Kolejna Lume+ unboxing, montaż, druk

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Kolejna Lume+ unboxing, montaż, druk

Post autor: FlameRunner »

rafaljot pisze: 1. wyjąć łożyska Z i Y, sprawdzić pojedynczo. jeśli któreś ma za duży luz albo zacina się to wymienić. (btw: Mam kłopot z pewnym, sprawdzonym źródłem łożysk LM10UU)

2. To trzeba bardzo starannie wyprostować. W Lume 1 ta blacha była tak zagięta, że oba łożyska były jakby w jednym korytku. Tutaj widać, że są jakby dwa ucha, osobno na każde łożysko. Chyba w Lume 1 to było lepiej zrobione.

7. Przy jednym Z myślę, że lepiej wybrać i dać ciaśniej chodzące łożyska na lewą stronę.
Ja pierdolę. xD
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 34
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Kolejna Lume+ unboxing, montaż, druk

Post autor: Berg »

warto to zrobić tak na +- 0.02mm . Każdą małą odchyłkę czuć. W zasadzie to najlepiej poruszać sobie dwoma łożyskami w ręce na wałku no i potem po prostu po osadzeniu ma działać tak samo. Co ciekawe, potem po wsadzeniu do drukarki wszystko zaczyna chodzić jeszcze bardziej gładko niż w ręce.
Gdy są krzywo osadzone, to efekt jest odwrotny - po zmontowaniu na gotowe działa jeszcze gorzej.
Awatar użytkownika
LUME
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 161
Rejestracja: 02 paź 2016, 17:49
x 21

Re: Kolejna Lume+ unboxing, montaż, druk

Post autor: LUME »

rafaljot pisze:warto to zrobić tak na +- 0.02mm . Każdą małą odchyłkę czuć. W zasadzie to najlepiej poruszać sobie dwoma łożyskami w ręce na wałku no i potem po prostu po osadzeniu ma działać tak samo. Co ciekawe, potem po wsadzeniu do drukarki wszystko zaczyna chodzić jeszcze bardziej gładko niż w ręce.
Gdy są krzywo osadzone, to efekt jest odwrotny - po zmontowaniu na gotowe działa jeszcze gorzej.
My chyba rozmawiamy o drukarkach 3D DIY w najniższym przedziale cenowym do użytku "domowego" a nie fabryce Boeinga :D

Tak dla porównania tylko w jakim obszarze się poruszamy, ostatnio potrzebowałem kupić tokarkę do drewna, bo terminy, bo za mała ilość a prototyp czegoś trzeba zrobić na już. No więc szukam czegoś w cenie do 2500 zł jak większość osób chcących kupić coś na czym będzie można się nauczyć czegokolwiek. Dzwonię do przedstawiciela handlowego i pytam się o przyrząd do kopiowania, czy można dokupić jakieś noże a on mówi, że należy zamontować dłuto, daje super rabat na tokarkę. Patrzę na zdjęcie i mówię nie no jak???? No i co się okazuje, taką maszyną za 2500 zł nie jestem w stanie nawet 1 szt detalu wykonać a sama konstrukcja jest tak zaprojektowana, że może służyć co najwyżej jako stojak do podpierania. Powinienem już na tym etapie się poddać :)

Idę w zaparte znajduję używaną nieco lepszą konstrukcję w cenie 2500 zł, jest gwarancja 6 miesięcy, FV więc kupuję, muszę po nią jechać ponad 160 km więc nie ma odwrotu. Kupuję, okazuje się, że to trochę solidniejsza wersja tej pierwszej i oczywiście bez poprawienia fabryki można zapomnieć o tym, że choć by 1 szt udało się na niej zrobić. Dlatego muszę poświęcić kilka godzin na przeprojektowanie mocowań, dorobienie oprzyrządowanie na nowe noże itp. Wszystko to oczywiście udokumentuję zdjęciami żeby nie było, że to jakaś zmyślona historyjka :)

Podsumowując, mam nadzieję, że was nie zanudziłem ale to tylko przedstawia obraz tego, że wybór drukarki 3D powinien odbyć się z godnie z twoimi oczekiwaniami i potrzebami jak mój wybór tokarki aby później uniknąć rozczarowań. Dopiero później zrozumiałem, dlaczego nie ma żadnego filmu w internecie przedstawiającego pracę tej tokarki - bo w stanie fabrycznym do niczego się nie nadaje i cały ten przyrząd do kopiowania to tylko dobry marketing aby przyciągnąć potencjalnego kupującego.

Drugą osobną i bardzo ważną kwestią jest "operator" urządzenia. O tym, czy drukarka dobrze drukuje decyduje doświadczenie użytkownika bo wiele osób początkujących nie potrafi dobrać odpowiednio podstawowych parametrów pracy a kupując drukarkę czy tokarkę w najniższej cenie nie otrzymamy kursu doszkalającego więc jedynie możemy bazować na własnym doświadczeniu, pomocy społeczności lub sprzedawcy. Ze swojej strony nigdy nie zostawiłem żadnej osoby z problemem w stylu kupiłeś sobie najtaniej to radź sobie sam jak sprzedawcy wspomnianych wyżej tokarek, którzy za pewne dobrze wiedzą o tym ale im zależy tylko na sprzedaniu "świeżakowi" stojaka do opierania i na tym kontakt się urywa.

