Moje indywidualne przygody z Anycubic i3 MEGA

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Anycubic -Wreszcie.

Post autor: sp6vgx »

shpak pisze: Aczkolwiek znalazłem sposób, który delikatnie poprawia sytuację, mianowicie zwolniłem na maksa pokrętła do poziomowania (> 15 mm między stołem a podstawą) i troszkę się to wyprostowało, aczkolwiek troszeczkę do ideału brakuje.
Powiem tak... Wczoraj wymieniłem podstawę na nową... Jest o wiele sztywniej i przynajmniej się już nie gnie jak oryginał przy byle dotknieciu palcem. Jednak właśnie jest ale... też podniosłem punkt "home" dla osi Z i zluzowałem śruby bo dalej krzywo... Teraz albo stolik z UltraBase jest krzywy (które już trochę przy tych zabawach udało się porysować) - jak tak to będę pisał do chińczyków niech wyślą nowy, albo oś X jest krzywa i w połowie jest niżej - tutaj po prostu kupię lepsze wałki bo nie wiem czy sens męczyć chinoli... Nic będzie trzeba próbować to jakoś pomierzyć i posprawdzać... trochę wszystko utrudnia to że brak jakiś sensownych punktów odniesienia do zrobienia pomiarów...

Co do ceny ile dałem za wycięcie to poszło na PW... w sumie to zamiast dwóch zamówionych sztuk dostałem w cenie 3... nie wiem jeszcze tylko czy ta trzecia nie ma jakiejś wady itp.
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
shpak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 25
Rejestracja: 17 paź 2017, 10:27
x 1

Re: Anycubic -Wreszcie.

Post autor: shpak »

sp6vgx pisze:Teraz albo stolik z UltraBase jest krzywy (które już trochę przy tych zabawach udało się porysować) - jak tak to będę pisał do chińczyków niech wyślą nowy, albo oś X jest krzywa i w połowie jest niżej - tutaj po prostu kupię lepsze wałki bo nie wiem czy sens męczyć chinoli... Nic będzie trzeba próbować to jakoś pomierzyć i posprawdzać... trochę wszystko utrudnia to że brak jakiś sensownych punktów odniesienia do zrobienia pomiarów...

Co do ceny ile dałem za wycięcie to poszło na PW... w sumie to zamiast dwóch zamówionych sztuk dostałem w cenie 3... nie wiem jeszcze tylko czy ta trzecia nie ma jakiejś wady itp.
Powiem tak, na razie się wstrzymam, z tą podstawką, aczkolwiek będę pamiętał że ją posiadasz :). Tak jak mówisz ULTRABASE nie jest idealnie prosty. Ja z podstawą stołu otrzymałem dwa wałki i jest trochę lepiej.
Pozdrawiam
Shpak
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Anycubic -Wreszcie.

Post autor: sp6vgx »

shpak pisze: Powiem tak, na razie się wstrzymam, z tą podstawką, aczkolwiek będę pamiętał że ją posiadasz :).
Nie ma problemu z tym... Powiem jedno na chwile obecna to ta nowa płyta jedynie ułatwi mi jakieś pomiary na osi Y i zapewni sztywniejszą konstrukcję. Ot ustawię na stojaku czujnik zegarowy i sprawdzę samą płytę bez ultrabase... Zobaczymy jak wygląda sytuacja przy przesuwaniu w tej osi - przynajmniej w teorii ta płyta powinna być prosta ;) Bo na chwile obecną trochę trudno stwierdzić co jeszcze może być krzywe... a przynajmniej moje warunki warsztatowe mocno to ograniczają he he Jak wyjdzie że nie ma problemu na wałkach Y będzie jakaś baza względem której można wykonać resztę pomiarów :)
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
trike3
Postów w temacie: 71
Posty: 475
Rejestracja: 14 wrz 2017, 14:01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Drukarka: Anycubic I3 Mega
x 6

Re: Anycubic -Wreszcie.

Post autor: trike3 »

Witajcie ponownie

Korzystam z Cura do druków na Anycubic i tam mam parametry druku standardowo 50 mm/sec.

Jak myślicie można sobie pozwolić na wyższą prędkość druku??

Jak tak to na ile można podnieść parametry.

Pozdrawiam
Martin
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 86
Rejestracja: 16 wrz 2017, 08:02
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Anycubic i3 Mega
x 20

Re: Anycubic -Wreszcie.

Post autor: Martin »

trike3 pisze:
Jak tak to na ile można podnieść parametry.
Ja drukuję czasem 70mm/s, jak mi się spieszy z rzeczami, które nie muszą super wyglądać, wyżej chyba nie próbowałem.
———
Anycubic i3 Mega
Delta Phineas 3DP
Awatar użytkownika
trike3
Postów w temacie: 71
Posty: 475
Rejestracja: 14 wrz 2017, 14:01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Drukarka: Anycubic I3 Mega
x 6

Re: Anycubic -Wreszcie.

Post autor: trike3 »

Witajcie

Męczę się troszkę z moją drukarką i mam do Was pytanie.

Mam problem z klejeniem się warstw, na PLA , ABS teraz kupiłem PET.

Opowiem o ostatnim filamencie: Temperatura 250 Stopni, temperatura stołu 75, mimo wszystko co nieco się odkleja.

Poza tym warstwy wyglądają jakby słabo sprawowane, gość co sprzedaje filament mówi żeby mocniej sprawować warstwy, tylko jak ??

Średnio te wydruki wychodzą wg mnie, najładniejsze ścianki są po ABS, ale 30% większych detali odklejone.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 23
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Anycubic -Wreszcie.

Post autor: Kopytko »

Skleja odkleja uzywasz rozne terminologie i nie wiadomo czy nie klei ci sie do stolu czy wydruk po wudrukowaniu sie rozwarstwia.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
trike3
Postów w temacie: 71
Posty: 475
Rejestracja: 14 wrz 2017, 14:01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Drukarka: Anycubic I3 Mega
x 6

Re: Anycubic -Wreszcie.

Post autor: trike3 »

Do stołu slabo sie klei , większe elementy zaczynaja częściowo odchodzić. A miedzy warstwami jakby slabo sklejone.
Załączniki
BEC378CE-18F5-4A17-A487-7824F66DC895.jpeg
1718EA57-DDFA-435F-AEC3-6F7D9276E000.jpeg
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 23
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Anycubic -Wreszcie.

Post autor: Kopytko »

Ze zdjec wynika ze za malo filamentu podaje. Ale nie widze miedzy warstwami bo dales rzuty z gory. Zwieksz flow o 15% na probe. Jak masz dysze 0.4 na pierwszej warstwie daj szerokosc sciezki na 0.65 a wysokosc warstwy na 0.3 i podeslij zdjecia tej pierwszej warstwy.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 12
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Anycubic -Wreszcie.

Post autor: dragonn »

Po prostu masz za daleko dyszę od stołu najprawdopodobniej...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”