Kolejna Lume+ unboxing, montaż, druk

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
x3d
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 80
Rejestracja: 01 gru 2017, 20:32
x 4

Re: Kolejna Lume+ unboxing, montaż, druk

Post autor: x3d »

Pytasz by mieć czas na obróbkę, bo jeli nie to jak byś pytał amerykańskiego żołnierza czy będzie ginąć za gdańsk.
Odpowiedź jest jasna i przewidywalna na tym forum.
użytkownik zbanowany permanentnie
Awatar użytkownika
jestan
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 223
Rejestracja: 27 lis 2016, 15:27
Drukarka: Lume, MiniCoreXY
x 24

Re: Kolejna Lume+ unboxing, montaż, druk

Post autor: jestan »

rafaljot pisze:kupiona, aczkolwiek z istotnym rabatem dla stałego klienta.
Rafał, zaczynasz już kolekcjonować drukarki?? ;))
Masz widać wyrozumiałą żonę...
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 34
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Kolejna Lume+ unboxing, montaż, druk

Post autor: Berg »

jestan pisze:
rafaljot pisze:kupiona, aczkolwiek z istotnym rabatem dla stałego klienta.
Rafał, zaczynasz już kolekcjonować drukarki?? ;))
Masz widać wyrozumiałą żonę...
tak, czas na jakąś redukcję.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Kolejna Lume+ unboxing, montaż, druk

Post autor: dziobu »

rafaljot pisze:
jestan pisze:
Rafał, zaczynasz już kolekcjonować drukarki?? ;))
Masz widać wyrozumiałą żonę...
tak, czas na jakąś redukcję.
Ale żonę zostawisz? :P
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 34
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Kolejna Lume+ unboxing, montaż, druk

Post autor: Berg »

Od zera złożenie, do uruchomienia młodemu zajęło około 4-5 godzin. Starałem się nie pomagać, poza zasilaniem.
1. w instrukcji jest błąd odnośnie liczby śrubek do obudowy wyświetlacza, chłopak szukał ich pół godziny. Mają być dwie.
2. ja utknąłem na elektronice
- nie działał włącznik zasilania. Po prostu wybrakowany. Nie zwierał. Pasowało by popracować na QC części
- poległem na wgraniu firmware. w zasadzie to myślałem że uwaliłem LCD w trakcie updatu zrobionego zgodnie z instrukcją. I chciałem go reklamować. Okazało się i sam do tego doszedłem, że nie toleruje plików dziennika, które robi na karcie OSX. Po zrobieniu tego na Windows wszystko poszło.
- MKS-SBASE domyślnie ustawione jest na 16 kroków i chyba nigdzie w instrukcji nie ma informacji że trzeba to przestawić
3. wlutowałem też końcówki na kablach, "U" do zasilacza, Nie jest to jakoś bardzo potrzebne jeśli się ich co chwilę nie rusza. Złącza na MKS-SBASE do zasilania i stołu wstępnie wyglądaj na solidne.

Chłopak l. 13 w roli składacza.
Chłopak l. 13 w roli składacza.

