Anycubic 4MAX okiem świeżaka

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 16
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Anycubic 4MAX okiem świeżaka

Post autor: dragonn »

Jaką masz powierzchnię stołu? Pryskasz czymś?
Standardowo polecam zapatrzyć się w hergon
Egzator
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 24
Posty: 75
Rejestracja: 24 gru 2018, 09:59
x 4

Re: Anycubic 4MAX okiem świeżaka

Post autor: Egzator »

Stół to szkło. Na razie nic do pryskania nie kupiłem, bo wcześniej nie było tego problemu. Wydruk dosyć mocno się trzymał stołu, nie było szans, by sam się odkleił.
Awatar użytkownika
RaveOn
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 129
Rejestracja: 23 lis 2018, 13:30
Lokalizacja: Szczecin / Oslo
Drukarka: Prusa MK3S
x 39

Re: Anycubic 4MAX okiem świeżaka

Post autor: RaveOn »

Spróbuj nawet zwykłego lakieru do włosów, albo jutro zaopatrz się w Rossmannie w Hegron :P Klej w sztyfcie też robi niezłą robotę ;)
Ender 3 - SPRZEDANY
Prusa MK3S - Uruchomiona :D
Hevo - W fazie rozważań ;)
Egzator
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 24
Posty: 75
Rejestracja: 24 gru 2018, 09:59
x 4

Re: Anycubic 4MAX okiem świeżaka

Post autor: Egzator »

Pojechałem do matki i pożyczyłem lakier do włosów :P Faktycznie, szkło dzięki temu jest lekko lepkie. Jednak to nie rozwiązało mojego problemu.
Na zdjęciu widać, jak prawa część elementu wisi nad stołem. Lewa część trzyma się mocno.
IMG_20190113_191734.jpg
Nie wiem czym to może być spowodowane. Ustawień nie zmieniłem, wcześniej bez problemu wydrukowałem jakieś 300g elementów i nie było problemu. Dopiero wczoraj się to zaczęło. Każdy element po pewnym czasie po prostu zrywa się ze stołu. Przyglądałem się też jak pracuje drukarka, myślałem, że to dysza zaczepia o element, ale wszystko jest ok. Stół w każdym miejscu ma taką samą temperaturę.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 16
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Anycubic 4MAX okiem świeżaka

Post autor: dragonn »

Lakier do włosów czasem się nie sprawdza, trzeba mieć konkretny odpowiedni. Kup dokładnie Hegron (ja nie wiem czemu ludzie są tak uparci z niekupowanie tego)
Artu, morf
Egzator
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 24
Posty: 75
Rejestracja: 24 gru 2018, 09:59
x 4

Re: Anycubic 4MAX okiem świeżaka

Post autor: Egzator »

Spokojnie, jutro kupię ten lakier. Dzisiaj po prostu chciałem skończyć drukować jeden element, więc pożyczyłem zwykły lakier do włosów od matki :P
Wracając do osi Z. Wydaje mi się, że nie da się w tej drukarce zamontować sprzęgła. Śruba jest zintegrowana z silnikiem i trzeba by było jakoś rozebrać obudowę silnika. Nie da się jej tak po prostu wykręcić albo ja nie potrafię :D
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2663

Re: Anycubic 4MAX okiem świeżaka

Post autor: Berg »

to PLA, tak? daj 10'C więcej na stole, jeśli było 60'C to daj 70'C psiknij tym lakierem co masz od mamy.
A jak nie pomoże, to jeszcze możesz odrobinę obniżyć głowicę. Na zdjęciu widzę, że mało wprasowana jest pierwsza warstwa.

EDIT: jeśli masz zintegrowaną śrubę, to bardzo dobrze. nic tam nie trzeba kombinować. zintegrowana jest lepsza niż sprzęgła. (dopóki jest prosta i dobrze, centrycznie zamontowany silnik)
Egzator
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 24
Posty: 75
Rejestracja: 24 gru 2018, 09:59
x 4

Re: Anycubic 4MAX okiem świeżaka

Post autor: Egzator »

Na stole mam 60°C, może faktycznie podwyższę do 70. Głowicę i stół ustawiłem tak, że ledwo miedzy nimi mieści się kartka, czuć jak głowica o nią ociera, ale jeszcze bez problemu można kartką poruszać.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2663

Re: Anycubic 4MAX okiem świeżaka

Post autor: Berg »

no to obniż trochę głowicę na oko ale dopiero jak nie zadziała podniesienie temp. możesz też dać prędkość druku pierwszej warstwy 10mm/s
Egzator
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 24
Posty: 75
Rejestracja: 24 gru 2018, 09:59
x 4

Re: Anycubic 4MAX okiem świeżaka

Post autor: Egzator »

Ja już mam dosyć tej drukarki. Co chwila coś się z nią dzieje. Teraz nic nie mogę wydrukować, bo ciągle pojawia się błąd: "E1 thermal runaway"
Wydruki z ostatnich dni. Od lewej: 13.01, 14.01, 15.01. Już wczoraj coś się zaczęło z nią dziać, ale dzisiaj to już była masakra. Najpierw zaczęła gubić warstwy, a teraz ciągle pojawia się ten błąd z temperaturą. Zatrzymuje się zaraz po tym, jak kończy drukować tę warstwę, dzięki której trzyma się stołu. Nie wiem jak to fachowo się nazywa :P
IMG_20190115_193523.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”