Flsun G

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 56
Posty: 8939
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Flsun G

Post autor: dziobu »

Gdzieś tam wcześniej ostrzegałem że dam znać po jakimś czasie jak to pudło się sprawuje. No to chyba nadeszła ta chwila.
Od ok miesiąca (od montażu uchwytu na szpulkę) drukarka pracuje dużo. Wydruki po kilkanaście/dziesiąt godzin. Większość bez nadzoru - nie mam czasu.
Drukuję zarówno śmiecie (testy - zwłaszcza w początkowym okresie) jak i bzdury użyteczne (choćby tory LEGO: to viewtopic.php?f=9&t=1090&p=68068#p68068 i kilkanaście poprzednich kompletów).
Od ~3 tygodni (wymiana i uporządkowanie krańcówek, montaż oświetlenia) leci prawie 24/7 (wydruki dobieram tak żeby drukowały się 11 lub 23h). Doszedłem już do etapu kiedy po nagrzaniu wstawiam wydruk (*1) i nie podchodzę dopóki piszczy. Zero problemów. Zero uwalonych wydruków (poplątanego filamentu nie liczę - to była akurat wina szpuli).

(*1) Zawsze czekam aż nagrzeje się stół i hotend, sprawdzam czy filament się nie przytkał w dyszy (zdarzało mi się), czyszczę to co z niej wypadnie i sprawdzam przez 3s czy ścieżka idzie prawidłowo. To robię zawsze.

Także jeśli ktoś czuje się na siłach żeby przeprowadzić podobny tuning i naprawy to chyba mogę polecić ten model drukarki - zwłaszcza w tej cenie. Bez przynajmniej połowy z tych modyfikacji (tj. przegląd kabli i usztywnienie ramy) ta drukarka imho nie ma sensu i może być niebezpieczna. Niestety nie mam osobistego rozeznania jak spisuje się konkurencja; z tego też powodu nie napiszę czy jest ona od nich lepsza czy nie.
W każdym razie, mimo wielu brzydkich słów jakie padły podczas przeglądania i naprawy gotowej (!!!) konstrukcji, chyba bym kupił ją ponownie.
McKee, Abys
Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 2
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: Flsun G

Post autor: panWiadr0 »

A co z jakością druku? Wrzucisz jakieś foty wydrukowanych dużych i bardziej skompilowanych modeli (nie wazy i nie tory)?
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Flsun G

Post autor: McKee »

dziobu pisze:Zero uwalonych wydruków (poplątanego filamentu nie liczę - to była akurat wina szpuli).
Możesz to jakoś uzasadnić? Szerzej opisać?
Pytam, gdyż od lat żyję w przeświadczeniu, że szpule się same w sobie nie plączą i poplątany filament to ZAWSZE jest wina użytkownika a nie szpuli.
Jeżeli jest inaczej to jakich szpul / producentów unikać (?).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
greg
Postów w temacie: 2
Posty: 99
Rejestracja: 08 paź 2018, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Prusa MK3S MMU2S
x 57

Re: Flsun G

Post autor: greg »

Niestety zdarza się, ja miałem przypadek ze spectrum volcano grey, nowa rolka i był jakoś tak niefortunnie nawinięty że zwoje nachodziły na siebie przy krawędzi szpuli.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Flsun G

Post autor: McKee »

Ale nachodzenie na siebie to nie jest poplątanie. Utrzymywałeś naciąg od samego początku czy może pozwoliłeś się trochę filamnetowi rozwinąć? Potem rozwinąłeś to ręcznie? Czy trzeba było żyłkę cofać? Opisz szerzej, bo po prostu nie wierzę. Chyba ani razu mi się nie przydarzyła sytuacja gdzie poplątanie byłoby winą producenta a nie moją nieostrożnością przy obchodzeniu się ze szpulą.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
greg
Postów w temacie: 2
Posty: 99
Rejestracja: 08 paź 2018, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Prusa MK3S MMU2S
x 57

Re: Flsun G

Post autor: greg »

Zwoje nachodziły na siebie, filament z warstwy niższej wychodził przed warstwę wyższą za wcześnie co powodowało plątanie filamentu, nie wiem jak to opisać obrazowo. Nie było to spowodowane samorozwinięciem. Co jakiś czas było słychać że coś się dzieje z filamentem, w pewnym momecie filament był tak mocno splątany że musiałem użyć dużej siły i poprzesuwać warstwy na rolce żeby drukarka mogła go swobodnie pobierać.
Abys
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 56
Posty: 8939
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Flsun G

Post autor: dziobu »

panWiadr0 pisze:A co z jakością druku? Wrzucisz jakieś foty wydrukowanych dużych i bardziej skompilowanych modeli (nie wazy i nie tory)?
viewtopic.php?f=9&t=1090&start=110#p66539
Jak tylko poprawie chłodzenie to puszczę coś wymagającego. Teraz nie ma sensu bo żaden wąski szpic nie wyjdzie.
McKee pisze:Możesz to jakoś uzasadnić? Szerzej opisać?
Pytam, gdyż od lat żyję w przeświadczeniu, że szpule się same w sobie nie plączą i poplątany filament to ZAWSZE jest wina użytkownika a nie szpuli.
Jeżeli jest inaczej to jakich szpul / producentów unikać (?).
Zdjęcia powiedzą więcej niż 1000 słów ;)
a1.jpg
a2.jpg
Pojęcia nie mam JAK to jest nawinięte dlatego też sobie to zostawiłem. Muszę sprawdzić bo mnie ciekawość zżera ;) Plastiki - odpady z przejściem kolorów; w sumie to nie wiem czyje (PlastSpaw?)
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Flsun G

Post autor: dragonn »

dziobu pisze:kolorów; w sumie to nie wiem czyje (PlastSpaw?)
rolka wygląda na PlastSpaw
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Flsun G

Post autor: olo2000pm »

dragonn pisze:
dziobu pisze:kolorów; w sumie to nie wiem czyje (PlastSpaw?)
rolka wygląda na PlastSpaw
Mam czarny abs od PlastSpaw który kupiłem w zeszłym tygodniu. Filament był masakrycznie zaplątany. Chciałem zgłosić reklamacje, ale potrzebuję go dlatego odwinąłem spory kawałek i wyciągnąłem końcówkę która była po między warstwami zaplatana. No ja już PlastSpaw nie kupie, a szkoda bo dobrze mi się nim drukuje.
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Flsun G

Post autor: McKee »

dziobu pisze:Zdjęcia powiedzą więcej niż 1000 słów ;)
Dobrze widzę, że tam są dwa końce? Może to pierwszy filament do drukowania na 2-głowicowej drukarce z jednej szpuli? ;)
olo2000pm
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”