WANHAO Duplicator 6 / D6

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
FlameRunner
Administrator
Drukarka: Epson
x 1758

Re: WANHAO Duplicator 6 / D6

Postautor: FlameRunner » 09 kwie 2020, 17:07

Drukarka zdaje się dużo lepiej pracować z ABS, podobny wydruk wyszedł poprawnie, bez oznak blokowania się materiału w głowicy.

Z czym że to nie koniec wątku. ;)
  • Na razie zrobiłem jeden wydruk, a jeden udany wydruk to za mało, żeby powiedzieć, że wszystko jest już dobrze.
  • Przy zadanej temperaturze głowicy 240°C wydajemisie, że warstwy wydruku z ABS są słabo ze sobą sklejone. Nadal mam wątpliwości, czy drukarka poprawnie mierzy temperaturę w głowicy, a szczerze mówiąc nie mam czym sprawdzić.

Do tego jest jeszcze problem ze stołem, nie pamiętam czy już o tym pisałem. Raz, że naklejka adhezyjna niespecjalnie mi się podoba, w ogóle nie lubię takich naklejek. Dwa, że na środku stołu pierwsza warstwa jest bardziej rozprasowana niż na krawędziach. Jeśli to wina stołu (a nie wałków krzyżaka), to trzeba by chyba go rozebrać i dać grubą aluminiową formatkę do sfrezowania?
pomidor
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Drukarka: Gate 1, Photon
x 318

Postautor: TDI-CAD » 09 kwie 2020, 17:23

Tak się zastanawiam, może przykombinować coś z customowym łącznikiem?
Awatar użytkownika
FlameRunner
Administrator
x 1758

Postautor: FlameRunner » 09 kwie 2020, 17:30

Też o tym myślałem. Zrobić całkiem nowy albo w oryginalnym dorobić przewężenie.
Najpierw chcę podrukować więcej z ABS. Jeśli ABS będzie się drukował dobrze, to jestem skłonny odpuścić PET-G na tej drukarce i już nic nie ruszać przy głowicy.
pomidor
Awatar użytkownika
FlameRunner
Administrator
x 1758

Postautor: FlameRunner » 22 maja 2020, 21:29

Po kolejnej krótkiej przerwie, znowu wyciągnąłem tę drukarkę.

• Relacjonowałem wcześniej, że przy zadanej temperaturze głowicy 240°C wydruki z ABS wychodzą słabe. Okazało się, że jak na złość trafiła się akurat wadliwa szpula filamentu. Wziąłem drugą taką samą szpulę (producent, materiał, kolor), puściłem drugi raz ten sam gcode i wydruk wyszedł poprawnie.

• Po rozwiązaniu problemu z wytrzymałością wydruków, podrukowałem trochę z ABS. Drukarka pracuje bez problemów.

• Obecnie zadaję temperaturę głowicy 250°C, jeśli teflon w bloku nie będzie się szybko niszczył, to pewnie tak zostanie.

• Wydruki pod względem technicznym są w 100% poprawne. Nie ma braków w podawaniu mogących osłabiać wydruk, wymiary wychodzą w porządku, raft i podpory działają jak należy.

• PET-G odpuszczam, PLA nawet nie sprawdzam.

• Dysza od TDI-CAD spisuje się dobrze, polecam. Nie pozwoliła co prawda na bezproblemowy druk z PET-G, ale to nie wina dyszy, że nie rozwiązała problemu wynikającego najwyraźniej z budowy i chłodzenia głowicy.

• Otwartą kwestią pozostaje naklejka adhezyjna. Póki działa, to działa. Gdy się zużyje do reszty, raczej nie kupię nowej, tylko dam szkło na stół.

• Chyba dobrze by było jeszcze troszkę dopieścić: skalibrować ekstruder, uczciwie (a nie na oko) dobrać parametry retrakcji, może zwiększyć trochę przyleganie wydruku do raftu.

• Fabryczna pokrywa nie nadaje się do użytku, nie zapewnia taśmie ekstrudera niezbędnej swobody ruchu.

PODSUMOWANIE
Tanio kupiłem uszkodzoną drukarkę, tanio ogarnąłem, tanio przeserwisowałem i działa. W gruncie rzeczy jestem zadowolony, zanosi się że będzie z tego przyzwoity wół roboczy do ABS. Wolę tylko nie zastanawiać się za bardzo, ile roboczogodzin na to poszło i jak długo ta drukarka była zajmującym miejsce nieprzydatnym gratem.

Z mojej strony prawdopodobnie nie będzie już żadnych istotnych aktualizacji tego wątku. Jeśli ktoś ma jakieś pytania, proszę śmiało pytać.

8720E104-F564-4A32-972C-1C3898C325D0.jpeg
6E807062-6F15-4C9C-A53F-F034BFAE50AE.jpeg
62DD2C58-1A7B-4AEC-A824-FC7CA9BA1305.jpeg

PS Wygląd bocznych ścianek nie uległ poprawie.
pomidor

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”