Drukarka LUME+ wiele mnie nauczyła i jest tylko bramą otwierającą większe perspektywy przede mną. To była bardzo bolesna lekcja na błędach ale dzięki zdobytemu doświadczeniu jako projektant mogę o wiele więcej zrobić szybciej, lepiej i efektywniej a setki godzin przy projekcie nie były czasem straconym :)
WillingMagic, balgator
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 34
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Kolejna Lume+ unboxing, montaż, druk

Post autor: Berg »

Odpowiem krótko. Mam drukarkę, która kosztuje rozsądnie, owszem poświęciłem jej dodatkowo trochę uwagi ale wygląda tak, żę nie wstyd:
DSC00161.JPG
i drukuje tak:
DSC00165.JPG
w dodatku powtarzalnie, cicho i niezawodnie
DSC00167.JPG
DSC00170.JPG
DSC00172.JPG
Awatar użytkownika
LUME
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 161
Rejestracja: 02 paź 2016, 17:49
x 21

Re: Kolejna Lume+ unboxing, montaż, druk

Post autor: LUME »

Przepraszam za mały off top ale obiecałem, że wkleję jakieś dowody, że to nie jest zmyślona historia:

Witam,

Zakupiłem u państwa tokarkę nr faktury .......
Proszę o informacje, czy są dostępne dodatkowe mocowania blachy w kopiale i jak jest to koszt/szt, bo nie mam możliwości zamocowania dłuższej blachy, jak to jest przewidziane w urządzeniu.

Z rysunku producenta nie jestem w stanie odczytać nr części.

Pozdrawiam

Odpowiedź przedstawiciela:

Witam,

Proszę podać typ maszyny, oraz numer części z schematu.

Moja odpowiedź:

Tokarka .......
A czy mają Państwo dokładniejszy rysunek bo na tym drukowanym nic nie widać :/
Zaznaczyłem na zdjęciu w czerwonym kółeczku wydaje się to element nr 45 sample clamp ale były 2 szt a w tabeli jest 1 szt.


Odpowiedź przedstawiciela:

Proszę podać nr części na podstawie instrukcji z załącznika.

Moja odpowiedź:


Część jest od PRZYSTAWKI DO KOPIOWANIA, której nie ma na rysunku str.45 oryginalnej instrukcji i to co państwo macie wklejone na własnej, tylko to co wysłałem wcześniej, str.47 oryginalnej instrukcji.

CISZA.....
Załączniki
20180126_133257 (1).jpg
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 1195
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: Kolejna Lume+ unboxing, montaż, druk

Post autor: emartinelli »

rafaljot pisze:...
i drukuje tak:
DSC00165.JPG
...
A to link gdyby ktoś szukał tego modelu :)
https://www.thingiverse.com/thing:2763854
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 1
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: Kolejna Lume+ unboxing, montaż, druk

Post autor: Drunk_ZoZol »

emartinelli - Sam się ciut naszukałem o... 2 w nocy :D A mogłem poczekać ^^ Plik bardzo fajny, imo ma tyle szczegółów, że faktycznie mógłby nawet za nowe benchy robić. Taki.. Benchy lvl 2. :D
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 34
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Kolejna Lume+ unboxing, montaż, druk

Post autor: Berg »

no sorki, że nie podałem linka, wydawało mi się że nie trudno znaleźć bo mi wyskakuje od razu jako projekt tygodnia w thingi :D od razu po wejściu na stronę.
To jest model pomniejszony, 50%, tak pomniejszony jest podobnych rozmiarów do 3DBenchy

Super wyszła ta barierka z tyłu. W środku siedzi koleś i trzyma koło sterowe. Akurat mam w koszu taki z pogubionymi krokami, bo za duże przyspieszenia ustawiłem i wyszło dopiero u góry, gdzie było więcej travelu. Oderwałem daszek. :P
20180131_123252.jpg
20180131_123334.jpg
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Kolejna Lume+ unboxing, montaż, druk

Post autor: virgin71 »

Zmęczyła mnie niskiej jakości mata w Lume+ i przeszedłem na jedyną właściwą opcję drukowania.
lumeglass.jpg
Kosztowalo mnie to 40zł.

Koniec odkleniania i nieprawidłowego trzymania wydruków.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 34
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Kolejna Lume+ unboxing, montaż, druk

Post autor: Berg »

40zł za szybę? JAka to szyba?

Ja jak wiesz zrobiłem podkładkę na folii magnetycznej ale pomyślałem, że spoko można też szybę tak przykleić. Bo te klipsy pewnie zahaczają o tunel.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”