Alfawise U30

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
toomas08
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 27
Posty: 183
Rejestracja: 21 sty 2019, 16:37
Drukarka: Monoprice Mini, U30
x 4

Re: Alfawise U30

Post autor: toomas08 »

virgin71 pisze:Czyżby Tronxy było klonem U30? Czyżby U30 było klonem Endera? Czyżby Ender był klonem CR-10? ...
Zasilanie 12V ale dokładnie nie wiem w czym to będzie gorsze...
acid
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 21 sty 2019, 10:08
x 1

Re: Alfawise U30

Post autor: acid »

Rozumiem, że drukujesz na tym co fabryka dała bez żadnych modyfikacji?
Tak. Zastanawiam się nad tymi tl-smootherami (diodami). W zasadzie nie narzekam, ale jak się ktoś bardzo chce przyczepić, to widać lekkie prążki. Widać to troszkę na "fioletowym kocie"
Jakość wykonanie jest dobra? Bo o Ender na tym forum było, że czasami trzeba go poprawiać bo konstrukcja trochę krzywa.
Niestety nie mam do czego porównać. Dla mnie wszystko wygląda bardzo dobrze. Podczas przykręcania górnej belki musiałem się trochę posiłować z tymi pionowymi profilami i to chyba by było wszystko. Drukarkę z żoną skręciliśmy w jakieś 45 minut tylko gapiąc się na dołączoną "instrukcję". Na mnie konstrukcja zrobiła dobre wrażenie, ale tak jak pisałem - nie mam do czego tego porównać. Była to pierwsza drukarka 3d jaką składałem :)

Przed zakupem zastanawiałem się mocno nad Enderem 3 - w zasadzie już go prawie kupowałem, ale potem przeczytałem tu na forum, że Alfawise U30 jest lepsza. Do Endera 3 trochę mnie zniechęcało ilość postów sugerujących, że należy od początku sporo elementów wymienić, dodrukować itp. W wypadku U30 - drukarka prosto z pudełka zadziałała tak jak trzeba. Tylko switch osi Z musiałem zamocować wyżej niż to Chińczyk opisuje. Być może faktycznie warto te "smoothery" dodać - pewnie tak czy siak je kupię i sam porównam efekty, ale to w zasadzie duperel.

Oczywiście cały czas nie wiadomo, czy z czasem się nie pojawią problemy. Nie mam też pojęcia jak wygląda kwestia powtarzalności w tym sprzęcie. Jak widać chyba nie jest źle, bo nikt jeszcze nie narzekał.
toomas08
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 27
Posty: 183
Rejestracja: 21 sty 2019, 16:37
Drukarka: Monoprice Mini, U30
x 4

Re: Alfawise U30

Post autor: toomas08 »

acid pisze:
Przed zakupem zastanawiałem się mocno nad Enderem 3 - w zasadzie już go prawie kupowałem, ale potem przeczytałem tu na forum, że Alfawise U30 jest lepsza.....

To ja właśnie mam tak samo :) Jeszcze patrzyłem na Anycubic i30 Max - dobrze o niej piszą ale cena wyższe o ok 50$ więc pewnie przestanę o niej myśleć :)
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 18
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Alfawise U30

Post autor: FlameRunner »

toomas08 pisze:Jakość wykonanie jest dobra? Bo o Ender na tym forum było, że czasami trzeba go poprawiać bo konstrukcja trochę krzywa.
virgin71 pisze:U30 to poprawiony Ender. Składasz i drukujesz.
Czym się pod tym względem różni U30 od Ender-3?
Belka X jest od razu pozioma?
Profile pionowe od razu się właściwie ustawiają?
Rolki są fabrycznie wyregulowane?
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 24
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Alfawise U30

Post autor: virgin71 »

FlameRunner pisze:
toomas08 pisze:Jakość wykonanie jest dobra? Bo o Ender na tym forum było, że czasami trzeba go poprawiać bo konstrukcja trochę krzywa.
virgin71 pisze:U30 to poprawiony Ender. Składasz i drukujesz.
Czym się pod tym względem różni U30 od Ender-3?
Belka X jest od razu pozioma?
Profile pionowe od razu się właściwie ustawiają?
Rolki są fabrycznie wyregulowane?
Uwierz mi, że nie przykładałem się i złożyłem w najkrótszym możliwym czasie, w jakim mogłem. Belka X w jaki sposób ma być inna niż pozioma? :D
Ja nic z nią nie robiłem i jest pozioma. Profile przy skręcaniu się ustawiają, rolki chodzą naprawdę gładko. Drukarka widać, że była już wstępnie złożona - kilkoro klientów mi to potwierdziło w sklepie (też mają ślady składania).
Nie ma problemów z bowdenem. No działa.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 18
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Alfawise U30

Post autor: FlameRunner »

Nie wiem, jak w U30, ale w Ender-3, przy składaniu zgodnie z instrukcją, praktycznie nie da się belki X przykręcić do x-endów tak, by po złożeniu była równoległa do podstawy drukarki. Dopiero grzebanie mniej więcej tak, jak tu pokazano: https://youtu.be/me8Qrwh907Q?t=1078 pozwala na ustawienie jej w miarę poziomo.

Piszesz, że profile się ustawiają - czy to znaczy, że nie da się przykręcić profili pionowych trochę przekręconych wokół własnej osi?
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 24
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Alfawise U30

Post autor: virgin71 »

Hmm... nawet nie wiem, ale zdawało mi się, że śruby je ściągają idealnie. Skręcałem na pałę i wyszło dobrze.
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 41
Posty: 1433
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Alfawise U30

Post autor: cyfron »

No to zamówiłem U30, GB + Priority Line, za miesiąc może będzie.
toomas08
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 27
Posty: 183
Rejestracja: 21 sty 2019, 16:37
Drukarka: Monoprice Mini, U30
x 4

Re: Alfawise U30

Post autor: toomas08 »

Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 24
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Alfawise U30

Post autor: virgin71 »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”