Anycubic Kossel - dziobu mod

Miejsce na rozmowy o drukarkach typu delta
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 70
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel - dziobu mod

Post autor: dziobu »

No!
f03.jpg
f01.jpg
f02.jpg
adziaki, Berg
Pajacyk0v

Re: Anycubic Kossel - dziobu mod

Post autor: Pajacyk0v »

KRZYWO!
Berg, balgator
spec
Postów w temacie: 6
Posty: 343
Rejestracja: 04 paź 2016, 17:35
x 27

Re: Anycubic Kossel - dziobu mod

Post autor: spec »

No ładnie. Mógłbyś opisać w jaki sposób testowałeś i jakie ustawienia zmieniałeś?
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 70
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel - dziobu mod

Post autor: dziobu »

Pajacyk0v pisze:KRZYWO!
Już jest prosto ;)
t1.jpg
t2.jpg
t3.jpg
Ząbki zaczynają się na średnicy 0.8mm co przy dyszy 0.4mm mogę chyba olać.
Jeszcze do poprawy ślady po retrakcji ale chyba już jest bardziej akceptowalnie niż dotychczas ;)
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Anycubic Kossel - dziobu mod

Post autor: dragonn »

Może napiszesz co zmieniłeś :D?
Wychodzi to idealnie.....
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 70
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel - dziobu mod

Post autor: dziobu »

dragonn pisze:Wychodzi to idealnie.....
Po prawie dwóch tygodniach ostrych druków testowych to powinno mi jeszcze kawę zrobić :D
spec pisze:No ładnie. Mógłbyś opisać w jaki sposób testowałeś i jakie ustawienia zmieniałeś?
Normalnie.
Zmieniam coś (jedną rzecz) i sprawdzam jak wpływa na wydruk. I tak dwa tygodnie. W sumie to zajechałem szpulę na wydruki z jednym obrysem bez środka.

No to tak: nadmuch z thing sprawdza się równie dobrze co wentylator obok drukarki - sprawdzałem tak:
T1.jpg
Tu resztka wydruków (łikendowych) których jeszcze nie wyrzuciłem:
T2.jpg
Ostatnie wydruki (w te z poprzedniego posta) są na warstwie 0.1mm. Pierwszy raz w życiu stół mam wypoziomowany tak że miałem 0 (słownie: zero) problemów z przyczepnością pierwszej warstwy przy takiej wysokości. Żadnych zepsutych wydruków. Tutaj chyba znacznie pomogło mocowanie stołu z dociśnięciem od góry - wszystko opisałem wcześniej. Polecam takie rozwiązanie.

A teraz wypunktuję moje spostrzeżenia w temacie tego pudła: (szczególnie się na tym nie znam więć jak napiszę coś skrajnie durnego to trudno, ostrzegałem ;p)
Sprzęt:
  • Dokręciłem WSZYSTKIE śruby; nie wiem jak ale okazało się że połowa była luźna.
  • Dużo pomogła zmiana ekstrudera na mój z radełkiem MK8. Widać to zwłaszcza na długich prostych.
  • Nasmarowałem wózki i prowadnice smarem litowym.
  • Przy szerokim druku zaraz nad stołem jeden z nich chrupie ale, co ciekawe, nie wpływa to na jakość wydruku. Nie wiem co konkretnie chrupie, może silnik. Choć wtedy by też chrupał wyżej.
  • Usztywnienie nóg delty znaczaco pomogło. Istotne żeby usztywniacze był na górze i na dole.
  • Również pomocne okazały się stabilizatory na ramionach; tak to wpadały w drgania którte czasem było widać na ścianach.
  • Skróciłem bowdena jak tylko się dało. Co ciekawe - bowden z PTFE 1.9mm zupełnie nic nie zmienił. Wróciłem do klasycznego 2/4 bo mniej obciąża ekstruder.
  • Nóżki z piłek tenisowych nie pływają na wydruk. Może i źle sprawdzałem ale nie widziałem różnic z i bez piłek. Za to z piłkami jest ciszej.
  • Oryginalna dysza nadmuchu jest do dupy. Sprawdza się ta której użyłem (viewtopic.php?f=34&t=3140#p53575)
Firmware:
  • Opcje z Marlina (S-curve, LinearAdvance, itp): opisałem wcześniej w tym poście (viewtopic.php?f=34&t=3140&start=30#p53894).
  • Acceleration: 5000; dla wszystkich pozycji (tutaj się nie doktoryzowałem; mniejsze nic nie zmienia a z większym i tak AVR średnio wyrabia - zresztą większe i tak jest spowalniane przez Linear Advance).
  • Jerk: 15; dla wszystkich pozycji; W sumie to mniejsze nieznacznie pomaga (na ostatnich wydrukach nie widziałem róznicy; min które miałem to "5"), większe wartości już widać. Wybrałem tyle bo...no bo tak wyszło.
  • Szczegóły zyskałem ustawiając "MIN_STEPS_PER_SEGMENT" na 1; w sumie to logiczne... pamiętałem że jest ta opcja ale jakoś nie pomyślałem żeby ją zmenić ;)
Slicer:
Nie wiem co mam tu napisać. Albo jestem tak zaj*bisty że zrobiłem to od kopa albo mi się trafiło, ale tu niemal od razu wpisałem prawidłowy profil. Zresztą - te kilka nastaw... co tu się doktoryzować. Profil wrzuciłem kilka postów wcześniej.

