Flsun i3 Plus

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
cincin
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 24
Posty: 56
Rejestracja: 04 maja 2018, 10:15
x 7

Re: Flsun i3 Plus

Post autor: cincin »

Robiłem jak mówisz, i było to samo, wszedłem znów w z ofset a tam znów zmieniona pozycja, chwilę się pobawiłem i okazało się, że po wysłaniu z Repetiera polecenia druku, zmienia z automatu mi na -2 w Z (przy 0 jest idealnie), zmieniłem ofset podczas grzania hotendu- druk leci bez problemu i wygląda zadziwiająco dobrze... Masz jakiś pomysł jak temu zaradzić? Upierdliwe będzie ciągłe zmienianie tego w biegu...
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 98
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Flsun i3 Plus

Post autor: dziobu »

A nie masz jakiegoś gcode startowego?
Po zmianie zapisujesz nastawy w eepromie?
cincin
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 24
Posty: 56
Rejestracja: 04 maja 2018, 10:15
x 7

Re: Flsun i3 Plus

Post autor: cincin »

Wgrałem Merlina z innego źródła, zrobiłem tak jak poleciłeś- i teraz działa :) Przy okazji, czy zmiana pozycji silników osi Z znacząco poprawiła jakość druku? Jak odwróciłeś kierunki obrotów? Po prostu w ustawieniach drukarki w programie typu slicer? :) Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 98
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Flsun i3 Plus

Post autor: dziobu »

Ja mam Marlina ze strony. Najnowszego. Przepisałem konfig i poszło.

Wszystkie zmiany związane z jazdą robisz w Marlinie. Tu musi się wszystko zgadzać (kierunek, krańcówki, itp). Slicerowi nic do tego. Co do samej zamiany - gdzieś w kodzie jest "invert Z axis" i to trzeba odblokować. Bez szaleństw.

Tak, pomogło. Znacząco. Silniki na górze w niczym nie przeszkadzają (dodam że wystają zwiększając zewnętrzne gabaryty, ale to szczegół), ale użyte sprzęgła to kpina. Nie chodzi o ich jakość ale zasadę działania. Te sprzęgła wymagają osobnego łożyskowania śruby bo same w sobie są rozciągliwe. Równie dobrze mógłbyś zamontować oś Z na gumkach od majtek.
A przeniosłem je na dół żeby oś Z mogła oprzeć się na silniku; wtedy sprzęgło można dać byle jakie (i takie mam). Całość dość precyzyjnie wyrównałem, a żeby śruba nie biła (zwłaszcza gdy Z jest nisko, czyli dość często) dołożyłem stabilizatory na górze.
Awatar użytkownika
DrN
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 14 maja 2018, 10:33
Lokalizacja: Łódź
Drukarka: Flsun 3D

Re: Flsun i3 Plus

Post autor: DrN »

Ja na dniach otrzymam tą drukarkę, mam nadzieje że przebrnę przez składanie i uruchomienie bez większych komplikacji :) @dziobu twój wątek posłuży mi do modyfikacji oraz usprawnień. Odwaliłeś kawał dobrej roboty.
cincin
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 24
Posty: 56
Rejestracja: 04 maja 2018, 10:15
x 7

Re: Flsun i3 Plus

Post autor: cincin »

Mam nadzieję, że nie będziesz mieć za złe jeśli podzielę się tutaj swoimi spostrzeżeniami, tak żeby wszystko było w jednym miejscu dla potomnych :D
1.Warto zacząć zabawę z drukowaniem od ustawienia retrakcji, u mnie sprawdziło się cofanie 5mm prędkość 80mm.
2.Chłodzenie wydruku konieczne dla większych skosów (u mnie dodatkowe wentylatory działają bez modyfikacji config, ale jeszcze muszę się pobawić ich sterowaniem)
3.Druk z PETG części które biorą udział w naciągu, nawet przy wypełnieniu 50% są mniej sztywne niż oryginalne akrylowe, przynajmniej u mnie (jedynie projekt głowicy jest sztywniejszy) :D
4.PETG lepiej wychodzi niż PLA bez chłodzenia
5.Po zastosowaniu chłodzenia hotendu z projektu @dziobu, konieczne zabezpieczenie elementu grzejnego chociażby kaptonem. (u mnie nie mógł dogrzać bez tego nawet do 200 stopni)
6.Jakoś zaczyna to drukować, świetna robota @dziobu!
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 98
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Flsun i3 Plus

