Flsun problem z wydrukiem

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Amper
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 30
Posty: 30
Rejestracja: 27 maja 2018, 15:02

Re: Flsun problem z wydrukiem

Post autor: Amper »

ta ten oryginalny i on daje w tyłek prawdopodobnie zajmę się nim za niedługo myślę ze po pracy jutro lecz muszę jeszcze poczytać o metodzie kalibracji
Amper
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 30
Posty: 30
Rejestracja: 27 maja 2018, 15:02

Re: Flsun problem z wydrukiem

Post autor: Amper »

ten oryginalny i zastanawiam się nad zmianą extrudera na coś gotowego myślałem nad

http://allegro.pl/extruder-bulldog-1-75 ... 90631.html

czy warto ?

jak z kalibracją? i ustawieniami czy jest poradnik krok po korku na zmianę extrudera?

myslałem tagże nad zmianą sposobu zamiast Bowdena na bezpośredni
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 13
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Flsun problem z wydrukiem

Post autor: dziobu »

Amper pisze:ten oryginalny i zastanawiam się nad zmianą extrudera na coś gotowego myślałem nad
Konkretnie o tym wymienionym nic Ci nie powiem bo się na tyle nie znam, ale poświęć chwilę i zobacz co z obecnym masz źle. Nie jest on rewelacją, a konkretnie to jest beznadziejny, ale drukować się nim jak najbardziej da.
Sprawdź dokłądnie co i jak bo prawdopodobnie problem masz gdzieś indziej.
Amper pisze:jak z kalibracją? i ustawieniami czy jest poradnik krok po korku na zmianę extrudera?
Wszystkie kalibrujesz tak samo. Ustawiasz ilość kroków/mm tak żeby wciągnięcie np 10mm z pulpitu wciągało faktycznie 10mm drutu.
Amper pisze:myslałem tagże nad zmianą sposobu zamiast Bowdena na bezpośredni
Nie. Nie w tej drukarkce i nie przy takim prowadzeniu.
Amper
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 30
Posty: 30
Rejestracja: 27 maja 2018, 15:02

Re: Flsun problem z wydrukiem

Post autor: Amper »

Dziekuje pogrzebie w wolnej chwili z nim ale puki co to praca nie daje mi żyć :D
Amper
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 30
Posty: 30
Rejestracja: 27 maja 2018, 15:02

Re: Flsun problem z wydrukiem

Post autor: Amper »

Poprawiłem kalibracja extrudera bez wygrywania nowego marlina. Potrzebuje pomocy bo nie wiem od czego zacząć kalibracje jak nie mam pliku z configami drukarki. Nie dostałem ich a nie mogę ich znaleść dla tego wytworu a konfiguracja od początku to trochę dla mnie za dużo nie mając styczności z programowaniem tego typu języka.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Flsun problem z wydrukiem

Post autor: dragonn »

http://marlinfw.org/docs/gcode/M092.html
jeśli soft nie ma włączonego EEPROM to po prostu dodajesz tą komendę do g-code startowego.
Amper
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 30
Posty: 30
Rejestracja: 27 maja 2018, 15:02

Re: Flsun problem z wydrukiem

Post autor: Amper »

A da się odczytać parametry Tak by na nowo napisać program by go mieć w razie czego. Czy może jest jakaś możliwość rekompilacji plików.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Flsun problem z wydrukiem

Post autor: dragonn »

Nie ma możliwości re komplikacji. Ilość aktualnych kroków drukarka powinna wyrzucać na starcie/prze inicjalizacji połączenia USB. Użyj aplikacji http://www.pronterface.com/
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Flsun problem z wydrukiem

Post autor: FlameRunner »

Amper,
"12. Każdy Użytkownik zobowiązany jest do przestrzegania zasad ortografii i interpunkcji."
Amper
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 30
Posty: 30
Rejestracja: 27 maja 2018, 15:02

Re: Flsun problem z wydrukiem

Post autor: Amper »

Przepraszam pisałem z telefonu i autokorekta nie wchodziła.

Puki co mam wiele problemów z moją "kochaną" drukarką. Poradziłem sobie z jednym a puki co mam 1000 innych.

1. Odklejające się pla nie zależnie czy drukowałem (kostka kalibracyjna) w 180 czy w 210 stopniach na 70 grzaniu stołu na podkładce z niebieskiej taśmy
2. Przy próbie wydruku elementu chłodzenia wystąpiły objawy " gubienia kroków" spowodowane najprawdopodobniej za szybkim przyspieszeniem
3. Podczas gdy mam zamontowany czujnik na z komenda home działa gdy zamiast niego montuje krańcówkę oś z porusza się do góry i nie działa.
4. Przy zmianie całego hotendu konfiguracja drukarki poszła w łeb a nie mam do niej marlina by móc poustawiać ją
5. Brak możliwości regulacji napięcia paska osi x doprowadza mnie do szaleństwa.

Do tego szukam jakiegoś sprawnego chłodzenia by na razie puki co nie ruszać mocowania hotendu ale by mieć możliwość wykorzystania czujnika.

Prośba do Pana dziobu prosiłbym o podesłanie mi parametrów jakie Pan wykorzystuje podczas cięcia. Prosiłbym najlepiej o podesłanie mi pliku z g codem wypisanie albo plik z cura bo może ja coś źle poustawiałem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”