CR-10 wymiana A4988 na TMC2208

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 19
Posty: 1177
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 780
Kontakt:

Re: CR-10 wymiana A4988 na TMC2208

Post autor: @GUTEK@ »

Jak chcesz urwać nóżki w układzie jak to jest montaż powierzchniowy?
Jak nie przetniesz to przeczytaj ten temat, bo już ktoś miał taką sytuację po wymianie w U30. Nic nie wybuchło.

Ja mam TMC2208 na ekstruder, z tym że mam BMG z przełożeniem i sprawdza się ok. Nie wiem jak będzie działał na zwykłym ekstruderze.
Awatar użytkownika
malymis
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 8
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:05

Re: CR-10 wymiana A4988 na TMC2208

Post autor: malymis »

@GUTEK@ pisze:Jak chcesz urwać nóżki w układzie jak to jest montaż powierzchniowy?
Hehe, zapatrzyłem się na pady ze zdjęcia :D
No to zamaluję lakierem albo coś, chcę mieć po prostu w razie czego możliwość powrotu do poprzednich układów.
@GUTEK@ pisze:Ja mam TMC2208 na ekstruder, z tym że mam BMG z przełożeniem i sprawdza się ok. Nie wiem jak będzie działał na zwykłym ekstruderze.
Na razie mam standardowy ale czekam na zamówiony https://pl.aliexpress.com/item/2Pcs-lot ... 5c0fB63esV (wygląda tak samo ale najważniejszy kolorek :cool2: )
Tak czy siak jadę z koksem, najwyżej skończy się na nowej płycie. :rotfl2:
Oczywiście podzielę się wrażeniami z wycieczki.
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 805
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 354

Re: CR-10 wymiana A4988 na TMC2208

Post autor: Abys »

malymis pisze:
Na razie mam standardowy ale czekam na zamówiony https://pl.aliexpress.com/item/2Pcs-lot ... 5c0fB63esV (wygląda tak samo ale najważniejszy kolorek :cool2: )
Tak czy siak jadę z koksem, najwyżej skończy się na nowej płycie. :rotfl2:
Posiadam taki, ale chyba kupię taki jak @GUTEK@ bo mi tak czy siak przeskakuje, na niższych przy PETG a na wyższych PLA napięciach.
Próbowałem 7.25V,8V,9V,1.269V, teraz ustawiłem 1.271V i to max który będę testował.
Tak czy siak zamawiam inny ekstruder, denerwuje mnie to że jest tak ciężko wyregulować.Na PLA pracował na 9V było okej, później zmieniłem na PETG zaczął przeskakiwać no kur** :devil: Teraz dorzucę jeszcze 2 wentylatory na drivery, nie wiem czy coś da ale spróbuję. Na tą chwilę chłodzą je 50 i 40mm zephyre, są dosłownie nad driverami i dmuchają na nie, dorzucę jeszcze 2x 40mm od boku.
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 19
Posty: 1177
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 780
Kontakt:

Re: CR-10 wymiana A4988 na TMC2208

Post autor: @GUTEK@ »

malymis pisze:
@GUTEK@ pisze:Jak chcesz urwać nóżki w układzie jak to jest montaż powierzchniowy?
Hehe, zapatrzyłem się na pady ze zdjęcia :D
No to zamaluję lakierem albo coś, chcę mieć po prostu w razie czego możliwość powrotu do poprzednich układów.
@GUTEK@ pisze:Ja mam TMC2208 na ekstruder, z tym że mam BMG z przełożeniem i sprawdza się ok. Nie wiem jak będzie działał na zwykłym ekstruderze.
Na razie mam standardowy ale czekam na zamówiony https://pl.aliexpress.com/item/2Pcs-lot ... 5c0fB63esV (wygląda tak samo ale najważniejszy kolorek :cool2: )
Tak czy siak jadę z koksem, najwyżej skończy się na nowej płycie. :rotfl2:
Oczywiście podzielę się wrażeniami z wycieczki.
Możesz spróbować zakleić taśmą kaptonową, lakier raczej nic Ci nie da jak się cyna rozpuści.
Warto było tyle dawać za ten ekstruder, bez logo Creality masz po kilka dolarów. Za tyle lepiej było brać jakieś z podwójnym radełkiem.
Abys pisze:Posiadam taki, ale chyba kupię taki jak @GUTEK@ bo mi tak czy siak przeskakuje, na niższych przy PETG a na wyższych PLA napięciach.
Próbowałem 7.25V,8V,9V,1.269V, teraz ustawiłem 1.271V i to max który będę testował.
Tak czy siak zamawiam inny ekstruder, denerwuje mnie to że jest tak ciężko wyregulować.Na PLA pracował na 9V było okej, później zmieniłem na PETG zaczął przeskakiwać no kur** :devil: Teraz dorzucę jeszcze 2 wentylatory na drivery, nie wiem czy coś da ale spróbuję. Na tą chwilę chłodzą je 50 i 40mm zephyre, są dosłownie nad driverami i dmuchają na nie, dorzucę jeszcze 2x 40mm od boku.
Ale to jak Ci przeskakuje to jest coś nie tak i inny ekstruder dużo tu nie pomoże. Co innego jakby Ci się filament w nim ślizgał, bo te oryginalne mają tendencje do tego.
Abys
Awatar użytkownika
dementor76
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 63
Rejestracja: 13 lut 2019, 20:51
Lokalizacja: Zawiercie
Drukarka: Ender 3
x 25