Bardzo mi się spodobał ten sposób zamontowania paska. Mega proste i się trzyma. Uwielbiam proste rozwiązania.
20180105_184834.jpg
20180107_100454.jpg
kable jeszcze nie uporządkowane ale będzie bardzo ładnie. Prosiłem młodego, by pominął nalepianie wszelki uchwytów na kable, jeśli takie znajdzie w instrukcji i trytki. być może coś będę modyfikował więc na razie będize tak.
20180107_100346.jpg
łatwo zdejmowany ekstruder, choć wątpliwej jakości. Pierwsza rzecz do upgrejdu. Zapewne za to solidny. i się nie stopi, nie spowoduje pożaru
łatwo zdejmowany ekstruder, choć wątpliwej jakości. Pierwsza rzecz do upgrejdu. Zapewne za to solidny. i się nie stopi, nie spowoduje pożaru
do tej pory zaobserwowane plusy:
+ bardzo dobrze i estetycznie zrobione wiązki kabli.
+ w sumie fajny patent na montowanie i zdejmowanie ekstrudera. Powinien być też kompatybilny z upgrajedem to titana, czy czegoś innego. którego też dzięki temu rodzajowi montażu będzie się fajnie zdejmować w całości razem z głowicą.
+ zadziwiła mnie ta płytka MKSSBASE. Spodziewałem się koszmarnie głośnej pracy DVRów. Cicho nie jest ale nie są to też te DVRy które znam. W zasadzie to kto powiedział, że w niej są DVRy? chyba zdejmę radiator, niestety trzeba wszystko wymontować w tym celu, sprawdzę. No chyba że po prostu są dobrze dobrane silniki
+ dodane wycięte klucze do odkręcania i przytrzymania głowic - fajne ciągle jakoś tego nie ogarnąłem narzędziowo
+ przemyślane różne drobne rzeczy, te paski, regulacja krańcówki
+ wygląda na to, że drukarka może pracować w pełnym polu roboczym ponad 210x210
+ nie zmierzyłem jeszcze czasu, ale mam wrażenie że stół się super szybko grzeje. poza minusem opisanym poniżej. To stół jest dobrze zrobiony, to nie jest mk3. Przylutowana wiązka, wlutowany termistor (a nie na kablu), LED, śruby zagłębione by nie ograniczały pola.
+ generalnie to co tę drukarkę wyróżnia to konstrukcja full metal. Co w porównaniu z Prusą może mieć dla wielu znaczenie. Tu nawet jak coś pójdzie nie tak to praktycznie nie ma się co zapalić.


minsy:
- wałki jednak nie są gładkie. Zwłaszcza 10ki. Spróbuję je spolerować. Jeśli to nie pomoże to wymienię na chromowane. Choć szkoda, żę od razu nie są lepsze. Kurcze to rząd pewnie 15-20 zł więcej albo po prostu innego dostawcy
- wydaje mi się, że trzeba nieco poprawić głowicę. zamontowany jest na oko dość tani blok, Kluczowa sprawa, tak że nawet nie będę próbował jakoś na nim dobrze testować druku. Poczekam aż przyjdzie E3D upgrejd kit. (100zł u blackfroga)
- stół jak mówiłem wcześniej nie był całkiem prosty. Udało mi się go poprawić. Nie będę na razie zakładał podkładek (coś jak BuildTak). Z resztą, co fajne, w instrukcji właśnie jest napisane by tego nie robić zanim się nie ogarrnie lepiej, by jej nie zniszczyć.
- chyba lepiej było by pakować do pudła skonfigurowaną i przetestowaną elektronikę. Wiem, że to zestaw DIY, ale mogę się domyślać, że w produkcji to jednak zajmie mniej czasu, niż potem odpowiadania na pytania użytkowników.
- nie wiem, czy się zaprzyjaźnię z tym wyświetlaczem dotykowym. Czasem lepsze jest wrogiem dobrego. Choć to rozwiązanie ma też różne zalety. Nie obciąża uC. inny rodzaj transmisji danych nie powinien być kłopotem mimo oddalenia wyświetlacza od elektroniki, Te długi kable do wyświetlacza były kłopotem w v1.x. To powinno wpłynąć na jakość druku, brak bąbli na łukach, jak to się zdarza przy 32 bitach i wyświetlaczach tekstowych, graficznych obsługiwanych przez uC. Docelowo w sumie, to i tak drukarkę czeka Octoprint. No to nie wiem, czy to wada.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Kolejna Lume+ unboxing, montaż, druk

