Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
LUME
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 117
Posty: 161
Rejestracja: 02 paź 2016, 17:49
x 21

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: LUME »

feriar pisze:Tylko że farba nie ma właściwości takich jak izolator z prawdziwego zdarzenia. Ja tam dla spokoju własnej duszy zainwestowałbym te parę groszy w zacisk oczkowy i śrubkę, ale rób jak uważasz :)
To nie chodzi o te parę groszy, tylko jeżeli ktoś nie ma doświadczenia to lepiej żeby pracował tylko z niskim napięciem.
Do tej pory funkcjonują instalacje, które nawet nie mają uziemienia bo w tamtych czasach każdy brał co mógł więc oczko za wiele nie pomoże :)
A żeby uziemić dolną część obudowy wystarczy zdrapać farbę pod wkrętami mocującymi zasilacz.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 99
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: Kopytko »

Jak na 0.03 to cos bardzo to widoczne jest na filmie.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
ali87
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 100
Posty: 103
Rejestracja: 22 lis 2016, 18:11
x 3

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: ali87 »

Czy jest w planach podobny film z wydruku tylko że na wersji PRO? Jestem ciekaw czy będzie podobnie czy jednak różnica będzie widoczna.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 21
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: virgin71 »

FlameRunner pisze:
ali87 pisze: Nie jestem w jakikolwiek sposób związany z LUME
Myślę że właśnie to kolega virgin71 podaje w wątpliwość. ;)
Ja nie podejmuję zdecydowanych działań, bo nie widzę podstaw.
Po prostu mamy (nie tylko ja) już na to uczulenie. Posiedzisz trochę na forum to zobaczysz, jakie to potrafi być irytujące. LUME nie jest pierwszą osobą, która przeprojektowała istniejącą drukarkę. Na prawdę.

Na YT widać, że fajnie to drukuje.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 41
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: FlameRunner »

virgin71 pisze: Posiedzisz trochę na forum to zobaczysz
Ty do mnie to piszesz? :ugeek:
Benji
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 23
Rejestracja: 18 lis 2016, 17:03
x 2

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: Benji »

Tak tak, wiem że się czepiam, ale w imię zasad lubię kwestionować wszystko. :devil:

"Mega 2560 jest na oryginalnym chipsecie Arduino, nie klonie CH340."

Rzuciłem okiem na instrukcję a tam:
"UŻYWAJ DO WGRYWANIA PRZEWODU USB Z ZESTAWU, Zainstaluj sterownik CH340"

Nie ładnie. :think:

Instrukcja wydaje się być ok, widzę jednak, że w niej także żółta wersja posiada tylko jedną śrubę osi Z. Ale poczekajmy na aktualizację bo coś tam miało się nie zgadzać, nie wiem czy to między innymi również.

Dodatkowo nie wiem jaki to ma ostateczny wpływ na pracę, ale raczej słabym pomysłem jest prowadzenie przewodów z gniazdka 220V do zasilacza tuż obok silnika krokowego Z, a zaraz potem na powrót 12V do sterownika. Działać pewnie i działa ale przy próbie zdobycia CE raczej byłby kłopot z badaniami EMC.

Brrrr, zimo na zewnątrz a jeszcze psina czeka na wieczorny spacer..
Awatar użytkownika
feriar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 166
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:01
Lokalizacja: Jelenia Góra
Drukarka: Mendel90
x 7
Kontakt:

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: feriar »

LUME pisze:
feriar pisze:Tylko że farba nie ma właściwości takich jak izolator z prawdziwego zdarzenia. Ja tam dla spokoju własnej duszy zainwestowałbym te parę groszy w zacisk oczkowy i śrubkę, ale rób jak uważasz :)
To nie chodzi o te parę groszy, tylko jeżeli ktoś nie ma doświadczenia to lepiej żeby pracował tylko z niskim napięciem.
Do tej pory funkcjonują instalacje, które nawet nie mają uziemienia bo w tamtych czasach każdy brał co mógł więc oczko za wiele nie pomoże :)
A żeby uziemić dolną część obudowy wystarczy zdrapać farbę pod wkrętami mocującymi zasilacz.
Sory lume ale to nie jest dla mnie argument. Nie możesz przewidzieć wszystkiego. Poza tym cała obudowa powinna być uziemiona a nie tylko dół w dodatku że człowiek kupujący zestaw do samodzielnego złożenia nie zawsze musi znać się na elektryce i co powinno być zrobione, a co nie i zawsze istnieje możliwość, że złoży coś nie tak. Jak dla mnie w kwestii uziemienia metalowej obudowy w drukarce czy też innym sprzęcie działającym na 230V + nie ma kompromisu, musi to być wykonane zgodnie ze sztuką. Ale dobra, już nie będę drążył dalej tego tematu. Chciałem Cię przede wszystkim uświadomić, żebyś kiedyś przy X drukarce nie naciął się na problemy związane z instalacją ;)
Budowa i kalibracja drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam !
http://feriar-lab.pl/
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 21
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: virgin71 »

virgin71 pisze:
FlameRunner pisze:
ali87 pisze: Nie jestem w jakikolwiek sposób związany z LUME
Myślę że właśnie to kolega virgin71 podaje w wątpliwość. ;)
Ja nie podejmuję zdecydowanych działań, bo nie widzę podstaw.
Po prostu mamy (nie tylko ja) już na to uczulenie. Posiedzisz trochę na forum to zobaczysz, jakie to potrafi być irytujące. LUME nie jest pierwszą osobą, która przeprojektowała istniejącą drukarkę. Na prawdę.

Na YT widać, że fajnie to drukuje.
A widzisz, coś źle zacytowałem. Do kolegi @ali miało być.
ali87
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 100
Posty: 103
Rejestracja: 22 lis 2016, 18:11
x 3

Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: ali87 »

virgin71 pisze: Po prostu mamy (nie tylko ja) już na to uczulenie. Posiedzisz trochę na forum to zobaczysz, jakie to potrafi być irytujące. LUME nie jest pierwszą osobą, która przeprojektowała istniejącą drukarkę. Na prawdę..
Siedzę trochę dłużej, ale dopiero teraz mając już drukarkę się zarejestrowałem. Wcześniej mogłem tylko pomarzyć i pozazdrościć. I tak rozumiem Was widziałem tu bezczelne próby reklamy itp dlatego chciałem to wszystko jakoś wyprostować.
Benji pisze:Instrukcja wydaje się być ok, widzę jednak, że w niej także żółta wersja posiada tylko jedną śrubę osi Z. Ale poczekajmy na aktualizację bo coś tam miało się nie zgadzać, nie wiem czy to między innymi również.
Nie ma czegoś takiego jak żółta wersja i czarna. Jest wersja LGT i PRO (obrazek poniżej może sugerować inaczej) kolor można wybrać czy chce się żółtą czy czarną. Obie wersje mają jedną śrubę osi Z.

Przejrzałem poprawioną instrukcję w wersji 1.3 (składałem swoją na 1.2) i widzę że jest dużo dla mnie dużo czytelniejsza i bardziej szczegółowa. Pojawiły się zdjęcia których mi wcześniej brakowało i miałem przez to problemy przy składaniu.

Przekleję z forum RcClub.
Obrazek

Tak z ciekawości, czy sam zasilacz jest jakoś uziemiony? W sumie styka się on z obudową trzeba by tylko zdrapać farbę.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 21
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: virgin71 »

Ile waży zmontowana drukarka?
Zablokowany

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”