Alfawise U30

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Grzesiu1989
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 34
Posty: 99
Rejestracja: 16 lut 2019, 23:23
x 1

Re: Alfawise U30

Post autor: Grzesiu1989 »

Ehh ustawiłem to sprzęgło tak by śruba siadła na sam dół, na trzpień silnika. Jest w powietrzu jak na zdj powyżej. Wypoziomowane stół idealnie na kartkę papieru na rozgrzanej drukarce dla PLA temperatury (kartka stawia delikatny opór podczas przesuwania w każdym miejscu stołu) i zacząłem drukować kotka dostarczonego z kartą pamięci.

Pierwsza warstwa - strzela extruder, nic się nie nakłada... Obniżyłem trochę stół w czasie drukowania (każda śrubę o kilka ruchów) - no i drukuje ok 1 warstwę, ale następne zaczyna szurać po już wydrukowanej warstwie i zaczyna strzelać extruder.
Powoduje to, że drukowane modele są po prostu bardziej płaskie na dole (mniejsza wysokość). Potem jak już wydrukuje kilka warstw działa dobrze i drukuje ładnie do góry.

Nie mam już pomysłu co jest nie tak...
Grzesiu1989
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 34
Posty: 99
Rejestracja: 16 lut 2019, 23:23
x 1

Re: Alfawise U30

Post autor: Grzesiu1989 »

Hmm, ale po wydrukowaniu tych pierwszych 3 warstw tak dziwnie, z podnoszeniem dalej idzie już ładnie. Jest lepiej niż było wcześniej, chyba dużo lepiej.

Może u mnie poziomowanie powinienem zrobić jakoś wyżej, np na 2 kartki?
I jeszcze jedno co mi wpadło do głowy - ile pryskafie kleju na stół? Tak by był cały obszar mocno spryskany? Może za dużo kleju daje i dlatego tak na początku źle drukuje? Spróbuje wydrukować bez kleju albo psikne malutko.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Alfawise U30

Post autor: McKee »

Zobacz ustawienia pierwszej warstwy w slicerze. Z opisów wygląda mi że pierwszej warstwy nie drukujesz poprawnie i dlatego kolejne nie wychodzą. Filament musie się gdzieś podziać - jeżeli pierwsza warstwa ma fizycznie 0,1 mm a według slicera powinna mieć 0,25 to masz 250% nadmiar plastiku, który nie ma się gdzie podziać. Pierwsza warstwa jest krytyczna. Poszukaj na zdjęciach jak powinna wyglądać.

PS.: Nie o ilość kleju chodzi tylko o grubość pierwszej warstwy.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Grzesiu1989
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 34
Posty: 99
Rejestracja: 16 lut 2019, 23:23
x 1

Re: Alfawise U30

Post autor: Grzesiu1989 »

Bottom thickness z profilu było ustawione na 1.2.
Zmieniłem na wartość domyślna (wyliczona 0.8) i drukuje się mój model. Zobaczymy :)

Lisek z karty wydrukował się pięknie :) mimo tego, że na tej drugiej czy trzeciej warstwie trochę extruder postrzelał to efekt jest genialny.
Załączniki
IMG_20190421_204400.jpg
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 3
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Alfawise U30

Post autor: Zepco »

Kształt jest, ale masz jeszcze trochę do opanowania i wtedy zobaczysz jak jest pięknie.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Grzesiu1989
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 34
Posty: 99
Rejestracja: 16 lut 2019, 23:23
x 1

Re: Alfawise U30

Post autor: Grzesiu1989 »

A co jest nie tak? :) I jak mogę to poprawić?
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 24
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Alfawise U30

Post autor: virgin71 »

Ja myślę, że masz coś nie tak z podawaniem filamentu, bo strzelanie ekstrudera oznacza coś nie tak.
Grzesiu1989
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 34
Posty: 99
Rejestracja: 16 lut 2019, 23:23
x 1

Re: Alfawise U30

Post autor: Grzesiu1989 »

Hej.
Już nie wiem sam co zrobić...
Próbowałem różnych rzeczy, poziomowalem stół przy użyciu kartki na różne wysokości, przy pomocy próbnych druków do poziomowania, wymieniłem szybkę na taką od szklarza i efekty zawsze są takie same:
- pierwsza warstwa ładnie się drukuje, druga i trzecia już blokują ekstruder, glowica rozgrzana powoduje tworzenie się rowków (rysuje w już ułożonym filiamencie). Jak wydrukuja się te warstwy kłopotliwe to wyżej jest już dobrze, nie ma problemów z ekstruderem.
- pierwsza warstwa ok, potem ręcznie opuszczam stół z każdej strony na drugą i trzecią warstwę i dalej drukuje się samo. Ale to męczące że muszę siedzieć i pilnować...

Mam pytanie - miał ktoś coś podobnego? Może da się w cura ustawić jakoś by po 1 warstwie wyżej podjeżdżał ekstruder? A może zepsulem sobie drukarkę tym, że nie miałem podłączonego przewodu od krańcówki osi Z i głowica zatrzymała się na stole i dalej silnik chodził i przeskakiwała śruba do czasu aż się zorientowałem o co chodzi i wyłączyłem drukarkę...

Pomocy :)
speedkb
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 20
Rejestracja: 25 sty 2019, 07:15
x 1

Re: Alfawise U30

Post autor: speedkb »

Daj po prostu offset na oś Z, powiedzmy 0.2 i zobacz jak wyjdzie. 1 warstwa na szkle i na jakimś lakierze i tak będzie trzymać, a reszta powinna już też ładnie wychodzić.
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 41
Posty: 1431
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Alfawise U30

Post autor: cyfron »

Przypomnij mi jakie ustawiasz temperatury i jakiego filamentu używasz?
Wentylatory od chłodzenia pracują normalnie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”