Tronxy X5S

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
DoktorM
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 30
Rejestracja: 07 lut 2019, 13:56
x 10

Re: Tronxy X5S

Post autor: DoktorM »

Ten kanał chłodzący, który pokazałeś na zdjęciu razem z Benchy wygląda na mocno wyeksploatowany.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Tronxy X5S

Post autor: virgin71 »

Jaromaniak pisze:Witam

Temperatura 200/45 filament PLA 3D active.

zmieniłem

cofanie z 4,5 na 6 mm
prędkość cofania 45 na 50 mm/s

i wyszło o wiele lepiej ale nie idealnie :/
45 mm/s to już jest zwykle max i oprogramowanie ma limit w tym miejscu, ale w przypadku tej drukarki, podobno należy testować
8 mm / 60 mm/s

Grzenie do 45'C ma chyba podobne właściwości adhezyjne, jak niegrzanie wcale. No chyba, że jakiegoś kleju używasz.

Filamentu wyżej wspomnianego nie da się używać do sprawdzenia drukarki...
Jaromaniak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 17 maja 2019, 16:11

Re: Tronxy X5S

Post autor: Jaromaniak »

DoktorM pisze:Ten kanał chłodzący, który pokazałeś na zdjęciu razem z Benchy wygląda na mocno wyeksploatowany.
:D Taki dziwny stwór przyszedł razem z drukarką, fatalnie wydrukowany (jest najprawdopodobniej wydrukowany z tego samego materiału który był dodany gratis, nie dało się tym w ogóle cokolwiek wydrukować) chciałem wydrukować nowy model ze strony TRONXY ale link jest martwy, jak możecie polecić jakieś sprawdzone chłodzenie do tego modelu to poproszę.
Jaromaniak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 17 maja 2019, 16:11

Re: Tronxy X5S

Post autor: Jaromaniak »

virgin71 pisze:Filamentu wyżej wspomnianego nie da się używać do sprawdzenia drukarki...
Jakiej firmy filament polecacie, jest to moja pierwsza drukarka 3D więc nie orientuje się za dobrze jeszcze.

Co do temperatury stołu 45/C taką temperaturę miałem w programie z kostką testową (20x20x20mm) i takiego parametru użyłem.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Tronxy X5S

Post autor: virgin71 »

DevilDesign, Fiberlogy, Primat lub Coro niektórzy uważają, że Spectrum (ja nie podzielam entuzjazmu, ale to moja opinia).
Awatar użytkownika
MaxXxi47
Postów w temacie: 11
Posty: 396
Rejestracja: 14 wrz 2017, 23:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Tronxy X5S
x 98
Kontakt:

Re: Tronxy X5S

Post autor: MaxXxi47 »

Dobrym chłodzeniem będzie zdecydowanie użyty przeze mnie Petsfang.
https://www.thingiverse.com/thing:2984806
Dokonałem w nim kilku modyfikacji brzeszczotem i dodałem swoją ulubioną alu blaszkę w okolicach dyszy ale też drugą zamykającą od spodu chłodzenie głowicy żeby podmuchy nie szły na blok. Dam foty wieczorem.
DRAGON CUSTOMS
kisek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 16 sie 2019, 05:57

Re: Tronxy X5S

Post autor: kisek »

Witam mam problem z moją tronxy i już ręce załamuje :D paski niby prawidłowo napięte, a w jednym rogu przeskakuje pasek o dziwo tylko w jednym
Crane_PL
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 7
Rejestracja: 25 paź 2019, 11:25
Lokalizacja: Częstochowa
Drukarka: TronXY X5SA
x 1

Re: Tronxy X5S

Post autor: Crane_PL »

Nie wiem cze to dobry temat na takie pytanie, ale czy orientuje się ktoś jakie należy kupić paski do drukarki X5SA ? Pytam bo widziałem kilka opinii, że warto je wymienić jak najszybciej, a swojej drukarki jeszcze nie mam.
Awatar użytkownika
MaxXxi47
Postów w temacie: 11
Posty: 396
Rejestracja: 14 wrz 2017, 23:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Tronxy X5S
x 98
Kontakt:

Re: Tronxy X5S

Post autor: MaxXxi47 »

Moja X5S na seryjnych paskach przepracowała rok. Potem zaczęły się pojawiać zniekształcenia wydruku i zauważyłem że jeden pasek jest "rozciągnięty" w pewnym miejscu. Druty zbrojenia popękały, guma od naprężenia się rozlazła.
Kupiłem na szybko białe paski z ABC-RC ale te też mają metalowy rdzeń i za jakiś czas zrobi się to samo (obstawiam później niż prędzej). Wymienię wtedy na "GATESa" (ten czerwonawy) razem z kilkoma innymi gratami.
PASEK TRIANGLELAB
DRAGON CUSTOMS
Akahari
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 05 lis 2019, 16:47

Re: Tronxy X5S

Post autor: Akahari »

Cześć.
rozglądam się za pierwszą drukarką i w paru ostatnich postach z działu "Co kupić" padła nazwa Tronxy X5SA. Czytając ten temat mama parę pytań:
1) Czy w porównaniu z 2017 poziom tego "co przyjdzie w pudełku" jest teraz lepszy?
2) Mimo to rozumiem, że wymaga upgrade'ów. Jedne kupione, inne wydrukowane. Czy w przypadku tych drugich "to co przyjdzie w pudełku" będzie w stanie przyzwoicie wydrukować takie upgrade'y?
3) Czy tak z miesiąc wystarczy, by wyprowadzić tą drukarkę na ludzi?
Z chęcią przyjmę wszystkie inne porady dotyczące tej drukarki lub ewentualnie lepszy wybór. Jednym z głównych powodów, dla których zainteresowała mnie ta drukarka jest całkiem spora przestrzeń robocza. Rozumiem, że drukarki tego typu wymagają cierpliwości, ale generalnie to nie problem, bardziej obawiałbym się o to, że jeszcze nie mam żadnego doświadczenia z drukarkami 3D.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”