[Flsun i3] problem z funkcją home

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
DrN
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 5
Rejestracja: 14 maja 2018, 10:33
Lokalizacja: Łódź
Drukarka: Flsun 3D

[Flsun i3] problem z funkcją home

Post autor: DrN »

Cześć wszystkim,
Kupiłem w końcu drukarkę FLsun i3. Niestety napotkałem problem. Oprócz tego iż dostałem popsuty wyświetlacz(tylko widać podświetlenie nic po za tym) ale my friend wysłał mi nowy.
Moim problem jest funkcja home/autoleveling.
Zamontowałem czujnik auto leveling (była krańcówka, lecz bardzo się ruszała docelowo ją zamontuje gdy wydrukuje odpowiedni element) oraz skonfigurowałem według instrukcji oprogramowanie w Arduino na pokładzie wiadomo jest Marlin.
Korzystam na razie z hosta dostarczonego przez chińczyka mianowicie Repetier-host (nie mam dostępu przez wyświetlacz do konfigurowania Merlina bez komputera). Wracając do problemu:
Gdy wybieram pozycje home silniki osi Z idą w dół i uderzają w stół. Próbuje włączyć opcje autoleveling za pomocą komenty g29 niestety nie działa. Gdy sprawdzam czy krańcówki działają za pomocą komendy m119 wszystkie są ok, tzn OPEN , lecz gdy wciskam zmieniają status na TRIGGERED.

Mogę wrzucić konkretne linie z configuration.h z Arduino oraz jakieś screeny z hosta czy też zdjęcia.

Proszę o pomoc:(
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: [Flsun i3] problem z funkcją home

Post autor: dragonn »

DrN pisze:Oprócz tego iż dostałem popsuty wyświetlacz(tylko widać podświetlenie nic po za tym) ale my friend wysłał mi nowy.
A próbowałeś kręcić potencjometrem od kontrastu? (wiem że temat nie dokładnie o tym, ale może to rozwiąże problem)
Awatar użytkownika
DrN
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 5
Rejestracja: 14 maja 2018, 10:33
Lokalizacja: Łódź
Drukarka: Flsun 3D

Re: [Flsun i3] problem z funkcją home

Post autor: DrN »

Rozumiem że chodzi Ci o ten potencjometr z tyłu wyświetlacza? SMD na malutki śrubokręt.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: [Flsun i3] problem z funkcją home

Post autor: dragonn »

Tak, ten. Drugiego tam nie ma.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: [Flsun i3] problem z funkcją home

Post autor: dziobu »

Właśnie - a wrzuciłeś ichni soft do AL? U mnie domyślnie był jakiś załadowany ale na karcie SD, tam gdzie cała dokumentacja, był jeszcze konfig obsługujący AL.

W załączniku masz to co chińczyk przygotował dla mojej drukarki. I to, razem z podpiętym czujnikiem jak w instrukcji, działało od kopa.

Masz wersję "plus" czy małą?
Załączniki
Marlin_1.1.2_AL.rar
(36.12 KiB) Pobrany 169 razy
DrN
Awatar użytkownika
DrN
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 5
Rejestracja: 14 maja 2018, 10:33
Lokalizacja: Łódź
Drukarka: Flsun 3D

Re: [Flsun i3] problem z funkcją home

Post autor: DrN »

@dragonn : Teraz próbowałem niestety bez rezultatu. Dalej działa tylko podświetlenie.
@dziobu : Wersja mała 200x200x220.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”