Flsun G

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 56
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Flsun G

Post autor: dziobu »

Powyższe problemy prawdopodobnie wynikały z badziewnego naciągu jednego paska. Nawet jeśli nie to i tak okazało się że faktycznie jeden jest tak jakby luźniejszy. No to naciągamy... dupa.
Okazało się że oryginalne śruby są za długie i wkręcają się w profil (ciężko to zobaczeć bez rozkręcania i przymierzania ich osobno, a nie robiłem tego). No to spoko - rozkręcam. Dwa silniki i dwa podwójne mocowania kółek na rogach. W sumie 10 śrub (po 3 na silkniki, po 2 na narożniki). CO w tym trudnego...
Trzy śruby odkręciłem tak:
a01.jpg
gdyż były urwane.
Dwie zdewastwałem (przy silnikach) bo były tak mocno przykręcone. Musiałem wszystkie wymienić na walcowe (były zwykłe kuliste) ponieważ te mają większy klucz (3 vs 2.5) i głębszy otwór. Trudniej je rozwalić ;) No i powstawiałem podkładki tak żeby żadna śruba nie dotykała profilu. Całość naciągnąłem i pierwsze próby są bardzo obiecujące. Niusy, dla tych dwóch osób które to jeszcze czytają - niebawem ;)

Przy okazji wywaliłem firmowy uchwyt na szpule i zastąpiłem go paskudną samoróbką pasującą do mojego "standardu":
a02.jpg
A teraz jest to:
a03.jpg
a04.jpg
a05.jpg
cardjunk, Abys
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 56
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Flsun G

Post autor: dziobu »

Po poprawkach puściłem wydruk na noc. W sumie wyszło bardzo ładnie. Nie zauważyłem tylko że po wczorajszych próbach miałem syf na radełku, ale to już detal. Gorzej w każdym razie nie będzie.
DD PLA Aluminium - teraz zdałem sobie sprawę że to idiotyczny kolor do zdjęć, ale co tam ;)
Dysza 0.6mm, warstwa 0.2mm, 60mm/s

W rzeczywistości detal wygląda dużo ładniej niż na zdjęciach. Część artefaktów to połączenie oświetlenia z krawędziami z STLa. Reszta - prawdopodobnie efekt niedopasowanego przepływu (za dużo, dałem "na oko" 105%) i brudu na radełku. Ale co by nie było to już kwestia ekstruzji.
q01.jpg
q02.jpg
q03.jpg
q04.jpg
q05.jpg
q06.jpg
(jaśniejsza część na dole to efekt oświetlenia)
Co najważniejsze - napięcie pasków wyraźnie pomogło.

I film, choć tu nie mam sie czym chwalić.

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=olG-caKDz68

Jeszcze jeden detal, choć tu nie ma on znaczenia - wymieniłem bowdena na niebieską rurkę 1.9/4. Dokładnie tą samą która w i3+ nie dała rady (fizycznie ten sam kawałek; nie przycinałem go bo długość pasuje). I działa. Na linear advance to nie miało wpływu (kalibrowałem), a co z retrakcją - sprawdzę. I nie wiem dlaczego w i3+ to nie dało rady; może czas sprawdzić prąd na silniku.


No czyli pudło drukuje. Nawet akceptowalnie.
Abys
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 56
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Flsun G

Post autor: dziobu »

Krańcówka Y do wymiany ;)
Najpierw założyłem że to wina zakłóceń z jazdy silnikami (idzie tą samą tasiemką) więć włączyłem filtrowanie w fw. To oczywiście położyło całkowicie zerowanie w osi Z, bo losowy błąd rzędu +/- 0.2mm to trochę dużo (a i tak tego nie zalecają).
Teraz się okazało ze uderzenie w drukarkę podczas zerowania (nie pytajcie jak do tego doszedłem :D) osi "y" powoduje aktywację krańcówki ;p

Czuje się jakbym kupił starego Passata klasy "piewszy właściciel, garażowany, serwisowany w ASO a niemiec dzwoni silnika posłuchać". A co się go dotknie to coś odpada :D
Abys
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 7
Posty: 3204
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1578

Re: Flsun G

Post autor: morf »

Jednym slowem "Chinczyk plakal jak krancowki sprzedawal" :-)
Pisalem Ci juz wczesniej, zaborcza bestia ta drukarka
Abys
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 56
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Flsun G

Post autor: dziobu »

Ale ładnie drukuje.
Pewnie kolejne kur*y będą lecieć jak mi tasiemki padną :)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 56
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Flsun G

Post autor: dziobu »

Z krańcówkami to sam już nie wiem - czy są uwalone czy zakłócają je napędy. Trzeba będzie sprzwdzić ;/

Ale raz na jakiś czas wszystko wystartuje jak trzeba - wtedy wydruk już leci bez problemów i chyba nawet nie jest źle:
DD PLA Aluminium, 90mm/s, warstwa 0.3mm.
q01.jpg
q02.jpg
q03.jpg
q04.jpg
Może przy retrakcji coś jeszcze pogrzebię, ale ogólnie jest zadowalająco ;)

Specjalnie wszystko jest rozjechane w X/Y żeby głowica miała szansę osiągnąć nominalną szybkość. No i to wyszło jak miałem 120mm/s:
q05.jpg
q06.jpg
q07.jpg
Temperatura stała jak viagrą zasiał więc domyślam się że mój ekstruder nie wyrabia. Ale to trzeba by jeszcze sprawdzić.

I na koniec - ciekawostka: żadnych zgrubień. Tyle zmieniła wymiana PTFE z 1.9/4 na 2/4.
Abys
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 56
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Flsun G

Post autor: dziobu »

Zębatki na silnikach też są krzywe.
Boje się sprawdzić czy profile są proste...

Jeśli ktoś by się zastanawiał nad jakąś fajną coreXY ze średnim polem roboczym, to propozycja Tronxy nie wydaje się zła.
Abys
Awatar użytkownika
adziaki
Postów w temacie: 1
Posty: 132
Rejestracja: 17 wrz 2016, 13:26
Lokalizacja: Koszalin
x 38

Re: Flsun G

Post autor: adziaki »

@dziobu! Jak czytam i patrze na wszystkie Twoje posty to wydaje mi się, że w Twoich żyłach płynie chyba filament :)
dragonn, morf, Abys
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 56
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Flsun G

Post autor: dziobu »

Zupełnie nie wiem dlaczego tak uważasz. Żebym chociaż miał swoją konstrukcje czy coś... a tak to tylko odpalam jakieś złomy z najnizszych półek na ali.

btw.
Tak, ASA :D
Abys
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 1195
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: Flsun G

Post autor: emartinelli »

dziobu pisze:Z krańcówkami to sam już nie wiem - czy są uwalone czy zakłócają je napędy. Trzeba będzie sprzwdzić ;/
Miąłem podobny problem z osią Y, raz zerowało, a innym razem przewalało i silnik przeskakiwał. W końcu podpiąłem miernik pod krańcówkę i sprawdziłem opór po załączeniu. Co pewien czas pokazywał większe wartości niż powinno (już nie pamiętam ile). Po wymianie krańcówki wszystko ustąpiło jak ręką odjął.
Abys
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”