Flsun problem z wydrukiem

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Flsun problem z wydrukiem

Post autor: dragonn »

Punkt 1. Najprawdopodobniej dysza za daleko od stołu ale polecam wywalić taśmę i np. używać Hegron, chociaż nie wiem jak się sprawdza na samym alu
Punkt 2. To zwolnij, najprostsze rozwiązanie. Ale nie jestem przekonany że to
Punkt 4. To trzeba ustawiać od zera, a jeśli jest Ci to za trudne jeszcze jest reptier który ma konfiguracja online.
Amper
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 30
Posty: 30
Rejestracja: 27 maja 2018, 15:02

Re: Flsun problem z wydrukiem

Post autor: Amper »

dysza ustawiona szczelinomierzem na 0,1mm wszędzie przed każdym wydrukiem sprawdzałem

co do gubienia kroków to na 99% ponieważ problem występuje systematycznie w tej samej warstwie w tym samym modelu a na innych nie ma przestawienia
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Flsun problem z wydrukiem

Post autor: dragonn »

Amper pisze:dysza ustawiona szczelinomierzem na 0,1mm wszędzie przed każdym wydrukiem sprawdzałem
I absolutnie to o niczym nie świadczy :D. Oznacza tyle że masz równo, nie że masz wystarczająco blisko. Nie wiem z jakiego slicera używasz ale ustaw z-offset na 0.1mm na początek. Albo jeśli soft u Ciebie ma to - polecam odpalić wydruk i użyć opcji typu babystepping.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 13
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Flsun problem z wydrukiem

Post autor: dziobu »

Amper pisze:Przepraszam pisałem z telefonu i autokorekta nie wchodziła.
Dalej nie wchodzi...
pUki
Amper pisze:1. Odklejające się pla nie zależnie czy drukowałem (kostka kalibracyjna) w 180 czy w 210 stopniach na 70 grzaniu stołu na podkładce z niebieskiej taśmy
Bo alu jest ciulowe. Ale skoro masz to maźnik Hegronem jak dragonn poleca albo klejem do papieru (np Scotch zielony w sztyfcie). Ogólnie drukowanie na alu to porażka i połóż szybę.
Amper pisze:2. Przy próbie wydruku elementu chłodzenia wystąpiły objawy " gubienia kroków" spowodowane najprawdopodobniej za szybkim przyspieszeniem
Radełko masz czyste? Nie dociska za mocno?
Amper pisze:3. Podczas gdy mam zamontowany czujnik na z komenda home działa gdy zamiast niego montuje krańcówkę oś z porusza się do góry i nie działa.
Odwróć logikę krańcówki Z. On szybko dojeżdża do krańcówki, zjeżdza z niej i powoli wjeżdza żeby miejsce było powtarzalne. Jeśli masz odwróconą logikę to cały czas próbuje z niej zjechać.
Amper pisze:4. Przy zmianie całego hotendu konfiguracja drukarki poszła w łeb a nie mam do niej marlina by móc poustawiać ją
Co poszło w łeb?
Czego nie masz?
Wszystko dorzucili w komplecie na karcie.
W moim wątku o Flsunie wrzuciłem mój konfig.
Amper pisze:5. Brak możliwości regulacji napięcia paska osi x doprowadza mnie do szaleństwa.
No to dorób :)
Amper pisze:Do tego szukam jakiegoś sprawnego chłodzenia by na razie puki co nie ruszać mocowania hotendu ale by mieć możliwość wykorzystania czujnika.
Jestem trzeźwy i nic z tego nie zrozumiałem. Chcesz do firmowego mocowania dołożyć wentylator chłodzący wydruk?
Amper pisze:Prośba do Pana dziobu prosiłbym o podesłanie mi parametrów jakie Pan wykorzystuje podczas cięcia. Prosiłbym najlepiej o podesłanie mi pliku z g codem wypisanie albo plik z cura bo może ja coś źle poustawiałem.
Tu nie ma Panowania.
Coś takiego: viewtopic.php?f=34&t=2304&hilit=flsun+i3#p38573
Bez szaleństw jak widać.
Amper
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 30
Posty: 30
Rejestracja: 27 maja 2018, 15:02

Re: Flsun problem z wydrukiem

Post autor: Amper »

czy ten czujnik obejmie szklaną podkładkę czy muszę zmienić na zwykłą krańcówkę.

Kupiłem drukarkę od polaka jakby z 2 ręki i nie dostarczył mi ciul żadnego pliku ani karty.

tak chce do firmowego dołożyć chłodzenie wydruku bo puki co to nawet kostki kalibracyjnej nie może wydrukować poprawnie.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Flsun problem z wydrukiem

Post autor: dragonn »

Amper pisze:
Kupiłem drukarkę od polaka jakby z 2 ręki i nie dostarczył mi ciul żadnego pliku ani karty.

tak chce do firmowego dołożyć chłodzenie wydruku bo puki co to nawet kostki kalibracyjnej nie może wydrukować poprawnie.
Hahhaha myślisz że on miał pliki z firmware :P? Oj mało jeszcze wiesz o naszych chińskich "friendach" :p.
Amper
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 30
Posty: 30
Rejestracja: 27 maja 2018, 15:02

Re: Flsun problem z wydrukiem

Post autor: Amper »

To moja pierwsza drukarka co prawda na mechanice się troszkę znam ale automatyka to już inna bajka czysta karta. Dlatego potrzebuje pomocy chyba sam tego nie ogarnę.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 13
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Flsun problem z wydrukiem

Post autor: dziobu »

dragonn pisze:Hahhaha myślisz że on miał pliki z firmware :P?
No ja na karcie dostałem wszystko.
Instrukcję montażu, obsługi, jakieś filmy, repetiera, firmware z krańcówką i czujnikiem AL, jakieś zdjęcia...

Firmware wrzuciłem tutaj:
viewtopic.php?f=34&t=2304&p=45961#p45961

Cała zawartość karty to ~500MB. Jak ktoś chce to udostępnie.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Flsun problem z wydrukiem

Post autor: dragonn »

O, no to mnie zaskoczyli! Pozytywnie.
Amper
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 30
Posty: 30
Rejestracja: 27 maja 2018, 15:02

Re: Flsun problem z wydrukiem

Post autor: Amper »

dzięki a teraz pytanie co do tego czujnika czy on obejmie mi szkło czy też czeka mnie zmiana na krańcówki. jeżeli nie obejmie to czy zastosować podkładkę adhezyjną i jaka jest najlepsza
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”