Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 41
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: FlameRunner »

LUME pisze:
LUME, czy mógłbym, jako admin forum reprapy.pl, uzyskać egzemplarz do przetestowania i zrecenzowania? Myślę że to dobry sposób na rozwianie wątpliwości dotyczących samej drukarki jak i marketingu.
Przyjmuję wyzwanie, proszę dać mi tydzień na dopracowanie mankamentów. Niestety obecnie pracuję sam nad projektem.
Jak postępy?
Awatar użytkownika
LUME
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 117
Posty: 161
Rejestracja: 02 paź 2016, 17:49
x 21

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: LUME »

GGonsior pisze:FlameRunner pisze:
No to zrób dokładny opis drukarek, ze szczególnym uwzględnieniem różnic między wersją podstawową i dwoma wersjami PRO, zrób FAQ na podstawie tego tematu i załóż własny temat, w pierwszym poście umieszczając te materiały. Sam sobie robisz na złość nie posiadaniem tego typu materiałów.

Sugeruje założenie strony WWW(jako LUME) i tam umieszczenie wszelkich FAQ, informacji, linków itd itp.
Oczywiście, że wszystko będzie, tylko FAQ nigdy by nie powstało gdyby nie fora, maile i wszelkie rozmowy. Dlatego dziękuję wszystkim, którzy zabierają głos, piszą konstruktywne uwagi oraz wspierają.
Awatar użytkownika
LUME
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 117
Posty: 161
Rejestracja: 02 paź 2016, 17:49
x 21

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: LUME »

FlameRunner pisze:
LUME pisze:
LUME, czy mógłbym, jako admin forum reprapy.pl, uzyskać egzemplarz do przetestowania i zrecenzowania? Myślę że to dobry sposób na rozwianie wątpliwości dotyczących samej drukarki jak i marketingu.
Przyjmuję wyzwanie, proszę dać mi tydzień na dopracowanie mankamentów. Niestety obecnie pracuję sam nad projektem.
Jak postępy?
Jak pisałem kilka postów niżej, czekam na elektronikę (dostawna opóźniona przez gorączkę świątecznych zakupów) i wyślę drukarkę prawdopodobnie z początkiem przyszłego tygodnia. Wszystkim zamawiającym obecnie dzielę wysyłkę na 2 części na własny koszt bo elektronikę montujemy na końcu.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 22
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: McKee »

A ja znów mam mieszane uczucia. Publikowanie czyjejś korespondencji? Taki się nie robi. Rozumiem, że w dobrej wierze, ale trzeba mieć zasady. I cierpliwość ;)

LUME: w sumie dobrze sobie radzisz. Całe forum rzuca się do gardła i gryzie ale sobie radzisz :P jest OK. Wyluzuj. 100zł za montaż to niewiele. I cena wyższa niż Twoja. Obeszłoby się bez upubliczniania korespondencji. Daj się rozwinąć dyskusji. Daj użytkownikom zabrać głos.

Swoją drogą ciekawe ile tych drukarek po świętach się pojawi na allegro (nietrafione prezenty).

I jeszcze się zastanawiam czy można kupić PRO ale bez czujnika autolevelingu? Czy to dobrze, żeby w tej klasie ten bajer był w pakiecie? (uważam, że to bajer, który czasem więcej szkodzi niż pomaga).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
LUME
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 117
Posty: 161
Rejestracja: 02 paź 2016, 17:49
x 21

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: LUME »

A ja znów mam mieszane uczucia. Publikowanie czyjejś korespondencji? Taki się nie robi. Rozumiem, że w dobrej wierze, ale trzeba mieć zasady. I cierpliwość ;)
Rozmowa była publikowana na bieżąco bez ujawniania danych, więc mogło się okazać, że coś jest nie tak z drukarką. Użytkownik poprosił o usunięcie postów, rozumiem jego decyzję. Więcej korespondencji nie będę zamieszczał bo są długie i dla wielu pewnie nudne. Cieszy mnie natomiast fakt, że zostanie ślad jakie jest wsparcie po zakupie.
Swoją drogą ciekawe ile tych drukarek po świętach się pojawi na allegro (nietrafione prezenty).
Statystycznie w PL wydaje się poniżej 500 zł na prezenty dla wszystkich.
I jeszcze się zastanawiam czy można kupić PRO ale bez czujnika autolevelingu? Czy to dobrze, żeby w tej klasie ten bajer był w pakiecie? (uważam, że to bajer, który czasem więcej szkodzi niż pomaga).
Krańcówka mechaniczna zawsze będzie w zestawie.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 21
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: virgin71 »

LUME pisze: Statystycznie w PL wydaje się poniżej 500 zł na prezenty dla wszystkich.
Statystycznie, to zarabiamy 3500zł na rękę. Statystycznie jestem w połowie kobietą.

