Creality CR-10 s4

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Creality CR-10 s4

Post autor: McKee »

Ale tu nie chodzi o stabilność temperatur tylko ruchy mechaniki (podejrzany jest stół) przy włączaniu i wyłączaniu grzania.
Możesz ew miernikiem zegarowym (jeżeli masz) sprawdzić czy przy włączaniu grzania zmienia się wysokość - ktoś to mierzył (w starych wątkach było) i jakaś duża różnica była 0.1mm czy coś takiego (samo włączenie grzania) - od tego mogą się robić prążki - sprawdź benchy na zimnym stole / wyeliminuj tą przyczynę.

Tak, podwijanie jest problemem, dlatego środki typu Dimafix są nieocenione. Ale później Artu "wynalazł" Hergon - działa też na zimnym stole i trzyma jak diabli. Ale nawet jak ci się benchy podwinie, to chodzi przecież o sprawdzenie równomierności warstw a nie trzymanie stołu (w tym ćwiczeniu / teście).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 27
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: Creality CR-10 s4

Post autor: Drunk_ZoZol »

McKee - Hegron zakupiłem zanim dotarła do mnie jakakolwiek drukarka. Także uwierz - uzywam nonstop. I na hegronie też się zdarzało że się podwijał (na zimnym stole)

Stół jak i głowica są przeze mnie rozgrzewane do temperatury użyteczności (205 i 60 stopni) i dopiero wtedy poziomuję stół.

Kostka tryb Wazy:
IMG_0041.JPG
IMG_0040.JPG
Kostka wypełnienie 25%:
IMG_0043.JPG
IMG_0042.JPG
Ostatnio zmieniony 28 mar 2018, 10:31 przez Drunk_ZoZol, łącznie zmieniany 1 raz.
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Creality CR-10 s4

Post autor: dragonn »

pokaż tą z wazy od środka jeszcze. Dziwne jest to przesuniecie jak kończy się litera X.
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 27
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: Creality CR-10 s4

Post autor: Drunk_ZoZol »

Kostka środek:
IMG_0046.JPG
Porównanie Benchy (nie bardzo widać na zdjęciach, ale przesunięcie jest niemal identyczne)
IMG_0049.JPG
Underextrusion Benchy z retrakcją - zaraz za "daszkiem" lewego otworu:
IMG_0050.JPG
Underextrusion Benchy BEZ retrakcji - tak samo jak wyżej - zaraz za daszkiem lewego otworu.
IMG_0051.JPG

Wczoraj oglądałem jakiś film na YT... I chyba domyślam się o co może chodzić - choć to by było dziwne, gdyż nonstop tak drukuję...
Mianowicie - Nie posiadam stojaka na filament który byłby sensowny - czyli korzystam z tego, jaki z CR'ką był dostarczony.

Dziś podjadę i zakupię parę łożysk kulkowych i spróbuję zmontować jakiś sensowny stojak....
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Creality CR-10 s4

Post autor: dragonn »

Nie, to na 99% nie to chyba że masz bardzoooo słaby ekstuder. I na pewno nie rób stojaka na łożyskach że łożyskowana jest rolka od środka. Na zdjęciu kostki czy to przesunięcie jest do wewnątrz przy tym X? Nie widać dokładnie, próbuje zidentyfikować czy to przesunięcie czy problem z ekstruzją.
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 27
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: Creality CR-10 s4

Post autor: Drunk_ZoZol »

Ogółem to ta linia jest widoczna na tej samej wysokości na końcu każdej literki... Nie tylko przy X. Myślałem że jest to normalne, u kogoś na grupie tutaj też widziałem takie linie po skończeniu liter... :D Tak samo takie coś zaczyna się zaraz pod innymi napisami i kończy przy ostatniej warstwie z napisami... Wezmę lepszy aparat do tego, może uda mi się uchwycić.

DSCN0277.JPG
DSCN0276.JPG
DSCN0275.JPG
DSCN0274.JPG
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1115
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 228

Re: Creality CR-10 s4

Post autor: kapi »

Drunk_ZoZol pisze:Myślałem że jest to normalne, u kogoś na grupie tutaj też widziałem takie linie po skończeniu liter... :D Tak samo takie coś zaczyna się zaraz pod innymi napisami i kończy przy ostatniej warstwie z napisami...
u mnie jest podobnie:
viewtopic.php?p=32749#p32749

a rolkę materiału mam na łożyskach, powieszoną za otwór centralny, na boku drukarki.

:unknown:
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 27
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: Creality CR-10 s4

Post autor: Drunk_ZoZol »

Masz inny model kostki czy o co chodzi z napisem "reprapy.pl"? o.0
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1115
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 228

Re: RE: Re: Creality CR-10 s4

Post autor: kapi »

Drunk_ZoZol pisze:Masz inny model kostki czy o co chodzi z napisem "reprapy.pl"? o.0
Mam tą kostkę już jakiś czas :)
Chyba że "po drodze" coś się zmieniło na lepsze / łatwiejsze.

tapatalk
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 27
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: Creality CR-10 s4

Post autor: Drunk_ZoZol »

Panowie... Usiadłem i w końcu poprawiłem oś Z.

Prace "remontowe" polegały na:

- Prawidłowe ułożenie obu śrub trapezowych względem silnika oraz ich mocowań
- Wyczyszczeniu i wytarciu obu śrub trapezowych ze starego smarowidła
- Nasmarowanie obu śrub trapezowych smarem na bazie wazeliny
- prawidłowym ułożeniem osi X, aby równomiernie chodziła na tej samej wysokości na obu krańcówkach i skręceniem mocowań do profili (kółek) aby lepiej trzymały konstrukcję - zniwelowałem luzy na tyle ile mogłem by całość jeszcze się swobodnie poruszała całość po profilach aluminiowych.

I wiecie co? Problem wcale nie zniknął. Ba. Twierdzę, że nawet się ciut pogorszyło miejscami (Benchy), za to kostki wyglądają dokładnie tak samo (Poza ghostingiem - teraz na obu osiach jest jakby większy... :/

Co jeszcze mogę zrobić by się tego pozbyć?

Dodam, że jutro popołudniu ma być u mnie przedstawiciel firmy Andrzejewski celem idealnego wymierzenia pod nowe profile aluminiowe które mają za zadanie wzmocnić konstrukcję.

Jeżeli nowe profile nie pomogą... to się chyba zastrzelę. xD
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”