Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 304
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: dragonn »

jestan pisze:
dragonn pisze:Ja idę w inne rozwiązanie i zamówiłem sensor IR, ciekawe jak się sprawdzi :D.
Mam takich kilka i to markowych (OMRON), ale od czego miałby się odbijać promień świetlny?
Nalepione na szybę fragmenty folii??
Wszystkie te pomysły zawsze mają jakieś ale... :)
Po pierwsze nie masz 'dyferencjalnego' a po drugie szkło powinno odbijać światło podczerwone. Zamówiłem taki https://botland.com.pl/cyfrowe-czujniki ... a-pcb.html oraz wersję analogową jeśli by nie dało rade z tą wyłapać.
meler
Postów w temacie: 63
Posty: 144
Rejestracja: 29 lis 2016, 23:04
x 2

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: meler »

Jaki typ radełka jest w lume? Przy zamówieniu części do bowdena wziałem MK7
X3D XL
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 304
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: dragonn »

MK8 jest :/. MK7 jest większe.
Awatar użytkownika
jestan
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 79
Posty: 223
Rejestracja: 27 lis 2016, 15:27
Drukarka: Lume, MiniCoreXY
x 24

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: jestan »

dragonn pisze:
jestan pisze:
dragonn pisze:Ja idę w inne rozwiązanie i zamówiłem sensor IR, ciekawe jak się sprawdzi :D.
Mam takich kilka i to markowych (OMRON), ale od czego miałby się odbijać promień świetlny?
Nalepione na szybę fragmenty folii??
Wszystkie te pomysły zawsze mają jakieś ale... :)
Po pierwsze nie masz 'dyferencjalnego' a po drugie szkło powinno odbijać światło podczerwone. Zamówiłem taki https://botland.com.pl/cyfrowe-czujniki ... a-pcb.html oraz wersję analogową jeśli by nie dało rade z tą wyłapać.
Taki m.in. mam i wydaje mi się, że byłby dobry. Nie wziąłem pod uwagę tego, że podczerwone światło odbija się od szyby.
Musze popróbować. To są czujniki z niemieckich linii przemysłowych, całkiem sprawne.
e3s-ds10b4-omron-8.jpg
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 304
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: dragonn »

Aaa to trochę inna kategoria :D, ile on kosztuje? I pytanie czy właśnie jest dyferencjalny - czyli ma dwie diody IR.
Awatar użytkownika
jestan
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 79
Posty: 223
Rejestracja: 27 lis 2016, 15:27
Drukarka: Lume, MiniCoreXY
x 24

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: jestan »

dragonn pisze:Aaa to trochę inna kategoria :D, ile on kosztuje? I pytanie czy właśnie jest dyferencjalny - czyli ma dwie diody IR.
W necie widzę cenę ponad 125$. Oczywiście ma dwie diody czerwona i zieloną z możliwością ustalania progu zadziałania.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 304
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: dragonn »

jestan pisze:
dragonn pisze:Aaa to trochę inna kategoria :D, ile on kosztuje? I pytanie czy właśnie jest dyferencjalny - czyli ma dwie diody IR.
W necie widzę cenę ponad 125$. Oczywiście ma dwie diody czerwona i zieloną z możliwością ustalania progu zadziałania.
Czerwoną i zieloną? TO raczej nie o to chodzi Oo, chodzi mi o dwie diody IR. No ale nie istotne, cena zabija :lol:
Awatar użytkownika
jestan
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 79
Posty: 223
Rejestracja: 27 lis 2016, 15:27
Drukarka: Lume, MiniCoreXY
x 24

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: jestan »

dragonn pisze:
jestan pisze:
dragonn pisze:Aaa to trochę inna kategoria :D, ile on kosztuje? I pytanie czy właśnie jest dyferencjalny - czyli ma dwie diody IR.
W necie widzę cenę ponad 125$. Oczywiście ma dwie diody czerwona i zieloną z możliwością ustalania progu zadziałania.
Czerwoną i zieloną? TO raczej nie o to chodzi Oo, chodzi mi o dwie diody IR. No ale nie istotne, cena zabija :lol:
No nie wiem, wydaje mi się, że sposób działania jest podobny do tego, który kupiłeś. czujnik wysyła promień IR i odbiera jego obicie. Można ustawić histerezę zadziałania. Diody czerwona i zielona informują kiedy następuje przełączenie i wysłanie jedynki logicznej. Wyprowadzenia ma standardowe czyli czerwony +
czarny -
biały - sygnał wyjściowy
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 304
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: dragonn »

jestan pisze:
dragonn pisze:
jestan pisze: W necie widzę cenę ponad 125$. Oczywiście ma dwie diody czerwona i zieloną z możliwością ustalania progu zadziałania.
Czerwoną i zieloną? TO raczej nie o to chodzi Oo, chodzi mi o dwie diody IR. No ale nie istotne, cena zabija :lol:
No nie wiem, wydaje mi się, że sposób działania jest podobny do tego, który kupiłeś. czujnik wysyła promień IR i odbiera jego obicie. Można ustawić histerezę zadziałania. Diody czerwona i zielona informują kiedy następuje przełączenie i wysłanie jedynki logicznej. Wyprowadzenia ma standardowe czyli czerwony +
czarny -
biały - sygnał wyjściowy
http://www.sharp-world.com/products/dev ... appl_e.pdf

zobacz sobie na drugiej stronie jest wyjaśnione co mam na myśli.
Awatar użytkownika
jestan
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 79
Posty: 223
Rejestracja: 27 lis 2016, 15:27
Drukarka: Lume, MiniCoreXY
x 24

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: jestan »

dragonn pisze:
jestan pisze:
dragonn pisze: Czerwoną i zieloną? TO raczej nie o to chodzi Oo, chodzi mi o dwie diody IR. No ale nie istotne, cena zabija :lol:
No nie wiem, wydaje mi się, że sposób działania jest podobny do tego, który kupiłeś. czujnik wysyła promień IR i odbiera jego obicie. Można ustawić histerezę zadziałania. Diody czerwona i zielona informują kiedy następuje przełączenie i wysłanie jedynki logicznej. Wyprowadzenia ma standardowe czyli czerwony +
czarny -
biały - sygnał wyjściowy
http://www.sharp-world.com/products/dev ... appl_e.pdf

zobacz sobie na drugiej stronie jest wyjaśnione co mam na myśli.
Rzeczywiście zasada inna, zwracam honor zatem ;)
Mam nadzieje, że opiszesz krótko na forum jak udało Ci się rozwiązać to w Lumie :)
Zablokowany

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”