Creality CR-10 s4

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 27
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: Creality CR-10 s4

Post autor: Drunk_ZoZol »

Jako że dostałem bardzo przyjemną zniżkę na zakup hot-endu, tak aktualnie leci do mnie prosto ze stanów Micro Swiss all metal hot-end do mojej CR-10'tki wraz z 2 metrami Capricorna ^^

Będę robić porównanie przed i po wymianie, także i wątek się trochę ożywi;)
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 27
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: Creality CR-10 s4

Post autor: Drunk_ZoZol »

Hot-end od Microswiss już przyszedł. Został zainstalowany, i teraz walczę z retrakcją..

I potrzebuję Waszej pomocy, bo już sam nie wiem co ustawić by działało tak jak trzeba...

Pierwsza rzecz - standardowo drukowałem na 220 stopniach (PLA), przy wymianie na full metal zmniejszyłem temperaturę druku do 210 stopni. Ograniczyło to trochę niktowanie, ale dalej są z tym problemy. Zrobiłem trzy wydruki testowe na 3 różnych ustawieniach:

1 - (Na górze) Retraction Distance 2,00 ; Extra Restart Distance 0 ; Retraction Vertical Lift 0 ; Retraction Speed 70mm/s coasting distance 0,40 ; Wipe Distance 2,00mm
2- (Po środku) Retraction Distance 2,40 ; Extra Restart Distance 0 ; Retraction Vertical Lift 0 ; Retraction Speed 75mm/s coasting distance 0,40 ; Wipe Distance 2,00mm
3 - (na dole) Retraction Distance 2,60 ; Extra Restart Distance 0 ; Retraction Vertical Lift 0 ; Retraction Speed 80mm/s coasting distance 0,40 ; Wipe Distance 3,00mm

Ustawienia dla wszystkich powyższych - Ooze control Behavior:
Wszystko zaznaczone - Only Retract when crossing open spaces; force retraction between layers, minimum travel for retraction 2mm; perform retraction during wipe movement ; only wipe extruder for outer-most perimeters

Co robię nie tak?... Najlepiej wygląda numer 2, ale dalej daleko od ideału, a fajnie by było pozbyć się efektu underextrusion, który pojawił się najmocniej w 3 wydruku testowym (przy okrągłych otworach)...

No i jedno z najważniejszych pytań - wysokość wydruku 0,12mm - Czy jak będę zmniejszał / zwiększał wysokość, to retrakcja również powinna ulegać zmianie? Najczęściej drukuję na 3 ustawieniach = 0,08; 0,12; 0,2

Do dużych wydruków zamierzam niedługo zaopatrzyć się w głowicę od E3D (oryginał albo dobry clone) wraz z Volcano i dyszą 1mm - ale tam ustawienia będę robił prawdopodobnie kompletnie od nowa.

tak wyglądają wydruki testowe:
IMG_0377.JPG
IMG_0378.JPG
IMG_0380.JPG
IMG_0381.JPG
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Creality CR-10 s4

Post autor: dziobu »

do pkt 2:
Wipe = 0
Coasting distance = 0.1
Extra restart distance = daj np 0.1 jeśli dalej będą dziury w wydruku
retrakcja - zwolnij do np 50mm/s albo mniej

Mój konfig dla PLA w bowdenie:
flsun_pla.png
Awatar użytkownika
Cosik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 907
Rejestracja: 09 gru 2017, 10:12
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: HEVO DC, Mikrus
x 281
Kontakt:

Re: Creality CR-10 s4

Post autor: Cosik »

Drunk_ZoZol pisze:przy wymianie na full metal
A ja gdzieś czytałem że full metal nie jest przewidziany do PLA? Tylko raczej tytanowy powinien być. Szczerze to nie wiem do końca czy to może mieć wpływ bo nie mam z tym doświadczenia, no ale może. Może też ktoś doświadczony powie coś na ten temat?
Wolność wariacie w swoim warsztacie...
HEVO DC - wciąż wiele pomysłów na usprawnienia :D
Mikrus - moje szaleństwo -> viewtopic.php?f=10&t=6880
Moje projekty 3D

https://discord.gg/cBYzhm2 -> RepRapy PL
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 27
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: Creality CR-10 s4

Post autor: Drunk_ZoZol »

No właśnie najlepiej wygląda. Teraz sprawdzam czy na tych ustawieniach pójdzie wydruk "słupków" - przy poprzednich ustawieniach nie chciało ich drukować - dysza się blokowała.. Zobaczę jak teraz. Co do dziur - na zdjęciu najwięcej jest przy 3, ale 2 też je ma. Pod tym względem jedynka najlepiej wypada. :D
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Creality CR-10 s4

Post autor: dragonn »

Cosik pisze:
Drunk_ZoZol pisze:przy wymianie na full metal
A ja gdzieś czytałem że full metal nie jest przewidziany do PLA? Tylko raczej tytanowy powinien być. Szczerze to nie wiem do końca czy to może mieć wpływ bo nie mam z tym doświadczenia, no ale może. Może też ktoś doświadczony powie coś na ten temat?

Głupoty, to czy jest tytanowy czy stalowy nic nie zmienia. A przynajmniej u siebie nie zauważyłem żadnej różnicy a mam cały tytanowy łącznik, nawet nie powlekany. I powiem tak - na full metal dużo ciężej ustawić dobrze wszystka dla PLA ale da się.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Creality CR-10 s4

Post autor: dziobu »

Ja mam full metal... nie żebym był przesadnie zaje*isty, ale nie mam żadnych problemów z drukowaniem z PLA. W sumie to nie miałem od samego początku. Wszystko po prostu działa.
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 27
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: Creality CR-10 s4

Post autor: Drunk_ZoZol »

Cosik - https://cdn.shopify.com/s/files/1/1210/ ... 1510329590 tu masz opis budowy tego hotendu. Pomyliłem się w sumie w nazewnictwie, bo jest to ALL metal, nie Full Metal :D Ale tak - ma tytan w sobie ;) Poza tym kupiłem go właśnie po to, by móc inne rzeczy wypróbować poza PLA, PET i ABS. ;)

Docelowo mam zamiar mieć 3 dysze - każda do innych zadań.

Tak wyszły wieżyczki na ustawieniach nr 2. :/ Tragedia. Na 85% przestał się filament przyczepiać, i to co wypłyneło zostawało na 1szej wieży - lecz spadło przy odrywaniu ze stołu :< A wyglądało jak wieża... z kupką. :D

Sprawdzę teraz ustawienia od Dziobu i dam znać jak wyszło
Załączniki
IMG_0382.JPG
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 27
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: Creality CR-10 s4

Post autor: Drunk_ZoZol »

Argh. Drugi raz muszę post pisać :<

Wydruk ze zmianami zasugerowanymi przez Dziobu prezentuje się następująco:

Znacznej poprawie uległy ściany - warstwy są równiejsze i lepiej zlane. To jest wielki plus - prawdopodobnie przez fakt, że po retrakcji jest podawane ciut więcej filamentu. Ale to moje domysły.

Nitkowanie zaś jest większe..

Sam nie wiem co zmieniać. Nie chcę za dużej odległości robić (do maks 3mm) ze względu na to, by nie zapchać nowej głowicy, a czytałem gdzieś że wartość retrakcji 2mm to już dużo na tych głowicach... :<

IMG_0388.JPG
IMG_0389.JPG
IMG_0390.JPG
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Creality CR-10 s4

Post autor: dziobu »

Zmniejsz temperaturę i/lub zwiększ nieznacznie retrakcię.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”