Standardowo, będzie wysyp wszystkiego, w tym drukarek. Akurat drukarki DIY to dość tanie zabawki. Spodziewam się wysypu zortraxów raczej.
ali87
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 100
Posty: 103
Rejestracja: 22 lis 2016, 18:11
x 3

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: ali87 »

To jeszcze tak w temacie żeby nie robić śmietnika, czy ja jako użytkownik LUME mogę tutaj dalej publikować wydruki i ewentualne pytania co robię źle czy lepiej w jakimś innym osobnym temacie?

Z jednej strony przyszli kupujący mogliby zobaczyć jak to wygląda ale z drugiej sam jestem początkujący i nie chciałbym nikogo zniechęcać kijowymi wydrukami które są jakie są bardziej z mojej niewiedzy niż samego sprzętu.

Fajnie że temat się rozwija i chciałbym żeby ktoś jeszcze podzielił się wydrukami.

Publikacja tego maila ma złe i dobre strony bo pokazuje że to użytkownik nawet nie kontaktował się z LUME w sprawie drukarki i tego że coś nie działa a to jednak źle wpływa na wizerunek.

Cieszy mnie też że konstrukcja w przyszłości umożliwi montaż 2 ekstruderów, nie wiem czy sam z tego skorzystam ale to dobra wiadomość.

Na koniec dwa wydruki, jak zwykle jakość średnia ;) (Mam nadzieję że będzie je już widać)

Takie cuś, za mała ekstruzja chyba :/
Obrazek

Uchwyt na słuchawki do Thermaltake Core P5, nie mogłem tego wydrukować, jeden z rogów się podwijał i dopiero z supportem udało się wydrukować ale gdzieś po środku lekko się rozwarstwił. Próbowałem różnych temperatur, prędkości i rozdziałek a róg i tak się podwijał do góry i dalej wydruk się psuł, myślałem że wyjdę z siebie :shout: Zamówiłem tez mocniejszy wentyl na wydruki, jestem ciekaw czy coś pomoże w tej kwestii. Ostatecznie na grubości warstwy 0.4 i z supportem jakoś poszło ale nie sądziłem że to sprawi tyle problemów.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 22
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: McKee »

ali87 pisze: Publikacja tego maila ma złe i dobre strony bo pokazuje że to użytkownik nawet nie kontaktował się z LUME w sprawie drukarki i tego że coś nie działa a to jednak źle wpływa na wizerunek.
Publikacja emaila ma tylko złe strony: psuje wizerunek LUME jako osoby, i pokazuje, że nie można mu ufać. :devil:
Brak informacji o tym czyj to email nie jest żadnym tłumaczeniem (zresztą wiadomo: tego gościa z Allegro).
Jest tajemnica korespondencji, jest kodeks cywilny, (są też ogólne zasady współżycia żeby się do prawa nie odwoływać) - to można było załatwić bez cytowania korespondencji (i wcześniejszego podpuszczenia użytkownika żeby się wytłumaczył).

Jego prawo sprzedawać jego własną drukarkę. Kupił, nie spodobała się i może sprzedać. I nic nam/wam do tego.
Na dodatek LUME nie rozumie, że prywatnej poczty się nie publikuje.
Nieistotne czy jest tam coś ciekawego czy nie.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
kaworu
Postów w temacie: 4
Posty: 189
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:00
x 15

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: kaworu »

McKee pisze:Jest tajemnica korespondencji,
Taa, ale ona nie dotyczy adresata. Adresat może ujawnić korespondencje.
McKee pisze:(są też ogólne zasady współżycia żeby się do prawa nie odwoływać)
I do tego możesz się odwoływać, bo w sumie nie zrobił niczego niezgodnego z prawem.
ali87
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 100
Posty: 103
Rejestracja: 22 lis 2016, 18:11
x 3

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: ali87 »

LUME chciał tylko sprostować sytuację, nie przesadzajmy nie było w tych mailach nic takiego komu by cokolwiek zaszkodziło, nie róbmy z tego dramatu. Sprawa jest już wyjaśniona i nie ma sensu do tego wracać, temat jest o drukarce i tego się trzymajmy. Po co te nerwy McKee?
Zablokowany

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”