Re: CR-10 wymiana A4988 na TMC2208

Post autor: dementor76 »

Też taki posiadam , teraz żałuję że nie kupiłem takiego:
https://pl.aliexpress.com/item/CR-10-CR ... 27123.html
Czy ma ktoś przetestowany taki ekstruder ?
Ender 3 - uruchomiony i ulepszony
Prusa MK3S - w fazie rozważań :D
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 805
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 354

Re: CR-10 wymiana A4988 na TMC2208

Post autor: Abys »

@GUTEK@ pisze: Ale to jak Ci przeskakuje to jest coś nie tak i inny ekstruder dużo tu nie pomoże. Co innego jakby Ci się filament w nim ślizgał, bo te oryginalne mają tendencje do tego.
Poprawka,ślizga się na zębatce i o to mi chodziło że przeskakuje.
Pcha filament i zębatka potrafi się cofnąć,obrócić/poślizgnąć.
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
malymis
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 8
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:05

Re: CR-10 wymiana A4988 na TMC2208

Post autor: malymis »

@GUTEK@ pisze:Warto było tyle dawać za ten ekstruder, bez logo Creality masz po kilka dolarów. Za tyle lepiej było brać jakieś z podwójnym radełkiem.
Na pewno masz rację, dopiero zaczynam przygodę z 3D i płacę za błędy :yahoo: jednocześnie wolę dać trochę więcej za sprawdzoną markę... no nic, trzeba się edukować, także będę was dręczył pytaniami. :twisted:
Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała bo wcześniej jeszcze zamówiłem TL-Smoothery Trianglelaba, tylko teraz czy w kontekście TMC2208 będą miały rację bytu?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: CR-10 wymiana A4988 na TMC2208

Post autor: dragonn »

malymis pisze: Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała bo wcześniej jeszcze zamówiłem TL-Smoothery Trianglelaba, tylko teraz czy w kontekście TMC2208 będą miały rację bytu?
Nie, nie mają.
One mają rację bytu tylko z DRV8255 które nawet z nimi są do d*** i lepiej wywalić je na śmietnik.
Abys
rosak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 18
Rejestracja: 22 kwie 2019, 22:46
Lokalizacja: Rugby, UK
Drukarka: Creality CR-10
Kontakt:

Re: CR-10 wymiana A4988 na TMC2208

Post autor: rosak »

Ogromne dzięki @GUTEK@ za ten post.
Zrobiłem to samo z moją CR-10 i jestem w szoku, teraz mogę drukować o każdej porze dnia i nocy :D

Z lenistwa nie odłączałem wszystkiego od płyty:
2019-05-11 09.28.47 3D print.jpg
2019-05-11 09.53.39 3D print.jpg
Z lenistwa postanowiłem też nie testować, tylko od razu podnieść Vref z 0.77V do 0.84V, bo pisałeś, że gubi kroki.

Jeszcze raz wielkie dzięki :)
Drukarka: Creality CR-10
Awatar użytkownika
dementor76
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 63
Rejestracja: 13 lut 2019, 20:51
Lokalizacja: Zawiercie
Drukarka: Ender 3
x 25

Re: CR-10 wymiana A4988 na TMC2208

Post autor: dementor76 »

dementor76 pisze:Też taki posiadam , teraz żałuję że nie kupiłem takiego:
https://pl.aliexpress.com/item/CR-10-CR ... 27123.html
Czy ma ktoś przetestowany taki ekstruder ?
Zebrałem się kupiłem i zamontowałem ekstruder z dwoma radełkami - rewelacja nic nie przeskakuje, można znacznie podkręcić prędkości druku i drukować z twardego TPU .
Załączniki
20190511_122747.jpg
20190511_122709.jpg
rosak, Abys
Ender 3 - uruchomiony i ulepszony
Prusa MK3S - w fazie rozważań :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”