Moje indywidualne przygody z Anycubic i3 MEGA

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
dawid13u
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 20
Rejestracja: 20 sty 2018, 16:41
Lokalizacja: Złochowice
Drukarka: Anycubic I3 Mega

Re: Anycubic -Wreszcie.

Post autor: dawid13u »

Dzięki wielkie za podpowiedzi, będę sobie z tym na spokojnie kombinował. Ważne, że to nie wina drukarki tylko ustawień. Niedawno kupiona więc była by jeszcze szansa coś ugrać z Chińczykiem :)
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Anycubic -Wreszcie.

Post autor: Artu »

dawid13u pisze:Niedawno kupiona więc była by jeszcze szansa coś ugrać z Chińczykiem :)
Zapachniało cebulą :DD
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
dawid13u
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 20
Rejestracja: 20 sty 2018, 16:41
Lokalizacja: Złochowice
Drukarka: Anycubic I3 Mega

Re: Anycubic -Wreszcie.

Post autor: dawid13u »

Czasem trzeba :D "Strzelające" łożyska reklamowałem i teoretycznie już są wysłane nowe, chociaż przypuszczam, że nie będą wiele lepsze i trzeba będzie poszukać czegoś lepszego.
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 7
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Anycubic -Wreszcie.

Post autor: SQ9KRD »

Łożyska polecam wymienić na RJ4JP-01-08.
Powoli przymierzam się też do podmiany stepstików na TCM2208
Jednocześnie po ponad 100 wydrukach ultrabase zaczyna tracić swoje wspaniałe właściwości - dimafix rozwiązuje problem
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
dawid13u
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 20
Rejestracja: 20 sty 2018, 16:41
Lokalizacja: Złochowice
Drukarka: Anycubic I3 Mega

Re: Anycubic -Wreszcie.

Post autor: dawid13u »

A próbował ktoś wymieniać oryginalne chłodzenie wydruku na jakieś inne? Na necie mnóstwo różnych projektów ale które faktycznie daje rade...
Artur13579
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 131
Rejestracja: 04 lis 2016, 22:31
Lokalizacja: Katowice
x 2

Re: Anycubic -Wreszcie.

Post autor: Artur13579 »

Ja też zamontowałem IGUSy. TMC2208 zamówione. Jeszcze muszę załóżyć NOCTUa, tylko kable trzeba zlutować, bo nie pasuje wtyczka.
W sumie to oryg chłodzenie wydruku nie jest taki złe.
Anycubic i3 Mega
Prusa MK3
UBOT TOWER
ATMAT SIGNAL PRO400
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Anycubic -Wreszcie.

Post autor: sp6vgx »

Ja tak tylko chciałem się przywitać przy okazji zakupu Anycubic i3 Mega. W sumie jest to chyba pierwszy post na tym forum (choć czytam od dawna). Kiedyś pisałem trochę na forum mojreprap przy okazji składania sklejkowego klona Ultimakera, ale to były dawne czasy.

Zakup w sumie taki trochę na wariata ot jakoś trafiłem na info o tej drukarce popatrzyłem na aliexpress, potargowałem się z chińczykiem i kupiłem. Wszystko na zasadzie za takie pieniądze można przetestować i zobaczyć co z tego będzie. Z tego powodu też postanowiłem coś na forum napisać...

Jak na razie standard. Czyli stolik wygięty do góry na środku, za dokładniejsze pomiary co jest krzywe zapewne zabiorę się w najbliższym czasie (na razie dopadła mnie jakaś grypa i nie mam siły do takich zabaw).

Wstępnie podgięty uchwyt na prowadnicy która stawiała opory nie wiele pomógł.

Na chwile obecną zamówiona nowa płyta z aluminium. Pierwsze wydruki z PLA całkiem ok (zakładając że Cura 3.2.1 skonfigurowana na szybko i ustawione parametry bez większych testów) oraz stolik praktycznie nie wypoziomowany.

Z objawów jeszcze wygląda na to że stolik nie nagrzewa się równomiernie na całej powierzchni (zapewne też będzie trzeba coś poprawić w tym zakresie) - ale to jeszcze dokładniej muszę sprawdzić robiąc pomiary...

Niejako że zamówienie było w tym roku zastanawiałem się z jaką elektroniką przyjdzie drukarka. Tutaj trafiła się wersja na ATMega... jedyna różnica to zmienione śruby od poziomowania stolika, w mojej wersji mam plastikowe pokrętła (zamiast mosiężnych).

Drukarka kupowana ze znajomością jej wad więc nie jestem zawiedziony, kupiona bardziej jako baza z stalową ramą pod dalsze modyfikacje...

Ot to właściwie tyle co można na chwile obecną napisać. Zapewne dojdzie do jakiś prac nad tym wynalazkiem i jak do czegoś ciekawego dojdę zapewne podzielę się informacjami...
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
shpak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 25
Rejestracja: 17 paź 2017, 10:27
x 1

Re: Anycubic -Wreszcie.

Post autor: shpak »

sp6vgx pisze: Na chwile obecną zamówiona nowa płyta z aluminium. Pierwsze wydruki z PLA całkiem ok (zakładając że Cura 3.2.1 skonfigurowana na szybko i ustawione parametry bez większych testów) oraz stolik praktycznie nie wypoziomowany.
Witam,
a gdzie zamawiałeś płytę aluminiową?
Mi wysłali z Anycubic drugą i też jest delikatnie wygięta :(.. Aczkolwiek znalazłem sposób, który delikatnie poprawia sytuację, mianowicie zwolniłem na maksa pokrętła do poziomowania (> 15 mm między stołem a podstawą) i troszkę się to wyprostowało, aczkolwiek troszeczkę do ideału brakuje.

Pozdrawiam
Pozdrawiam
Shpak
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Anycubic -Wreszcie.

Post autor: sp6vgx »

shpak pisze: a gdzie zamawiałeś płytę aluminiową?
Płytę według projektu kolegi mjedlinski z tego tematu:
viewtopic.php?f=34&t=1360

Zamówiłem w firmie Kommet https://kommet.pl/ ot z prostej przyczyny mam do nich niedaleko z domu, nie wiem czy są najtańsi ale przynajmniej koszty przesyłki odpadają ;) Natomiast co do oryginalnej blachy to ona z tego co zauważyłem mocno się wygina przy skręcaniu zwłaszcza po stronie gdzie jest jedno łożysko liniowe, więc wymiana na taką samą raczej nie wiele da... W sumie to zamówiłem dwie sztuki i jak się sprawdzi i nie będę nic kombinował (np. z dodaniem drugiego łożyska) to w razie czego możliwe że będzie do odsprzedania...
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
shpak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 25
Rejestracja: 17 paź 2017, 10:27
x 1

Re: Anycubic -Wreszcie.

Post autor: shpak »

sp6vgx pisze: Zamówiłem w firmie Kommet https://kommet.pl/ ot z prostej przyczyny mam do nich niedaleko z domu, nie wiem czy są najtańsi ale przynajmniej koszty przesyłki odpadają ;)
Aaaa kurcze, a ostatnio byłem w Auto Wawer :/... A jaki koszt wyszedł??
Pozdrawiam
Shpak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”