Zortrax M200. Pytania w czasie druku.

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 1195
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: Zortrax M200. Pytania w czasie druku.

Post autor: emartinelli »

Jak już zdiąłeś głowicę to powinieneś ją rozebrac całkowicie i sprawdzić co się dzieje w środku tj.
Odkręcić dyszę, odkręcić górne mocowanie, wyjąć rurke teflonową. Wszystko wyczyścić.
Najlepiej wymienić rurkę teflonową na nową. Dopiero wtedy złożyć całość i zacząć drukować.
Awatar użytkownika
robertm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 203
Rejestracja: 20 cze 2017, 21:58
Lokalizacja: Siemiatycze
Drukarka: MK3S Yes Yes Yes
x 53
Kontakt:

Post autor: robertm »

Napiszę jeszcze raz - KOLEGO - na oryginalnej głowicy odpuść sobie PET-G, przerobiłem temat, nawet jak uda Ci się coś wydrukować poprawnie to będziesz musiał rozbierać całą wytłaczarkę raz w tygodniu i wymieniać rurkę, a sam Zortrax zaleca aby drukując na Z-PET-G lub na Z-GLASS (który jest przeźroczystym petem-g) po każdym wydruku wyładować filament z głowicy i załadować w to miejsce Z-ABS i coś wydrukować aby głowica się oczyściła :)

Tips for Printing with Z-GLASS / Z-PETG
"Immediately after the print, unload Z-GLASS/Z-PETG from the extruder. These materials should not be left loaded as they become more difficult to extrude from the hotend after some time. In addition, once you finish printing with Z-GLASS/Z-PETG, print a small-sized object using Z-ABS to prevent further problems with extrusion." https://support.zortrax.com/printing-tips-m200/

Autentycznie jeśłi chcesz drukować z pet-G to kup głowicę o której pisałem, wtedy idzie to tak samo jak z Z-ABSu
FlameRunner pisze:Tak, to jest M200, chociaż u Roberta z czasem jest coraz mniej M200 w M200. ;) .
No m właśnie się zastanawiam powiedzmy teoretycznie czy by nie zmienić elektroniki i odejść od Z-Suite - widziałem już takie mody w necie :)
Liczy się tylko jeden - chcesz wiedzieć kto ? - zapytaj
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 37
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Zortrax M200. Pytania w czasie druku.

Post autor: FlameRunner »

Z drugiej strony, feniksy tłumaczą, żeby na głowicy, którą sobie przeznaczymy do druku PETG, w ogóle nie drukować z ABS, bo te drukowane są w wysokiej temperaturze, co degraduje głowicę. :D
Awatar użytkownika
robertm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 203
Rejestracja: 20 cze 2017, 21:58
Lokalizacja: Siemiatycze
Drukarka: MK3S Yes Yes Yes
x 53
Kontakt:

Re: Zortrax M200. Pytania w czasie druku.

Post autor: robertm »

FlameRunner pisze:Z drugiej strony, feniksy tłumaczą, żeby na głowicy, którą sobie przeznaczymy do druku PETG, w ogóle nie drukować z ABS, bo te drukowane są w wysokiej temperaturze, co degraduje głowicę. :D
no i to jest kolejny powód by na oryginalnej głowicy zapomnieć o druku z PET-G - widziałem full metal teraz jest w Polsce dostępny za ok 320zł i jej nie trzeba zmieniać, rozbierać etc etc - ja zostawiam załadowaną filament na kilka dni i dłużej czasem, potem włączam tnę i wio nic się nie zatyka ...
Liczy się tylko jeden - chcesz wiedzieć kto ? - zapytaj
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 37
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Zortrax M200. Pytania w czasie druku.

Post autor: FlameRunner »

Co do oryginalnych głowic (nie wiem czy czytałeś wcześniej w tym wątku), mam w rękach hotend v3, sprzedawany jako głowica do M200 Plus, ale widzę że do M200 też będzie pasował i muszę powiedzieć, że wygląda obiecująco.
Awatar użytkownika
adziaki
Postów w temacie: 3
Posty: 132
Rejestracja: 17 wrz 2016, 13:26
Lokalizacja: Koszalin
x 38

Re: Zortrax M200. Pytania w czasie druku.

Post autor: adziaki »

FlameRunner pisze:mam w rękach hotend v3
To kiedy pierwsze testy? :smile2:
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Zortrax M200. Pytania w czasie druku.

Post autor: virgin71 »

Dawaj foty! :D
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 37
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Zortrax M200. Pytania w czasie druku.

Post autor: FlameRunner »

KarolC
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 31
Posty: 31
Rejestracja: 05 gru 2018, 17:50

Re: Zortrax M200. Pytania w czasie druku.

Post autor: KarolC »

Dobra, dobra, odpuszczam sobie tego PETG :D Przynajmniej na tej drukarce.
Umyłem hotend, niestety śmierdziało okropnie tym co myłem ale chyba już się wypaliło. Teraz jest normalnie, drukuje poprawnie Z-ULTRAT. Zamówię chyba zamiennik. Wystarczy, że raz już wtopiłem 200 zł.

Mogę kupić nowy hotend ale czy ma to sens ? Czy warto inwestować jeśli drukarkę kupiłem do zapoznania się z tą technologią, do nauki. Za jakiś czas planuje kupić np. Ultimakera 3 lub inną z dwoma głowicami o sensownej jakości. A może opłaca się go kupić by potem sprzedać ją z niewielką stratą ?
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 37
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Zortrax M200. Pytania w czasie druku.

Post autor: FlameRunner »

Jeśli ULTRAT się dobrze drukuje i nie masz parcia na PETG, to po co kupować hotend? Drukuj i tyle. :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”