Zortrax M200. Pytania w czasie druku.

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
KarolC
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 31
Posty: 31
Rejestracja: 05 gru 2018, 17:50

Re: Zortrax M200. Pytania w czasie druku.

Post autor: KarolC »

FlameRunner pisze:
KarolC pisze:czy takie wygięcie elementu jak na zdjęciach to jest coś normalnego czy to wada ?
To jest taki design.
Powiedziałbym nawet, że to istotna poprawka względem v2. ;)
Dzięki. Chodziło oczywiście o ten element dokręcony dwoma śrubami (tam gdzie wprowadzany jest filament).

Może zanim znów popełnię kolejny błąd. Pierwszy druk na nowyk hotend-ie zrobić na Z-profilu czy jest to bez znaczenia ?
Czytałem, że temperatury 270°C i więcej nie służą teflonowej rurce. A Z-profil dla ABS to chyba więcej niż 270°C.
Narazie wydrukuje coś na "starym" ABS a potem zobaczę ten Twój.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 37
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Zortrax M200. Pytania w czasie druku.

Post autor: FlameRunner »

W tych głowicach rurka teflonowa nie wchodzi do bloku, nie jest narażona na aż tak wysokie temperatury.
Zamontuj nową głowicę i po prostu drukuj tak jak potrzebujesz.
Awatar użytkownika
Tengrom
Postów w temacie: 4
Posty: 124
Rejestracja: 30 paź 2020, 13:35
Drukarka: m200, Creality K1
x 127

Re: Zortrax M200. Pytania w czasie druku.

Post autor: Tengrom »

Witam wszystkich
Jestem nowy w druku 3d mam zortrax m200 bez żadnych modyfikacji .
Przy wydruku w Z-ASA niestety mam problem z deformacja modelu przy supportach na wyższych supportach. Support odkleja sie bez problemu ale cala struktura jest zdeformowana . Drukuje przy temperaturze 35C w drukarce i na standardowych ustawieniach Z-ASA . Czy to jest normalne ? Czy to jest problem z ustawieniami w Z-Suit czy cos ze sprzętem ?

Wydruk wygalda tak :
20201028_134730.jpg
20201028_134743.jpg
asa1.png
asa1.png (71.13 KiB) Przejrzano 2595 razy
asa2.png
Podstawa jets idalna ale im wyzej tym przy supportach jest masakra .
Ostatnio zmieniony 30 paź 2020, 13:50 przez Tengrom, łącznie zmieniany 1 raz.
Zortrax M200
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 37
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Zortrax M200. Pytania w czasie druku.

Post autor: FlameRunner »

Na wstępie uspokajam, bo chyba tego się obawiasz, że nie wygląda to na problem mechaniczny z drukarką.

Malutka powierzchnia styku podpór z modelem.
Podpory cienkie i wysokie.
Masz zdjęcia wydruku przed oderwaniem podpór?
W drukarce niezbyt ciepło. Rozumiem, że te 35 stopni to już z założonymi side covers?
Awatar użytkownika
Tengrom
Postów w temacie: 4
Posty: 124
Rejestracja: 30 paź 2020, 13:35
Drukarka: m200, Creality K1
x 127

Re: Zortrax M200. Pytania w czasie druku.

Post autor: Tengrom »

Tak mam przykryta drukarkę . Ogolnie mi się wydaje ze ta drukarka nie dogrzewa tej perforowanej podstawy bo ciągle mi się coś odkleja :) ,a nie mam takiego termometru żeby to sprawdzić, na razie ja nagrzewam przed wydrukiem i zmniejszam odległość od raftu i podłoża i jakos idzie .

Myślałem na obłożeniem jej czymś foliowanym , aby zwiększyć temperaturę do 40 . Moze ktos wie czy cos w leroy czy castoramie sie nada ?

Tez zauważyłem ze przy Z-Ultra jak jest cienki support to sie tak topi i jest bezużyteczny i łamliwy . Przy Z-ASA tez mi często odpada albo lamie sie podczas wydruku. Support to jakas moja zmora .

Czyli ustawić szerszy support aby miał większa powierzchnie styku ? Moze tez zmniejszę gaps pomiędzy supportem i modelem . sprawdzę
Zortrax M200
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 37
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Zortrax M200. Pytania w czasie druku.

Post autor: FlameRunner »

Jak rozumieć "mam przykryta drukarkę"? Masz oryginalne side covers razem z drzwiczkami?
Do chałupniczych metod zakrywania drukarki podchodziłbym z ostrożnością. ;)

O platformę roboczą trzeba czasem zadbać: https://support.zortrax.com/m200-platform-maintenance/ , ewentualnie można próbować preparatów adhezyjnych (Dimafix, Devil Design Adhesive itp.)

Spróbuj dodać więcej podpór, w szczególności podeprzyj całą krawędź, którą zaznaczyłem na zielono, bo chyba tam jest największy problem?

PS Dlaczego drukujesz ten model akurat w takiej pozycji?
Załączniki
krawedz.png
krawedz.png (68.63 KiB) Przejrzano 2574 razy
Awatar użytkownika
Tengrom
Postów w temacie: 4
Posty: 124
Rejestracja: 30 paź 2020, 13:35
Drukarka: m200, Creality K1
x 127

Re: Zortrax M200. Pytania w czasie druku.

Post autor: Tengrom »

Tak side covers jest :) tylko ze na gore mam tylko plastikowy pojemnik nałożony:
20201030_145051.jpg
Wszystko czyściłem choć nie udało mi sie wykalibrowac tak żeby było zero na wszystkich rogach. na rogach z przodu jest -0.2 na środku 0.2 wiec może to przez to ze platforma jest odkształcona .

A tak ustawiłem bo W Z-suit mi powiedziało ze najmniej supportu zużyje w ten sposób :)

Przykleiłem sondę z kominka :D do platformy i włączyłem opcje nagrzej platformę i maks mi nagrzało do 66 C nie wiem czy tak powinno być
20201030_145046.jpg
Zortrax M200
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 37
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Zortrax M200. Pytania w czasie druku.

Post autor: FlameRunner »

Tengrom pisze:A tak ustawiłem bo W Z-suit mi powiedziało ze najmniej supportu zużyje w ten sposób :)
Popatrz na ten wydruk, który zaraz wyrzucisz do kosza i powiedz, ile dzięki temu oszczędziłeś materiału. :P
Ja bym to drukował w jakiejś "normalnej pozycji", na przykład kładąc model na tym boku:
natymboku.jpg
A podpory? A podpór daje się tyle, ile trzeba.
Tengrom pisze:Przykleiłem sondę z kominka :D do platformy i włączyłem opcje nagrzej platformę i maks mi nagrzało do 66 C nie wiem czy tak powinno być
Ja też nie wiem. Nie wiem do jakiej temperatury powinna ta funkcja nagrzewać stół. Ale bardzo możliwe, że temperatura docelowa to jakieś 70°C, a nie "grzej ile fabryka dała".
Tengrom
Awatar użytkownika
Tengrom
Postów w temacie: 4
Posty: 124
Rejestracja: 30 paź 2020, 13:35
Drukarka: m200, Creality K1
x 127

Re: Zortrax M200. Pytania w czasie druku.

Post autor: Tengrom »

Dzisiaj sie dowiedzialem ze Zortraxa trzeba smarowac :) Przestala mi dzialac posmarowalem siliconem w takiej malej tubce i znowu pieknie drukuje :)
Zortrax M200
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”