W efekcie wydruk wyszedł jak widać. Dla niektóych ładny, dla niektórych - pewnie nie :p Wszystko o czym nie wspomniałem jest oryginalne i/lub po moich modyfikacjach opisanych w tym wątku. Teoretycznie każdy kto kupił to pudło powinien móc osiągnąć taką jakośc bo to przecież żaden sukces ;) Ja się na tym nie znam, w zasadzie jestem programistą... Róznice będą wynikać z jakości podzespołów - np. wiem że moje wózki latają na boki.

Załączam mój konfig z Marlina 1.1.9. Nastawy domyślne są zgodne z tym co mam w urządzeniu (w eepromie).

Cóż - potencjał przed drukarką jest i imho warto w nią trochę zainwestować. Nawet okazało się że Arduino DUE już mam :) W chwili słabości kupię nakładkę, jakieś lepsze stepy, mniejszą dyszę i zobaczę co da się z niej jeszcze coś wyciągnąć ;)

Na chwile obecną to najładniej drukująca moja drukarka FDM, co ciekawe - również najtańsza.

Drukarka jest NIEBIESKA i w końcu może być z tego dumna :P
Załączniki
Configuration_adv.h
(67.75 KiB) Pobrany 230 razy
Configuration.h
(78.71 KiB) Pobrany 229 razy
tig33r, morf, Berg, emartinelli, balgator, Artu, WillingMagic
tig33r
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 629
Rejestracja: 15 lip 2017, 16:07
Drukarka: Hypercube Evolution
x 100

Re: Anycubic Kossel - dziobu mod

Post autor: tig33r »

Generalnie wczoraj też złożyłem swoją, głównie z modami z tego tematu. Co do oryginalnego softu to nadaje się tylko do wywalenia i zmiany na choćby nowego marlina.

Co do ciekawostek to w ostatnio w marlinie skorygowali wartość DELTA_DIAGONAL_ROD 271.50 na 267. Możesz zmierzyć ile mają twoje (// Center-to-center distance of the holes in the diagonal push rods)?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Anycubic Kossel - dziobu mod

Post autor: dragonn »

dziobu nie sprecyzowałem :D, chciałem wiedzieć co zmieniłeś miedzy tą ostatnią próbą a poprzednią?
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 70
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel - dziobu mod

Post autor: dziobu »

tig33r pisze:Co do ciekawostek to w ostatnio w marlinie skorygowali wartość DELTA_DIAGONAL_ROD 271.50 na 267. Możesz zmierzyć ile mają twoje (// Center-to-center distance of the holes in the diagonal push rods)?
267 ;)

Trzeba więć poprawić. I kolejne testy...
dragonn pisze:dziobu nie sprecyzowałem :D, chciałem wiedzieć co zmieniłeś miedzy tą ostatnią próbą a poprzednią?
Pomiędzy poprzednim a ostatnim wydrukiem który wrzuciłem na forum było jeszcze kilka.
W sumie:
- PTFE 1.9/4 -> 2/4,
- chłodzenie standardowe -> to zmodyfikowane,
- Jerk 5->15,
- nominalna szybkość 20mm/s -> 60mm/s,
- MIN_STEPS_PER_SEGMENT -> 1.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Anycubic Kossel - dziobu mod

Post autor: Berg »

daj model tych słupków, mam ten sam żółty filament, to się porówna ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Delta”