Po co mi delta, jak jest Alfawise U30

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Po co mi delta, jak jest Alfawise U30

Post autor: virgin71 »

Ponieważ drukarka do mnie dotarła, postanowiłem się pochwalić. Zdjęcia i relacja już tuż, tuż.

Drukarka do zabawy, więc mam nadzieję, że jakieś pierdółki będę zamieszczał częściej.
dziobu
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Po co mi delta, jak jest Alfawise U30

Post autor: dziobu »

Do zabawy ta delta jest fajna, ale mam wrażenie że jakby ją zaprząc do regularnej pracy to rozpadnie się po dwóch tygodniach ;)
Awatar użytkownika
arkomania.pl
Postów w temacie: 4
Posty: 832
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:08
Lokalizacja: RADOM
x 373

Re: Po co mi delta, jak jest Alfawise U30

Post autor: arkomania.pl »

Ale, to nie jest delta.
Pozdrawiam Arek G. arkomania
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Po co mi delta, jak jest Alfawise U30

Post autor: dziobu »

A dobra, źle zrozumiałem temat ;)
Awatar użytkownika
arkomania.pl
Postów w temacie: 4
Posty: 832
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:08
Lokalizacja: RADOM
x 373

Re: Po co mi delta, jak jest Alfawise U30

Post autor: arkomania.pl »

Każdemu się zdarza, szczególnie w okresie przedświątecznym.
Żona wysyła mnie po uszka, a ja przynoszę pierogi.

Jestem, zainteresowany relacją i opinią Virgin71, bo wiem, że będzie wiarygodna.
Mój kolega poprosił mnie o zakup i pomoc w złożeniu niskobudżetowej drukarki.
Wybór padł na Alfawise U30 lub Creality Ender3 Pro.
Wybraliśmy Alfawise U30, ze względu na łatwość zamocowania usztywnień.
Również oś X zbudowana jest na profilu 2040 w ułożeniu poziomym, tak jak w wersji PRO, Ender 3
Zamówiłem przez Gearbest (z forum).
Atutem jest 32 bitowa elektronika.
Wszystko przyjdzie za 30-40 dni.
Pozdrawiam Arek G. arkomania
Awatar użytkownika
arkomania.pl
Postów w temacie: 4
Posty: 832
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:08
Lokalizacja: RADOM
x 373

Re: Po co mi delta, jak jest Alfawise U30

Post autor: arkomania.pl »

I ja też się pomyliłem.
Chodzi o oś Y a nie X.
Pozdrawiam Arek G. arkomania
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Po co mi delta, jak jest Alfawise U30

Post autor: virgin71 »

Na tę chwilę jestem zachwycony. Kostka kalibracyjna, która była na karcie wyszła 31x32 zamiast 30x30, ale to muszę pominąć i wydrukować coś, co potnę sam.
Ścianki marzenie! Wychodzi pięknie:)
Awatar użytkownika
Marcin1415
Postów w temacie: 1
Posty: 433
Rejestracja: 19 kwie 2016, 18:44
Lokalizacja: Kielce
x 48

Re: Po co mi delta, jak jest Alfawise U30

Post autor: Marcin1415 »

Czekam z niecierpliwoscia na relacje. Moja u30 narazie lezy i czeka na zlozenie. Tez cos napisze jak uruchomie.
Moim zdaniem mechanicznie lepsza od endera.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Po co mi delta, jak jest Alfawise U30

Post autor: virgin71 »

Czas dostawy:
Drukarka zamówiona z czeskiego magazynu 19.12, dotarła do mnie 22.12. Koszt dostawy wyniósł 20zł. Moim zdaniem jest to imponujące. Życzyłbym sobie, żeby tak działał nasz polski monopolista, na rynku przesyłek listowych. Cena 20zł za kuriera dla prawie 9kg paczki międzynarodowej jest bardzo niska.
DSC09387.JPG
Cena:
Udało mi się tę drukarkę zamówić za 655zł + przesyłka. Ta kwota oczywiście nie uwzględnia podatków, ponieważ wszystkie chińskie "dobra" realizowane są "dziwną" drogą. Jest to sprzęt na prywatny użytek, zatem jestem w stanie to zaakceptować. Jeśli doliczyć do kwoty 23%, cena nadal wydaje mi się bardzo atrakcyjna. Nawet porównując drukarkę do Endera 3, a tych porównań będzie tu sporo.

