Alfawise U30

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Alfawise U30

Post autor: dragonn »

zdrapekk pisze:Witam, czy do Alfawise U30 podchodzi filament 1,75mm?
https://pl.gearbest.com/3d-printers-3d- ... 47322.html :roll: :roll: pisze wszystko
Awatar użytkownika
zdrapekk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 40
Rejestracja: 01 sty 2018, 14:16
Lokalizacja: Nowy Sącz
x 1

Re: Alfawise U30

Post autor: zdrapekk »

Czytałem ale musiałem przeoczyć :/, ale dzieki
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 41
Posty: 1431
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Alfawise U30

Post autor: cyfron »

zdrapekk pisze:Witam, czy do Alfawise U30 podchodzi filament 1,75mm?
Tylko taki.
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 41
Posty: 1431
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Alfawise U30

Post autor: cyfron »

arkomania.pl pisze:Trochę zdziwiony jestem, że można poziomować stół kilkadziesiąt minut.

Dla ułatwienia procesu w przypadku 4-5 punktowego poziomowania:

Najlepiej zacząć procedurę od punktów leżących po przekątnych stołu (prostokąta).
Skaczemy między punktami końcowymi na jednej z przekątnych, tak aby uzyskać poziom przekątnej.
Gdy mamy już jedną przekątną ustawioną, to wykonujemy te same czynności z drugą.

Zasada ta wynika z geometrii.
Jak się to robi pierwszy raz w życiu, to można. Teraz jak napisałem jest to 5-10 minut.
arkomania.pl
Grzesiu1989
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 34
Posty: 99
Rejestracja: 16 lut 2019, 23:23
x 1

Re: Alfawise U30

Post autor: Grzesiu1989 »

Hej.
Zrobiłem swój pierwszy projekt w fusion360, następnie wygenerowalem model w cura i zacząłem drukować. Pięknie wypoziomowany stół, wszystko wydaje mi się dokręcone.

Pierwsza warstwa wyszła super, ta taka "rozgrzewka" dookoła modelu, ale jak zaczęła drukować już model to niestety pojawił się problem. Takjakby wyższa warstwa blokowała głowice, tzn takjakby głowica nie podniosła się i próbowała jeździć po już wydrukowanej części. Ciężko mi to opisać, zdjecie tez średnio to oddaje ale widać że plastik jest stopiony na rogu, bo głowica po nim jeździła ciągle. Następnie jak już się uzbierać więcej materiału to rolki przeskakują i model drukuje się z boku (przesunięcie).
Miałem podobną rzecz z modelem dostarczonym z drukarka (kotek), że drukowały się stopy, następnie cały kotek przesuwał się o całą jego długość i stopy dalej drukowały się obok.
Co ciekawe, statek wydrukował się poprawnie.

Co myślicie? Dlaczego tak się dzieje? Jak wchodzę do menu i poruszam głowica to chodzi góra/dół
Załączniki
IMG_20190409_011332.jpg
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 24
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Alfawise U30

Post autor: virgin71 »

Jak ciężko opisać, to nagraj filmik.
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 41
Posty: 1431
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Alfawise U30

Post autor: cyfron »

Sprawdź naciąg pasków i czy wszystkie wtyczki dobrze siedzą w gdniazdach. Miałem problem z ekstruderem, że niby reagował ale nie miał siły podawać filamentu, problemem okazała się nie do końca wciśnięta wtyczka w silniku ekstrudera. Sprawdź też połączenia na płycie głównej - u mnie zasilanie podgrzewania stołu było luźne.
FlameRunner
Grzesiu1989
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 34
Posty: 99
Rejestracja: 16 lut 2019, 23:23
x 1

Re: Alfawise U30

Post autor: Grzesiu1989 »

Ponaciagalem pasek, wypoziomowane znów stół (na kartkę papieru, tak by swobodnie się ruszała po stole bez blokowania) i zacząłem drukowanie.
Nie jest źle, choć trochę podwija mi się na rogach materiał do góry tak jakby. Da się coś z tym zrobić? Na zdjęciu widać.
200stopni c mam ustawione i 60 stół.

Drugi problem to wyświetlacz - po dłuższym czasie (godzinie) jak wracam do drukarki to ekran świeci się na biało i nic nie można z tym zrobić. Drukarka dalej drukuje ale nie widze progresu. Też tak macie? Może jakiś update firmware jest i da się go wgrac?

Dzięki
Załączniki
IMG_20190409_133508.jpg
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 18
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Alfawise U30

Post autor: FlameRunner »

Czyli ustawiłeś stół tak, by był od dyszy za daleko o grubość kartki papieru? :P

Poziomowanie na kartkę jest spoko, ale:
- kartka (zwykły papier około 80 g/m^2) ma się przesuwać między dyszą a stołem z lekkim oporem,
- stół i głowica mają być rozgrzane, stół ma być czysty,
- rób to w pozycji Z=0,1 mm.
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 41
Posty: 1431
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Alfawise U30

Post autor: cyfron »

Z wyświetlaczem nie mam problemów. Sprawdź czy dobrze tasiemka siedzi w wyświetlaczu i płycie.
Jak drukowałem na gołej szybie też wydruk lubiał się podwinąć, z klejem było trochę lepiej. Odkąd stosuję na szybę NeedIt zapomniałem co to podwijajacy się lub odklejony wydruk.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”