Zortrax hotend v3 - zastosowanie w starych M200 i M300 (bez "Plus")

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Zortrax hotend v3 - zastosowanie w starych M200 i M300 (bez "Plus")

Post autor: McKee »

To lekko inna drukarka ;-)
Chciałem tylko zwrócić uwagę, że Marvin bez supportów wychodzi lepiej. I w zasadzie to chyba tak powinien być drukowany.

Do dobrania temperatury drukuję odpowiednią "wieżyczkę" - jest tego sporo na Thingiverse: https://www.thingiverse.com/search?q=te ... 1fc2248c32 (Czasem np. fajne jest wydrukować coś z PLA w niższej niż zalecana temperaturze - PLA jest bardziej matowe/satynowe wtedy - wytrzymałość nie zawsze jest jedynym pożądanym parametrem :P).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Cromek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 16
Rejestracja: 07 sie 2019, 21:33

Re: Zortrax hotend v3 - zastosowanie w starych M200 i M300 (bez "Plus")

Post autor: Cromek »

A już miałem nadzieję że da radę, no ale hotend mi ni dudu nie pasował... :rotfl: Chociaż od jakiegoś czasu czytuje o jakimś Włochu (?) który ponoć wyprodukował nową płytę dla m200. Widziałem filmiki, ale nie widziałem na żywo więc cholera ich wie czy to działa i czy jest sens wydawać kasę.

Z mojego doświadczenia wynika ze Zortrax m200 nie za bardzo lubi drukować bez suportów i lepiej mu dać w newralgicznych punktach podparcie niż potem drukować od początku. Nie radzi sobie, wg. mnie, z mostkami tak dobrze jak inne drukarki. Ale może być to też wina złych ustawień, nie przeczę. Niemniej już dawno przestałem z tym walczyć i dzięki ulepszeniu z-suit ustawiam podpory tam gdzie są konieczne ale z uwzględnieniem jakości produktu finalnego.

Bardzo bym chciał wydrukować wieżę temperatur, niestety, zamknięte środowisko Zortraxa nie pozwala na zmianę temperatury drukowania co którąś warstwę. Wiem że w Curze i innych tak można, a nie próbowałem kombinować z z-codem z innego źródła niż z-suit. Co jakiś czas trafiam na jakieś rewelacje, że niby można go generować, ale nigdy się w to nie bawiłem. Zamknięte środowisko z jednej strony jest zbawieniem z drugiej też przekleństwem.. :roll:
Cromek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 16
Rejestracja: 07 sie 2019, 21:33

Re: Zortrax hotend v3 - zastosowanie w starych M200 i M300 (bez "Plus")

Post autor: Cromek »

Mija już ponad 3 miesiące od kiedy w moim Zortraxie m200 wylądował hot end v3. Całą operację mogę podsumować: udało się. Faktycznie jest to część w pełni kompatybilna i jest to typowy plug and play. Pierwotnie wydawało mi się że po zainstalowaniu musiałem zmienić ustawienia wydruku jednak ostatecznie różnice były minimalne. Drukując na różnych kolorach Spectrum ABS musiałem obniżać temperaturę o 3 - 7 stopni. Przy filamencie ABS Red Devile czerwonym i seledynowy ABSie Fiberlogy były to około 3 stopni. Oczywiście różnice w wydruku były nieznaczne ale dla mnie zauważalne, szczególnie w przypadku Red Devila.

Może się to kiedyś komuś przyda :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”