Zortrax M200. Pytania w czasie druku.

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 37
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Zortrax M200. Pytania w czasie druku.

Post autor: FlameRunner »

M200 pod względem głośności jest umiarkowany. Może komuś przeszkadzać, nawet gdy zostanie postawiona w pokoju obok, ale to już zależy jakie kto ma warunki i jak mocno jest wyczulony na to, że coś "buczy". Być może U30 też by przeszkadzała.

Fabryczny UM3 jest cichszy od M200, Twój UM na TMC też jest pewnie cichszy.
Awatar użytkownika
adziaki
Postów w temacie: 3
Posty: 132
Rejestracja: 17 wrz 2016, 13:26
Lokalizacja: Koszalin
x 38

Re: Zortrax M200. Pytania w czasie druku.

Post autor: adziaki »

virgin71 pisze:M200 jest za głośna na drukowanie w domu?
Dla mnie jest mega głośna!
Ale to pewnie dlatego, że teraz wszystkie moje domowe drukarki chodzą na TMC2208 ;)
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Zortrax M200. Pytania w czasie druku.

Post autor: virgin71 »

To jest ciekawe, bo UM 1 po zmianie z allegro, na TMC, bardzo wyciszyło. Natomiast UM2 na allegro (ale oryginał, nie składak) jest cichutka.

Wszystkie UMO mam na TMC i nawet jak chodzą na raz, to jest cicho. Chyba, że jest jakaś zajefajna retrakcja, to jednak slychać to wielkie drewniane kółko:D
Fabryczny UM2 jest cichy, ale głośniejszy od UMO na TMC.

Tym bardziej zaskakuje mnie M200. Ja go używałem tylko w sklepie, więc nie wiedziałem, czy jest głośny. Epizod był za krótki.
KarolC
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 31
Posty: 31
Rejestracja: 05 gru 2018, 17:50

Re: Zortrax M200. Pytania w czasie druku.

Post autor: KarolC »

Spodziewałem się, że będzie chodzić głośniej i będzie bardziej śmierdzieć ale jest dobrze. Niestety lub stety mam takie a nie inne warunki mieszkaniowe. Na pierwsze wydruki jest w domu ale na coś większego nie da rady. Po za tym mam małe obawy jeśli chodzi o obciążenie sieci elektrycznej i wole by drukowała w nocy (tylko lodówka jest włączona w nocy).

A czy zamiast utrudniania sobie życia użyć kamery w szafie ? Będę widział co się dzieje, czy się nie pali, jak drukuje.
Ogólnie to chce zostawić zapas. Wymiary wewn. +/- 50x50x70 cm.
Awatar użytkownika
robertm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 203
Rejestracja: 20 cze 2017, 21:58
Lokalizacja: Siemiatycze
Drukarka: MK3S Yes Yes Yes
x 53
Kontakt:

Re: Zortrax M200. Pytania w czasie druku.

Post autor: robertm »

sam mówisz któryś raz z kolei, że masz słabą instalacje (rozumiem, że chodzi o starą instalację, a nie różnicówkę i za małe bezpieczniki)

drukarka w szafie spoko ale MUSISZ mieć system gaszenia i odcięcie zasilania bo zortraxy też umieją robić tak
(koleś nie dokręcił śrubki blokującej grzałkę)
Obrazek

Obrazek

:D :D :D
Liczy się tylko jeden - chcesz wiedzieć kto ? - zapytaj
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 37
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Zortrax M200. Pytania w czasie druku.

Post autor: FlameRunner »

Robert, co do tego spalonego M200:
1. Jak sam piszesz, tam wypadła grzałka z bloku, z winy właściciela, który najprawdopodobniej nie dokręcił śrubki dociskowej.
2. Ta grzałka i tak nie powinna była wypaść, ładnie poprowadzone przewody powinny ją trzymać mniej-więcej na miejscu.
3. Od tamtego czasu doszły zabezpieczenia termiczne w firmware.

Niemniej, rozsądek i ostrożność są zalecane.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 37
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Zortrax M200. Pytania w czasie druku.

Post autor: FlameRunner »

Cofając się nieco w dyskusji...
KarolC pisze:Po za tym wolę by była tylko ona włączona bo mam dość słaby prąd i boje się, że przy używaniu np. piekarnika wywali korki itp.
Jeśli wywala Ci korki, gdy próbujesz korzystać z normalnych sprzętów domowych, myślę że powinieneś się tym przejąć - znaleźć przyczynę i ją usunąć.


PS Maksymalny chwilowy pobór prądu drukarki takiej jak M200 to nie więcej niż 300-400 W (przy jednoczesnej pracy wszystkich silników i grzaniu stołu oraz głowicy z pełną mocą), a średni jest (tutaj troszkę strzelam) w granicach 50-150 W.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Zortrax M200. Pytania w czasie druku.

Post autor: virgin71 »

Kod: Zaznacz cały

Parametry zasilacza
24 V DC @8 A, 320 W
Maksymalny pobór mocy
200 W
Ze względu na sposób pracy drukarki, myślę, że stałe obciążenie nie powinno wynosić więcej niż 50-70W, czyli pobór prądu jest na poziomie zasilacza do laptopa.
KarolC
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 31
Posty: 31
Rejestracja: 05 gru 2018, 17:50

Re: Zortrax M200. Pytania w czasie druku.

Post autor: KarolC »

Zapewne panikuje z tym prądem, tzn. np. spawarka chodzi na styk. Co nie zmienia faktu, że chyba lepiej drukować w nocy gdy nic nie jest włączone po za lodówką. Ale jak piszecie, że obciążenie to +/- laptop to pewnie to tylko moje urojenie, że się coś stanie :DD

Na razie zrobię zwykłą szafę. I tak pierwsze wydruki będę pilnował. Po za tym nie mam zielonego pojęcia jak miał bym zrobić system gaszenia i odcięcia zasilania. Nie wystarczy kamera ? Może ewentualnie czujnik dymu czy inny ?
Awatar użytkownika
robertm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 203
Rejestracja: 20 cze 2017, 21:58
Lokalizacja: Siemiatycze
Drukarka: MK3S Yes Yes Yes
x 53
Kontakt:

Re: Zortrax M200. Pytania w czasie druku.

Post autor: robertm »

Na razie zrobię zwykłą szafę. I tak pierwsze wydruki będę pilnował. Po za tym nie mam zielonego pojęcia jak miał bym zrobić system gaszenia i odcięcia zasilania. Nie wystarczy kamera ? Może ewentualnie czujnik dymu czy inny ?
Kula gaśnicza -> google
Liczy się tylko jeden - chcesz wiedzieć kto ? - zapytaj
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”