Cr10 S5 stół zahacza o silnik

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
carving85
Postów w temacie: 5
Posty: 399
Rejestracja: 24 gru 2018, 10:45
x 114

Cr10 S5 stół zahacza o silnik

Post autor: carving85 »

Mam taki problem że mam za nisko stół w mojej cr10.
Rama stołu rysuje po silniku i poziomując stół muszę bardzo uważać żeby go za nisko nie dać.

I teraz jak najlepiej podnieść stół? Chętnie podniósłbym go nawet o 3-4 cm tak żebym spokojnie mógł zamontować inne mocowanie silnika.
Cr10 S5
Bambu P1S
Delta Flsun QQ (wypożyczona)
bialy_worek

Re: Cr10 S5 stół zahacza o silnik

Post autor: bialy_worek »

Masz jakieś zdjęcia ? Lepiej byłoby mi to sobie wyobrazić jakbym widział co dokładnie ociera o silnik.

Bo ja rozumiem że karetka stołu (z1) jest na dobrej wysokości tylko sam spód stołu ociera o silnik na osi y ?
z1: [img] https://homofaciens.de/bilder/technik/3 ... 00x225.jpg /[img]
Wydaje mi się, że najłatwiej byłoby zmienić sprężyny i śruby od stołu na dłuższe - żeby podwyższyć maksymalną wysokość stołu,
ewentualnie zmienić śruby na dłuższe i dodać dystans mosiężny - żeby podwyższyć stół i ograniczyć ile może być opuszczony.
Awatar użytkownika
carving85
Postów w temacie: 5
Posty: 399
Rejestracja: 24 gru 2018, 10:45
x 114

Re: Cr10 S5 stół zahacza o silnik

Post autor: carving85 »

S5 pewnie przez rozmiar stołu ma taki stelaż dodany jakieś 2cm od końca stołu.
No i to on obciera.

I właśnie pytanie czy większą sprężynę? Czy może właśnie jakiś dystans. Co tutaj będzie lepsze.
2019-04-02_09.04.42.jpg

Co ciekawe jak patrzę filmiki i zdjęcia teraz o nie każdy kto ma s5 coś takiego ma.
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2019, 09:28 przez carving85, łącznie zmieniany 1 raz.
Cr10 S5
Bambu P1S
Delta Flsun QQ (wypożyczona)
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Cr10 S5 stół zahacza o silnik

Post autor: dragonn »

Ten silnik tam był oryginalnie?
To nie jest standardowa Nema 17 tylko jakaś wydłużona wersja.
Awatar użytkownika
carving85
Postów w temacie: 5
Posty: 399
Rejestracja: 24 gru 2018, 10:45
x 114

Re: Cr10 S5 stół zahacza o silnik

Post autor: carving85 »

Tak tam wstawili w standardzie dłuższą wersję, jednak ruszanie takiego stołu trochę więcej mocy wymaga.

I tak jak wyżej edytowałem, jak patrzę teraz po filmach na YT to nie każdy ma ten stelaż ciekawe czy w po prostu w jakiejś nowszej wersji go dodali czy co.



Tutaj widać ten stelaż
https://www.youtube.com/watch?v=9VNnMCoR_J0

Tutaj już nie
https://www.youtube.com/watch?v=jEUm3Ncw9wQ
Cr10 S5
Bambu P1S
Delta Flsun QQ (wypożyczona)
szendo
Postów w temacie: 2
Posty: 195
Rejestracja: 26 wrz 2018, 21:25
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Cartesian cube
x 24
Kontakt:

Re: Cr10 S5 stół zahacza o silnik

Post autor: szendo »

Cr10 s4 i s5 maja takie długie silniki.

Co do konkretnie tego modelu - stół ma grzany tylko środek, zapewne giął się strasznie dodatkowo wygląda że masz karetke z s4.
Dorzuć tam dłuższe sprężyny.

Nie zdziwił bym się gdyby s5 słabo schodziło i aby zejść z kosztów zaczeli montować mniejszą karetkę z s4 (przez co też musieli dorzucić troche profili ale suma sumarum jeden rodziaj karetki mniej więc i tak o wiele taniej dla nich w produkcji) .
Awatar użytkownika
carving85
Postów w temacie: 5
Posty: 399
Rejestracja: 24 gru 2018, 10:45
x 114

Re: Cr10 S5 stół zahacza o silnik

Post autor: carving85 »

W sumie chyba wsadzę tam najpierw jakiś dystans a w między czasie będę szukał sprężyny. No tylko czy taka 5cm sprężyna nie będzie za dużo?
Cr10 S5
Bambu P1S
Delta Flsun QQ (wypożyczona)
szendo
Postów w temacie: 2
Posty: 195
Rejestracja: 26 wrz 2018, 21:25
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Cartesian cube
x 24
Kontakt:

Re: Cr10 S5 stół zahacza o silnik

Post autor: szendo »

Oczywiście że będzie dużo za dużo. Na twoim miejscu spiłował bym ten profil tak żeby silnik się mieścił.
Takie bydle będzie sie ruszało na tych 4 śrubeczkach ... musiały by być gabarytowo większe.

Więc jak dla mnie albo stół fixed czyli dystanse i przykręć bez sprężyn, albo piłuj profil tak by się zmieściło (co nie znaczy że sprężyn nie możesz wymienić na lepsze z podkładkami)
Awatar użytkownika
carving85
Postów w temacie: 5
Posty: 399
Rejestracja: 24 gru 2018, 10:45
x 114

Re: Cr10 S5 stół zahacza o silnik

Post autor: carving85 »

Myślałem nad spiłowaniem ale musiałbym sporo spiłować więc mało co by zostało tego profilu.

Chyba zrobię tak że dołożę jakiś dystans z 1-1,5 cm do tych sprężyn co są. I przerobię mocowanie silnika znalezione na thingverse żeby było cieńsze u góry. I zobaczę jak to będzie działać. Tylko z czego taki dystans? Jakiś metalowy czy wydrukować sobie jakieś takie tulejki?

A potem może coś pomyślę nad fidex stołem. Przy 3dtouchu jaka może być niedokładność poziomowania stołu którą drukarka jest wstanie zniwelować bez strat na jakości?
Cr10 S5
Bambu P1S
Delta Flsun QQ (wypożyczona)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”