Pirx - problem z wysokością warstw (?)

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 3
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Pirx - problem z wysokością warstw (?)

Post autor: Drunk_ZoZol »

Hello!

Dokonałem zakupu Pirx'a, oczywiście tego pierwszego, ze sklejki. (Pirx one chyba nigdy nie trafił do sprzedaży)

I wszystko fajnie, tylko mam uno problemo z software.

Przy użytkowaniu RepetitierHost i slice'owaniu przy pomocy Cura Engine mam całkiem udany wydruk (ciut za szybko drukowane z tego co się dowiedziałem od poprzedniego właściciela - ja mam ustawione 50mm/s, kiedy on ustawiał maks 30mm/s)

Zaś kiedy postanowiłem spróbować Simplify3D (Który to jest najbliższy memu sercu <3 ) to... no cóż, drukuje, ale jak widzicie na poniższym zdjęciu jakby chciał a nie mógł...

Ustawienia dla obu programów identyczne, z tym, że w S3D zmieniłem właśnie prędkość drukowania na 30mm/s. Do G-Code dodałem również komendy :

M205 X6 Y6
M204 S500

Gdyż oryginalnie ciut za mocno biło według mnie (w przypadku Repetitier'a jedynie jerk zmniejszyłem do 6, acc zostało takie samo)

A i napiszę w czym problem - warstwy są układane za wysoko (jak na moje oko) w przypadku S3D, w Repetitierze są całkiem równe.

Z tym, że repetitier ustawiony na 0.2 (pierwsza warstwa 0.1), a benchy z S3D ustawiony na... 0.12 i pierwsza warstwa 0.8...

Benchy - Simplify3D, uchwyt na palec do książki - Repetitier (Cura Engine)
IMG_0181.JPG
O co może chodzić?...
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2664

Re: Pirx - problem z wysokością warstw (?)

Post autor: Berg »

ło matko. Co tu się dzieje!
Nie ma sensu w tym wypadku porównywać dwóch różnych modeli, wydrukowanych z różnymi ustawieniami.
Porównywanie ma sens przy zmianie jednej rzeczy - jednego parametru, głowicy przy nie zmienionych parametrach itd...

Ciekawie wygląda to co widać na Benchy u dołu, w okolicahc 30ej warstwy. widać, spory ubytek filamentu przy przejściu na zewnętrzny obrys lub przy przejści na nową warstwę. No i tu bym szukał głównego problemu.

Przy równym modelu, jak to coś po prawej, może po prostu nie widać tego problemu ale on tam jest.
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 3
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: Pirx - problem z wysokością warstw (?)

Post autor: Drunk_ZoZol »

Spróbuję wydrukować Benchy'ego przy pomocy repetitiera, wtedy faktycznie można porównywać :D
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 3
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: Pirx - problem z wysokością warstw (?)

Post autor: Drunk_ZoZol »

Usiadłem wczoraj na parę dłuższych chwil do drukarki. Rzeczy które musiałem poprawić po poprzednim właścicielu:

- Silnik osi Z nie był dokręcony do stołu - praktycznie wisiał w powietrzu.
- Pęknięty kawałek ekstrudera - oryginalnie był drukowany z ABS, mocno naciskająca śruba sprawiła że w końcu popękał - wydrukowałem nowy element z PET-G, trzyma jak diabli :D
- Niedokręcone radełko ekstrudera.

Aktualnie mam zamiar wydrukować sprzęgiełko samocentrujące do silnika osi Z (https://www.thingiverse.com/thing:602481)

Co do wydruku po wczorajszych update'ach

Benchy po prawej drukowany w 30mm/s, po lewej już normalna prędkość - 60mm/s - ale wyłączyłem retrakcję, stąd to cholerne nitkowanie.
IMG_0182.JPG
Różnica kolosalna jak na moje oko, choć dalej jest sporo do poprawienia.
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”