Post autor: FlameRunner »

rafaljot pisze: - MKS-SBASE domyślnie ustawione jest na 16 kroków i chyba nigdzie w instrukcji nie ma informacji że trzeba to przestawić
Też się na to natknąłem, w nowej wersji instrukcji (1.1) jest to już uwzględnione.
rafaljot pisze: kable jeszcze nie uporządkowane ale będzie bardzo ładnie. Prosiłem młodego, by pominął nalepianie wszelki uchwytów na kable, jeśli takie znajdzie w instrukcji i trytki. być może coś będę modyfikował więc na razie będize tak.
Zwróć uwagę czy stół nie zawadza Ci o przewody zasilające przy samej płycie głównej.
rafaljot pisze: + bardzo dobrze i estetycznie zrobione wiązki kabli.
Wiązka ekstrudera ma u Ciebie dostateczną długość? U mnie na odcinku od x-enda do wózka ekstrudera jest nieco za krótka i przy skrajnym położeniu wózka X niepokojąco się napina.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 34
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Kolejna Lume+ unboxing, montaż, druk

Post autor: Berg »

FlameRunner pisze: Zwróć uwagę czy stół nie zawadza Ci o przewody zasilające przy samej płycie głównej.
tak, zwróciłem uwagę, że tam jest mało miejsca i zanotowałem, że trzeba uważnie kable uporządkować, znaczy zagiąć blisko przy samym złączu.
FlameRunner pisze: Wiązka ekstrudera ma u Ciebie dostateczną długość? U mnie na odcinku od x-enda do wózka ekstrudera jest nieco za krótka i przy skrajnym położeniu wózka X niepokojąco się napina.
nie. mógłby wózek pojechać spokojnie jeszcze z 5 cm poza obudowę w prawo, gdyby miał dłuższe wałki...
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Kolejna Lume+ unboxing, montaż, druk

Post autor: FlameRunner »

A jakbyś poprzypinał tę wiązkę zgodnie z instrukcją?
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 34
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Kolejna Lume+ unboxing, montaż, druk

Post autor: Berg »

1.
FlameRunner pisze:A jakbyś poprzypinał tę wiązkę zgodnie z instrukcją?
mam przełożoną wioskę w oplocie kilka centymetrów przez otwór. ale nie mam opasek jeszcze. Nie wydaje mi się by to coś miało zmienić.

2. wydaje mi się, że te blachy, 32 bity, sposób napięcia paska jest jeszcze bardziej stworzony do przeróbki na bloczki, tak jak mam w Lume 1. Wystarczą po dwie rolki na oś 50% dłuższy pasek. jest gdzie je przykręcić, (przynajmniej na stole) bezpośrednio do blachy.

3. To ciekawe, że te wałki tak łatwo się pddają paście polerskiej do lakieru. Kilka ruchów i są gładkie. Sporo wałka zostało na szmatce. Rozcięczam nieco tę pastę jakimś WD-40. To nie jest to, żę wałki są miekkie, nie, są twarde. np wałki od @TDI-CAD traktuję tak samo z podobnym efektem.
Potem trzeba dokładnie umyć, by pasta nie rozwaliła łożysk.
Załączniki
20180107_153044.jpg
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Kolejna Lume+ unboxing, montaż, druk

Post autor: virgin71 »

rafaljot pisze: - poległem na wgraniu firmware. w zasadzie to myślałem że uwaliłem LCD w trakcie updatu zrobionego zgodnie z instrukcją. I chciałem go reklamować. Okazało się i sam do tego doszedłem, że nie toleruje plików dziennika, które robi na karcie OSX. Po zrobieniu tego na Windows wszystko poszło.
No mało mnie szlak nie trafił z tym. Też myślałem, że coś upaliłem.
x3d pisze:Pytasz by mieć czas na obróbkę, bo jeli nie to jak byś pytał amerykańskiego żołnierza czy będzie ginąć za gdańsk.
Odpowiedź jest jasna i przewidywalna na tym forum.
Si senior. Tak szczerze, to ja w święta siedzę z rodzinką i nie ruszam niczego poza grami planszowymi:) Jak tylko wgram filmik, to wstawię linka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”