchwytu na kable) czy może są w pełni sprawne (wiele fot połamanych akrylowych elementów czy choćby nie przewiercony na wylot łącznik :P serio).

Z Dłuższej perspektywy (kilka miesięcy użytkowania z mniejszymi i większymi problemami) stwierdzam że zastanowiłbym się drugi raz czy brać akurat tę drukarkę na start. Z pewnością nie skreślałbym jej ale też nie powiedział "TO TA!".

Z modyfikacji mojej wersji
- wyprostowanie pasków napędowych
- przekładka elektroniki do małego zgrabnego boxa
- ocieplenie stołu
- szyba zamiast laminatu
- wymiana alu sprzęgieł na drukowane z Thingi
- zmiana nawiewu na wydruk oraz nawiewu na radiator głowicy

Czekają w kolejce
- zamknięta komora
- wymiana głowicy na V6
- zmiana stołu na 12V bądź dołożenie zasilacza na 24V

Sporo tego jak na drukarkę dla początkującego.
DRAGON CUSTOMS
popek9
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 15 paź 2018, 11:48

Re: Tronxy X5S

Post autor: popek9 »

Cześć wszystkim.

Jestem w posiadaniu drukarki Tronxy x5s od ponad 2 miesięcy. Na chwilę obecną więcej jest z nią problemów niż samego drukowania.

Stołu nie da się skalibrować bo jak ustawie dobrze wszystkie narożniki to na środku powstaje brzuch. Znowu jak zrobię na odwrót i środek stołu jest w miarę równo to narożniki są 2-3 mm poniżej dyszy drukującej. Jest to bardzo dziwne bo jak zdjąłem stół i sprawdzałem go poziomicą to wydawał się prosty.

Czy ktoś miał podobny problem z poziomowaniem?


Oczywiście również jest problem z grzaniem stołu ale to jak wiadomo trzeba dodać drugi zasilacz najlepiej na 24v aby było odpowiednie grzanie. Zauważyłem również że przy obecnym zasilaniu 12v. Prawa strona (od strony przewodów zasilających) grzeje się mocniej niż lewa. Występuje tutaj różnica kilkunastu stopni co jest bardzo dużą przeszkodą podczas drukowania, ponieważ część druku trzyma się stołu, a druga część sama się odkleja.



Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
darek1975
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 39
Rejestracja: 27 cze 2017, 07:47

Re: Tronxy X5S

Post autor: darek1975 »

Masz oodpowiedzi wyzej drukarka musi przejsc upgrade zwłaszcza od spodu ocieplenie stołu.Ja do drukarek 3D stosuje też mosfet na stół.Ponadto zastosuj szybe na stół.
madej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 22
Rejestracja: 05 lip 2018, 17:01
Lokalizacja: Kraków okolice
Drukarka: Ender 3
x 4

Re: Tronxy X5S

Post autor: madej »

Jeśli uważasz, że stół masz prosty, to może prowadnice głowicy się uginają. Efekt miałbyś ten sam, czyli że niby stół wypukły.
popek9
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 15 paź 2018, 11:48

Re: Tronxy X5S

Post autor: popek9 »

darek1975 pisze:Masz oodpowiedzi wyzej drukarka musi przejsc upgrade zwłaszcza od spodu ocieplenie stołu.Ja do drukarek 3D stosuje też mosfet na stół.Ponadto zastosuj szybe na stół.
Dzięki za szybką odpowiedź.

Szybę miałem, jednak zbyt szybko ją grzałem opalarką (temp. max 650°C) i mi pękła :P więc wykorzystałem najpierw oryginalny laminat, a później naklejkę, ale nie da się na tym w ogóle drukować. Bo dysza po chwili zrywa cały druk lub w pewnych miejscach w ogóle nic nie drukuje a z innej strony znowu daje zbyt dużo filamentu.

Na chwilę obecną czekam na zasilacz 24V i mosfet który powinien dotrzeć do mnie w tym tygodniu.
balder
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 26 maja 2018, 20:00

Re: Tronxy X5S

Post autor: balder »

witam
mam problem z tą drukarką
drukuję na pla i odkleja mi się wydruk często pierwsza warstwa się nie przykleja
używałem c-sticka i dalej tak samo
oczywiście mam szybę drugi zasilacz do stołu
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Tronxy X5S

Post autor: dragonn »

zdjęcia! zdjęcia pierwszej warstwy
balder
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 26 maja 2018, 20:00

Re: Tronxy X5S

Post autor: balder »

Obrazek
to jest spód zerwanego wydruku
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Tronxy X5S

Post autor: dragonn »

Odpowiedź jest tylko jedna :D - DYSZA ZA DALEKO OD STOŁU!
I nie, nie mów że levelowałeś na kartkę, już tyle razy tłumaczyłem że to jest absolutnie do kitu. To jedynie zapewnianie że wszędzie jest równo ale nie że jest wystarczająco blisko.
balder
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 26 maja 2018, 20:00

Re: Tronxy X5S

Post autor: balder »

tak właśnie robiłem\
jaką najlepiej szczelinę ustawić?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”