Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
LUME
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 117
Posty: 161
Rejestracja: 02 paź 2016, 17:49
x 21

Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: LUME »

LUME, czy mógłbym, jako admin forum reprapy.pl, uzyskać egzemplarz do przetestowania i zrecenzowania? Myślę że to dobry sposób na rozwianie wątpliwości dotyczących samej drukarki jak i marketingu.
Przyjmuję wyzwanie, proszę dać mi tydzień na dopracowanie mankamentów. Niestety obecnie pracuję sam nad projektem.
marek91, virgin71, FlameRunner
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 1195
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: emartinelli »

marek91 pisze:Emartinelli, pamiętasz jak skończyły inne tanie drukarki? Jak chociażby Idea Lab, Jelweki itd? Prawdziwy problem to nie jakość tylko model biznesowy...
To też prawda. I konsekwencja w jego realizacji...
FlameRunner pisze:LUME, czy mógłbym, jako admin forum reprapy.pl, uzyskać egzemplarz do przetestowania i zrecenzowania? Myślę że to dobry sposób na rozwianie wątpliwości dotyczących samej drukarki jak i marketingu.
Aby było naprawdę obiektywnie to powinieneś zakupić taki egzemplarz jako anonimowy klient ;)
Mam nadzieję, że chodzi o kit do złożenia i zrobisz z tego relację, a nie recenzja gotowej drukarki?
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 41
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: FlameRunner »

Tak, tak, tylko i wyłączne kit mnie interesuje. Jeśli będzie jakieś "odpicowany", odbiegający od tych w regularnej sprzedaży, to myślę że to bardzo szybko wyjdzie. ;)
Myślę oddzielnie zrecenzować kit jako kit (kompletność, łatwość składania i doprowadzenia do stanu "wszystko działa", instrukcja itp) i oddzielnie drukarkę jako już złożoną i działającą maszynę.
Zaraz będę ustalał z LUME szczegóły.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 99
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: Kopytko »

LUME pisze:
LUME, czy mógłbym, jako admin forum reprapy.pl, uzyskać egzemplarz do przetestowania i zrecenzowania? Myślę że to dobry sposób na rozwianie wątpliwości dotyczących samej drukarki jak i marketingu.
Przyjmuję wyzwanie, proszę dać mi tydzień na dopracowanie mankamentów. Niestety obecnie pracuję sam nad projektem.
Zaraz zaraz jakie mankamenty? Przeciez to juz sprzedajesz jako sprawny sprzet?
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
LUME
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 117
Posty: 161
Rejestracja: 02 paź 2016, 17:49
x 21

Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: LUME »

Zaraz zaraz jakie mankamenty? Przeciez to juz sprzedajesz jako sprawny sprzet?
Mankamentów z instrukcją montażu. Sprzęt jest oczywiście sprawny, działa drukuje.
Tutaj można obejrzeć obecną instrukcję:
https://drive.google.com/file/d/0B1izzX ... dSbFE/view

Docelowe zmiany:
- montaż mechaniczny pokazany na widokach bez zdjęć
- schematy wkrętów w skali 1:1 aby łatwiej było dobrać
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 99
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: Kopytko »

LUME pisze:
Zaraz zaraz jakie mankamenty? Przeciez to juz sprzedajesz jako sprawny sprzet?
Mankamentów z instrukcją montażu. Sprzęt jest oczywiście sprawny, działa drukuje.
Tutaj można obejrzeć obecną instrukcję:
https://drive.google.com/file/d/0B1izzX ... dSbFE/view

Docelowe zmiany:
- montaż mechaniczny pokazany na widokach bez zdjęć
- schematy wkrętów w skali 1:1 aby łatwiej było dobrać
A to ok. Powrzucaj swoje zdjecia wydrukow. Dodatkowo zdjecia wydrukow z plaska sciana pionowa to wiele powie o konstrukcji.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
ali87
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 100
Posty: 103
Rejestracja: 22 lis 2016, 18:11
x 3

Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: ali87 »

virgin71 pisze:
ali87 pisze:Witam, jestem jednym z nabywców
Nie wiem czy warto to komentować. Jakaś moderacja by się tu przydała, bo to już jest kpina z tą drukarką.
Co ci przeszkadza w moim poście bo nie rozumiem? To że kupiłem akurat tą drukarkę bo wydawała mi się najlepsza ze wszystkich w moim budżecie a ktoś chciałby poznać jakąkolwiek o niej opinie? Tym bardziej chciałem podkreślić to że problemy z grzaniem głowicy nie były wadą samej drukarki a winą złej grzałki, która zresztą zostanie wymieniona bo już została wysłana następna.

Nie jestem w jakikolwiek sposób związany z LUME, jest to pierwsza drukarka jaką nabyłem. Sam miałem problemy przy montażu o czym pisałem a chyba bym tego nie "reklamował"? Kolega się nad nią zastanawia więc napisałem tyle ile wiem. Nie drukowałem jeszcze nic więc nie mogę się wypowiedzieć jaka jest jakość wydruków, pewnie taka sama jak większość w tej cenie i niczego więcej nie oczekuję. Do niego pozostaje decyzja czy kupi tą czy inną i tyle w temacie.

Mam wrażenie jakby niektórzy z wielką zazdrością pisali bo ktoś coś zrobił i sprzedaje. Nie widzę problemu by samemu coś ogarnąć, ale po co, lepiej objechać kogoś za to...
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 41
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: FlameRunner »

ali87 pisze: Nie jestem w jakikolwiek sposób związany z LUME
Myślę że właśnie to kolega virgin71 podaje w wątpliwość. ;)
Ja nie podejmuję zdecydowanych działań, bo nie widzę podstaw.
ali87
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 100
Posty: 103
Rejestracja: 22 lis 2016, 18:11
x 3

Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: ali87 »

Nie wiem, mam wysłać zdjęcie listu przewozowego i paczki? Dla mnie logiczne i jasne jest to że jak piszę o problemach jakie miałem to chyba już daje do myślenia ale widzę że nie :eh: Mało tego, na 2 forach...

Trudno, podzieliłem się opinią na tyle ile mogłem. Tak jak pisałem wcześniej mogę cyknąć jakieś foty i pokazać ale lepiej już się nie wypowiadam.

Ja drukarkę już mam a czy będzie zadowalająca to się okaże jak w końcu ją uruchomię. Dla Was doświadczonych użytkowników i pewnie posiadaczy znacznie lepszych i droższych sprzętów to nic specjalnego. Dla mnie szarego zjadacza chleba to coś nowego i dopiero zaczynam to wszystko ogarniać. Z budową quadrocoptera jakoś sobie poradziłem to może i drukarka nie będzie stawiała oporów.

:piwo:
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 41
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: FlameRunner »

No jak mówię, ja nie mam podstaw żeby interweniować w tej sprawie.
Osobiście cieszę się, że wnosisz nowe, wartościowe informacje do tematu. :piwo:
Zablokowany

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”