Instrukcja:
Do drukarki dołączona jest instrukcja składania. Nie ukrywam, że jest ona jedną z wad drukarki. Tego, kto ją przygotował, wysłałbym na miesiąc, do pracy w Ikei, przy składaniu mebli. Instrukcja ma być prosta, ale zawierać jednocześnie wszystkie potrzebne informacje. Nie dość, że ciężko coś konkretnego na niej dojrzeć, to jeszcze są takie kwiatki jak brak kroku, w którym mocujemy krańcówkę dla osi Z.
DSC09392.JPG
Dołączona karta SD kryje w swoich czeluściach inną instrukcję, która co prawda zawiera zdjęcia z montażu wspomnianego elementu, ale cała pozostała oprawa jest kompletnie nieczytelna. Dobrze, że wsadzili ten niekompletny papier.
DSC09393.JPG
Dygresja: kuchnię z Ikei składałem sam. Poziom instrukcji, jakie są dołączane do mebli szwedzkiego producenta imponuje, niczym czas dostawy tej zabaweczki. Do szafki narożnej potrzebowałem magicznego rozwiązania i najlepsze znalazłem u polskiego przedsiębiorcy. Niewiele się zastanawiając, zamówiłem owo rozwiązanie. Poziom skomplikowania, montażu magicznego koszyka, do szafek narożnych, można porównać, do złożenia całej pozostałej części kuchni. Nasz rodzimy producent dołączył zaś instrukcję na karteczce A4. Zdołał na niej zaznaczyć (malutkim szlaczkiem) 20 śrub montażowych różnych rozmiarów, sposoby mocowania koszyków, wymiary ogólne, do tego całą masę zbędnych informacji, jak własne logo, adres, nazwisko panieńskie matki prezesa, numer buta osoby kompletującej zamówienie...

Instrukcja to coś, co powinno być czytelne i jasne, a nie próba naćkania skomplikowanego złożenia na małej karteczce. Jak wspomnę instrukcję do Lume, której zarzucałem niedociągnięcia, to aż mi głupio.

Pakowanie:
Pakowanie majfrendów to jest najwyższy poziom - nic nie może się zniszczyć, wszystko ma się złożyć do najmniejszego, dostępnego kartonu. Innym słowem, perfekcja!
DSC09394.JPG
Może poza jednym dziwnie zapakowanym elementem - silnikiem osi Z. Postanowiono go ukryć.
DSC09397.JPG
DSC09398.JPG
Całe szczęście nie wyrzuciłem pudełka, kiedy był jeszcze w środku. Dobrze, że krokowce są takie ciężkie.

Poziom trudności składania:
Pomimo doświadczenia w składaniu drukarek 3D (ultimaker original w 2011/2012 roku, przychodził w najdrobniejszych częściach i nie było do niego instrukcji) kilka razy musiałem odkręcać śrubki, żeby przełożyć jakiś przewód, czy lepiej ustawić profil. Wszystkiemu winna jest instrukcja. Gdyby była lepsza, to złożenie drukarki zajęło by ok. 30-45 minut. Gdybym teraz miał złożyć kolejną U30, to myślę, że w pół godziny bym zdążył jeszcze zjeść kolację.
DSC09400.JPG
DSC09406.JPG
Jakość wykonania:
Ciężko na tym polu coś zarzucić. Wszystkie elementy są bardzo precyzyjnie wycięte i spasowane. Moja drukarka nosi ślady złożenia. Nie wiem czy to dobrze, czy źle. Nie wygląda na zwrot, raczej na wstępne złożenie w celach weryfikacyjnych. Poniższe zdjęcie obrazuje co mam na myśli.
DSC09412.JPG
Poza tym, wszystko dobrze przygotowane: śrubki opisane, pełno strechu i zamykanych woreczków.
Pomimo, że nie podobają mi się naklejki na szybę dokładane do drukarek, tej od Alfawise muszę przyznać, że prezentuje się nieźle i jest skuteczna. Cieszy mnie, że w zestawie od razu jest szyba i nie trzeba kombinować ze szklarzem.
DSC09416.JPG
Stolik reguluje się łatwo, szybko i przyjemnie. Poziomowanie zajęło mi kilka minut.

