Alfawise U30

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 41
Posty: 1431
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Alfawise U30

Post autor: cyfron »

Tak. $179+$11 za priority line.
Awatar użytkownika
netox187
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 26 lut 2019, 17:55

Re: Alfawise U30

Post autor: netox187 »

dragonn pisze:Jeśli interesują Cię stricte figurki do RPG to zainteresuj się jakaś żywicówką (DLP). Np. Anycubic Photon.
Oczywiście doczytaj sobie z jakie wady mają żywicówki.
Albo dobrymi ustawieniami :)


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=qDW7g3JOqLA
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 18
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Alfawise U30

Post autor: FlameRunner »

netox187 pisze:Albo dobrymi ustawieniami :)

https://www.youtube.com/watch?v=qDW7g3JOqLA
Czy to jest dwadzieścia minut pieprzenia o tym, że jak dasz niższą warstwę i zmniejszysz szybkość druku, to wydruk będzie ładniejszy?
I po to wykopałeś nieaktywny od miesiąca wątek?
Grzesiu1989
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 34
Posty: 99
Rejestracja: 16 lut 2019, 23:23
x 1

Re: Alfawise U30

Post autor: Grzesiu1989 »

Witam.
Mam pytanie dla tych co kupowali alfawise u30 - czy placiliscie coś dodatkowo? Jakieś cło, VAT?

Można teraz kupić na gearbest te drukarkę z magazynu w Czechach z przesyłką kurierską: https://gearbest.app.link/fBi1PpnUlV

Opłaca się?
Dzięki.
toomas08
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 27
Posty: 183
Rejestracja: 21 sty 2019, 16:37
Drukarka: Monoprice Mini, U30
x 4

Re: Alfawise U30

Post autor: toomas08 »

To jest w miarę normalna cena. Ja kupowałem z chin jak była po 179USD. Przesyłkę płaciłem 11USD Priority Line. Ty zapłacisz 195USD więc praktycznie tyle co ja :) Cła ani Vat nie płaciłem. Osobiście drukarka mi się podoba ale jej chyba największym minusem jest płyta i zamknięte oprogramowanie. Mi brakuje obsługi poleceń Change filament oraz Pause at hight. Jeżeli chodzi o precyzje wykonania to wg mnie jest raczej OK.

Tu masz archiwalne ceny drukarki.

Teraz prawdę mówiąc chyba bym kupił Endera albo i3 Mega (ale tu cena ciut wyższa). Przy składaniu i regulacjach tyle samo roboty a w Enderze na starcie masz otwarte oprogramowanie płyty, a jak zechcesz wymienić płytę to koszt niższy bo ekran możesz zostawić. Pozatym dużo więcej wszelkich instrukcji, tutoriali itp itd....A cenowo się nie różnią.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2019, 21:09 przez toomas08, łącznie zmieniany 1 raz.
Puziu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 77
Rejestracja: 28 gru 2018, 23:25
Lokalizacja: Poznań
Drukarka: Alfawise U30
x 1

Re: Alfawise U30

Post autor: Puziu »

Razem z Priority Line 700,37zł, bez cła. 01.01 przelałem kasę, 09.01 dostałem info że wysłali a 12.02 drukarka była już u mnie. Do złożenia w godzinkę, fajny sprzęt do moich potrzeb sprawdza się rewelacyjnie, polecam.
Grzesiu1989
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 34
Posty: 99
Rejestracja: 16 lut 2019, 23:23
x 1

Re: Alfawise U30

Post autor: Grzesiu1989 »

Hmm to ender czy alfawise? :D
Chciałbym drukować obudowy do prywatnych projektów, może jakieś figurki dla dziecka do zabawy kiedyś :)
Puziu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 77
Rejestracja: 28 gru 2018, 23:25
Lokalizacja: Poznań
Drukarka: Alfawise U30
x 1

Re: Alfawise U30

Post autor: Puziu »

Nie znam Endera, jedynie słyszałem że ileś tam modyfikacji trzeba wprowadzić na starcie. W U30 jedyne co zrobiłem to wymiana oryginalnego szkła z podkładką na lustro bo oryginał niestety wklęśnięty na środku. Drukarka cały czas chodzi, ładnie drukuje, nic się nie dzieje
toomas08
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 27
Posty: 183
Rejestracja: 21 sty 2019, 16:37
Drukarka: Monoprice Mini, U30
x 4

Re: Alfawise U30

Post autor: toomas08 »

U mnie mam wrażenie, że szkło jest wypukłe na środku, ale jeszcze nie zdążyłem dotrzeć do szklarza :) Ja planuję do swojej U30 dokupić nową płytę i może malinkę z octoprintem. Wszystko zależy od funduszy:) Pozatym tak jak Puziu raczej nie ma się do czego przyczepić. Drukarka drukuje, co prawda u mnie czasami ekstruder skacze ale dzisiaj rozebrałem głowicę aby sprawdzić czy nie ma podobnego problemu ze szparką jak w enderze. Wyczyściłem, skręciłem ponownie i zobaczmy. Mechanicznie drukarki prawie takie same, różnice niewielkie. W tym budżecie nie ma zbytniego wyboru - albo ender albo u30. Użytkownicy Endera piszą w necie, że często jest źle poskręcany i krzywy. Moja u30 była prosta, skręciłem i sprawdzałem kąty i główne wymiary i wg mnie wszystko było bardzo ładnie. Decyzja trudna - u30 pomijając firmware jest chyba ciut lepiej poskładana niż ender. Ale znowu o enderze znajdziesz w necie więcej tutoriali, modyfikacji itp. Pewnie do u30 też się w końcu pojawią bo drukarka jest młodsza. Obecnie u30 chyba kupisz taniej niż endera. A i do u30 wiele osób zakłada TL Smootery dla poprawy jakości wydruku. Ja je mam ale jeszcze niezamontowane. W enderze podobno ich nie potrzeba. Nie wiem dokładnie co one robią bo na elektronice się nie znam :) Dużo osób chwali też i3 Mega ale tu cena ciut wyższa bo ok 250USD z wysyłką z PL.
Puziu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 77
Rejestracja: 28 gru 2018, 23:25
Lokalizacja: Poznań
Drukarka: Alfawise U30
x 1

Re: Alfawise U30

Post autor: Puziu »

Tylko pytanie czy tutoriale, modyfikacje są wyznacznikiem że sprzęt jest lepszy? Mi się wydaje że chyba lepiej coś złożyć i żeby drukowało niż na dzień dobry drukować naście elementów i montować żeby drukarka lepiej pracowała. Mi tak kumpel doradzał: "kup A8, dodrukujesz sobie to to to...... i będzie fajny sprzęt, nie nie, dziękuję. U30 złożyłem w niecałą godzinkę i już wypluła pierwszy wydruk, nic nie trzeba było poprawiać
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”