Flsun i3 Plus

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 98
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Flsun i3 Plus

Post autor: dziobu »

dziobu pisze:A no i dostałem 2 szpule PLA. Jedna z nich ma fajny kolor:
Przyszedł czas na spożytkowanie tego plastiku.
Próby mogę skomentować tak: gorszego PLA nie miałem.
cincin
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 24
Posty: 56
Rejestracja: 04 maja 2018, 10:15
x 7

Re: Flsun i3 Plus

Post autor: cincin »

Po dłuższej przerwie wracam, moja druksa przeszła wiele zmian, dostała wałki 20mm pod stół, wzmocnione mocowanie stołu, 4 mosfety na stół i 2 na hotend, wszystko ładnie chłodzone metodą tunelową, efekt jest taki, że stół do 100 stopni nagrzewa się w jakieś 6 minut, a końcówka mocy nie osiąga nigdy więcej niż 25 stopni :D Modyfikację tą wymusiły głównie zaniki z nieznanych mi bliżej powodów temperatury na hotendzie- nagle przestawał po prostu grzać, nie wiem czego to była wina, teraz jest bezproblemowo. Do tego nowe chłodzenie wydruków, a całość stoi teraz na piłkach tenisowych- polecam to rozwiązanie każdemu.

Niemniej zaczęło mnie irytować echo- nie jest to drukarka do druku precyzyjnego ale stwierdziłem, że czas coś z tym zrobić, po wymianach sterowników, naciągania pasków do granic ich wytrzymałości doszedłem do wniosku, że to wina prowadzenia wózka X. Majta się niby nieznacznie i trzeba użyć dużej siły. Dla testu puściłem wydruk na jerk=2 i przyspieszeniom 500mm/s^2, problem znikł, ale powiedzmy sobie szczerze, w takich prędkościach to można wydrukować model wielkości 5 złotówki, a nie coś sensownego. Do tej pory drukowałem na jerk=17 i przyspieszeniach 3000-5000 mm/s^2, i niestety echo jest straszne, po prostu to ignorowałem.

Zanim zacznę robić od 0 oś X, chciałbym zapytać autora wątku: @dziobu jakich ustawień jerk i przyspieszenia używasz? Jak mocno widoczne masz echo na modelu 3Dbenchy the jolly? Zastanawiam się po prostu czy mogę w jakiś sposób poprawić wózek, czy może już łożyska padły, zanim narobię sobie kupę roboty z produkcją nowej osi.

Generalnie myślę ogarnąć ten temat na 2 wałkach liniowych 10mm 4 łożyskach linowych+ dać directa zamiast bowdena jakiegoś z górnej półki. Jak szaleć to szaleć, myślę, że prędkości uzyskiwane utrzymam, mimo większej wagi wózka ale zmniejszę drgania samej dyszy, które własnie powodują owe echo/ ghosting. Co prawda prowadzenie w Z jest tego samego typu co X, niemniej tutaj luzów żadnych nie wyczuwam.

A może lepiej złożyć drugą, mniejszą w całości na łożyskach liniowych z directem, a tu zostawić jak jest?
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 98
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Flsun i3 Plus

Post autor: dziobu »

cincin pisze:@dziobu jakich ustawień jerk i przyspieszenia używasz? Jak mocno widoczne masz echo na modelu 3Dbenchy the jolly? Zastanawiam się po prostu czy mogę w jakiś sposób poprawić wózek, czy może już łożyska padły, zanim narobię sobie kupę roboty z produkcją nowej osi.
Obecnie mam jerk 7, acc 2500. Miałem równo 2x więcej ale zaczeły mi wysokie detale odpadać.
Łódeczki nie drukowałem jeszcze ;p
cincin pisze:A może lepiej złożyć drugą, mniejszą w całości na łożyskach liniowych z directem, a tu zostawić jak jest?
Z gówna bata nie ulepisz. Tą zostaw jak jest skoro działa, a jak chcesz lepiej/szybciej drukować to zrób coś innego bez cięcia kosztów na wszystkim.
Ta drukarka działa i fajnie że drukuje, ale to tylko chinski szajs którego główną zaletą jest cena ;)
cincin
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 24
Posty: 56
Rejestracja: 04 maja 2018, 10:15
x 7