Wszystkie osie chodzą gładko, choć jak to w budżetowych konstrukcjach bywa, brakuje prowadzenia Z na dwóch silnikach.

Sprzęt i oprogramowanie:
Cieszy mnie, że nie mam do czynienia ze smoothie, które mi się nie podoba. Niestety oprogramowanie i sama płyta, są autorskie. Płytka zgodnie z oznaczeniami wydaje się być 32-bitowa, co dobrze dla drukarki wróży. Wyświetlacz jest kolorowy i dotykowy. Producent na tym polu mocno zaznacza, że inne drukarki, czyli niemalże identyczne Ender 3 i Anet E10, są 100 lat za murzynami.
DSC09419.JPG
Muszę przyznać, że oprogramowanie robi dobre wrażenie w zakresie estetycznym. Są ustawienia dla zaawansowanych, są też obrazki dla klikaczy ikonek. Każdy się tutaj odnajdzie.

Przesadzam, nie każdy. Chciałbym, żeby to był Marlin, bo jest dobrze znany i łatwy w konfiguracji.

Atutem urządzenia jest zasilacz 360W, pomimo, że tabliczka znamionowa informuje, że maksymalny pobór to 280W. Kolejnym atutem jest napięcie 24V, co sprawia, że rozgrzanie stolika i głowicy, zajmuje kilkadziesiąt sekund, a nie kilka minut.

Bardzo podoba mi się zastosowanie krótkiego bowdena. Eliminuje to wiele wad rurki, zachowując jej główne zalety. Nie próbowałem się jeszcze z TPU, ale postaram się to szybko nadrobić.

Wydruki:
Nienawidzę psuć sobie opinii o drukarce, wyłącznie przez glut, który dołącza do niej producent. Nie używałem tak zwanego "gównolitu" i od razu puściłem wydruk na PLA Devil Design Bright Green. Nie mogłem się oprzeć, żeby nie wstawić tu linka :cool2:

To co wyszło z drukarki przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Co prawda wydruk jest w warstwie 0.1, a ja źle ustawiłem Makro, ale możecie poniżej podziwiać rewelacyjnie równe nakładanie warstw, przez U30.
DSC09421.JPG
DSC09423.JPG
DSC09425.JPG
DSC09429.JPG
DSC09430.JPG
DSC09432.JPG
Wnioski:
Ender się kończy, idzie nowe, lepsze. Martwić może tylko oprogramowanie, reszta w tej drukarce jest zdecydowanie na plus. Szczerze powiem, że jest to taki produkt, który widziałbym u siebie w sklepie. Jestem jednak za leniwy. Musiałbym dostać to od dystrybutora krajowego, z fakturą. Nie mniej drukarkę mogę polecić nie tylko początkującym, ale też starym wygom, którzy szukają czegoś dodatkowego, na co można będzie zawsze liczyć.

Pozdrawiam i zapraszam do śledzenia dalszych poczynań na U30. W poniedziałek przetestuję nowe kolory Galaxy, te z brokatem.
dziobu, Marcin1415, Zepco, RaveOn, arkomania.pl, jarekb, anraf1001
Awatar użytkownika
RaveOn
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 129
Rejestracja: 23 lis 2018, 13:30
Lokalizacja: Szczecin / Oslo
Drukarka: Prusa MK3S
x 39

Re: Po co mi delta, jak jest Alfawise U30

Post autor: RaveOn »

Patrzę na Twoje U30 i na swojego Endera. I zdecydowanie zgadzam się, że jest 100 lat do tyłu i że się kończy. Wózek osi Y? W porównaniu do Endera to pierwsza klasa - w moim przypadku wózek był zdeformowany i przekoszony (musiałem poprawiać otwory), w U30 wygląda zdecydowanie lepiej. Samo prowadzenie osi Y też lepsze (w Enderze tylko wersja pseudo PRO ma tak ustawiony profil). Nie będę nawet poruszał tego, że w Enderze drzemie biedne 8bit. Wychodzi na to, że się pospieszyłem z zakupem, ale wtedy U30 jeszcze nie było :D Te ohydne peszle przemilczę, bo to można zmienić za parę groszy ;)
Ender 3 - SPRZEDANY
Prusa MK3S - Uruchomiona :D
Hevo - W fazie rozważań ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”