Post autor: dziobu »

cincin pisze:2.Chłodzenie wydruku konieczne dla większych skosów (u mnie dodatkowe wentylatory działają bez modyfikacji config, ale jeszcze muszę się pobawić ich sterowaniem)
Działać - działają. Zobacz czy możesz sterować szybkością czy tylko on/off (tj regulacja szybkości bez modyfikacji konfigu, oidp, działa od 70-80%).
cincin pisze:3.Druk z PETG części które biorą udział w naciągu, nawet przy wypełnieniu 50% są mniej sztywne niż oryginalne akrylowe, przynajmniej u mnie (jedynie projekt głowicy jest sztywniejszy) :D
Dlatego robiłem z ASA. Część rzeczy możesz puścić z PLA z dużym wypełnieniem. Spokojnie da radę.
cincin pisze:4.PETG lepiej wychodzi niż PLA bez chłodzenia
PLA bez chłodzenia to w ogóle bezsens.
cincin pisze:5.Po zastosowaniu chłodzenia hotendu z projektu @dziobu, konieczne zabezpieczenie elementu grzejnego chociażby kaptonem. (u mnie nie mógł dogrzać bez tego nawet do 200 stopni)
Pewnie trochę inaczej skręciłeś czy coś. Margines jest mały bo chłodzenie mam "na styk"; tak zresztą miało być. Jak wiesz ja też mam osłonkę.
cincin pisze:6.Jakoś zaczyna to drukować, świetna robota @dziobu!
Konkurs jest :) Zaszalej.

btw.
teraz jeszcze wymienię koła pasowe bo zauważyłem że to które mam w X jest mimośrodem. I koła prowadzące z gładkich na zębate, żeby paska nie niszczyło. Podobnie podmienię naciąg w Y. Nie wiem czy to wpłynie na jakość, pewnie nie, ale na samopoczucie na pewno ;)
cincin
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 24
Posty: 56
Rejestracja: 04 maja 2018, 10:15
x 7

Re: Flsun i3 Plus

Post autor: cincin »

Wentylatory kręciły się od ok 50, teraz rzeczywiście jest lepiej, zaczynają od 15 :) Skręcone mam prawidłowo, wydruk idealnie pokrywa wszystkie żeberka, po prostu kupiłem dobre wentylatory i temperatura już na najniższych żebrach jest bliska pokojowej... Muszę poszukać w Marlinie opcji żeby ograniczyć obroty chociaż do 80-90- będzie ciszej, a aż taka wichura z pewnością nie jest tutaj potrzebna.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 98
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Flsun i3 Plus

Post autor: dziobu »

Czyli chodzi Ci o chłodzenie hotendu? Coś za chłodzenie tam wsadził że dyszy nie możesz dogrzać? :P Skoro ja najniższe żeberko mam chłodne i jest OK, to może grzałka Ci nie styka?
cincin
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 24
Posty: 56
Rejestracja: 04 maja 2018, 10:15
x 7

Re: Flsun i3 Plus

Post autor: cincin »

Właśnie gdy robiłem wydruk testowy mostów gdzie włączyły się na 100 wentylatory chłodzenia filamentu drukowanie zostało zatrzymanie z powodu zaniku temperatury (ustawione 225) :/ Szukam obniżenia wartości chłodzenia hotendu, ale sporo tych plików do przejrzenia i nie bardzo mam pomysł czy w ogóle idzie to programowo zmienić, najwyżej jakiś rezystor wstawię. Silniki to sunony, switchowe, najmocniejsze w tym rozmiarze :D Drugą sprawą jest fakt, że tak naprawdę nie wiemy czy dostaliśmy identyczne grzałki :/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”