Re: Flsun i3 Plus

Post autor: cincin »

Ostatecznie zamówiłem komplet kółek dla osi x- moje mają luz góra dół i to spore na łożyskach, ogólnie mam jeszcze jedno pytanko, z jakim wypełnieniem drukowałeś mocowanie stołu? Mam co prawda swój projekt, ale to wydruk który pochłonie ok 400 gram filamentu i nie chciałbym się zawieść jeśli chodzi o jego sztywność i da mi to jakieś spojrzenie na sprawę, zważając na grubość i konstrukcję Twojego mocowania. Drugą sprawą jest to, czy przy dołożeniu tylu gram do stołu, nie dochodzą problemy z gubieniem kroków w Y :P
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 98
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Flsun i3 Plus

Post autor: dziobu »

To moje mocowanie nie jest tak sztywne jak by się wydawało. W sumie to jest ostatni element który muszę poprawic w tej drukarce.
Projekt mi sie zachował - 3/3/4 (top/btm/outline) dla warstwy 0.25; 40% wypełnienia.
Całość pochłonęła ~82m drutu co daje ~230g. niewiele wiecej niż badziew akrylowy który był wcześniej. Do tego mam przecież wielki aluminiowy blat a nim jeszcze większew szkło. Te 100 czy 200g w tą czy w tamtą to nic przy całej reszcie.

Natomiast chcę zmienić zupełnie to mocowanie. Plan jest taki żeby wywalić tego kloca i dać tylko 4 narożniki mocujące wózki bezpośrednio do blatu. Bez sprężyn, za to z dystansami umożliwiajacymi wypoziomowanie stołu.
cincin
cincin
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 24
Posty: 56
Rejestracja: 04 maja 2018, 10:15
x 7

Re: Flsun i3 Plus

Post autor: cincin »

To teraz dałeś mi do myślenia... Mam wałki 20mm, byle jak przymocowany stół do łożysk póki co, i już miałem drukować kawał mocowania na wzór Twojego/ oryginalnego, a teraz rzucasz pomysłem, który w idei wydaje się genialny, ale ciężko mi wyobrazić sobie jak to dokładnie można prosto zrobić, może się wstrzymam i podejrzę co ciekawego wymyśliłeś :D
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 98
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Flsun i3 Plus

Post autor: dziobu »

Forma do odlania kondona na hotend - wcześniej chyba nie wrzuciłem.
forma.jpg
Załączniki
HotEnd - forma.rar
(28.48 KiB) Pobrany 181 razy
Abys
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 98
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Flsun i3 Plus

Post autor: dziobu »

Jak ktoś jest zainteresowany - cały projekt stworzony na potrzeby tej drukarki. W tym mój ekstruder oraz forma do odlania kondona na blok.

Format: Sketchup 2017
Flsun_i3.rar
(5.67 MiB) Pobrany 208 razy
Kilka screenów:
a1.jpg
a2.jpg
a3.jpg
a4.jpg
a5.jpg
(detale z opisami/same opisy zostawiłem; są na osobnej warstwie i można je ukryć)
dragonn, Abys, JGFTW, yszty
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 98
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Flsun i3 Plus

Post autor: dziobu »

I do kompletu - pełne firmware z konfiguracją. Domyślne wartości w konfigu pokrywają się z tym co miałem w eepromie.
(na bazie wersji 1.1.9, bez bugfixów)
Marlin_1.1.9.rar
(1.02 MiB) Pobrany 206 razy
Abys, yszty
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 98
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Flsun i3 Plus

Post autor: dziobu »

Profil z S3D - PLA z dyszą 0.5mm.
Flsun_PLA (0.5).rar
(2.77 KiB) Pobrany 206 razy
Pewnie nie jest idealny ale działa.
profil01.png
profil02.png
profil03.png
profil04.png
profil05.png
profil06.png
profil07.png
profil08.png
profil09.png
profil10.png
profil11.png
profil12.png
profil13.png
yszty, Abys
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”