Zortrax M200 + hotend Micro Swiss - problemy z PLA-Pro

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
robertm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 203
Rejestracja: 20 cze 2017, 21:58
Lokalizacja: Siemiatycze
Drukarka: MK3S Yes Yes Yes
x 53
Kontakt:

Re: Zortrax M200 + hotend Micro Swiss - problemy z PLA-Pro

Post autor: robertm »

dsc - powiem to wprost - daruj sobie - jeśłi chcesz się bawić kup od razu pruse albo nawet coś tańszego
Przerobiłem wszystko co masz w planach (poza v-vent). Stolik można zrobić z laminatu do produkcji płytek drukowanych jednolicie pokrytego cienką warstwą złota. Pewien Włoch robi to za ok 50€ (jak dobrze pamiętam) ALE o ile dla PLA jakoś się to sprawdza do reszty stół zosrtaxowy po prostu bije na głowę to rozwiązanie.

co dp raftu jest dokładnie odwrotnie im mniejszy element tym bardziej raft pomaga (mówię o m200)
dsc, Abys
Liczy się tylko jeden - chcesz wiedzieć kto ? - zapytaj
dsc
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 28
Posty: 63
Rejestracja: 26 sie 2019, 12:23
x 3

Re: Zortrax M200 + hotend Micro Swiss - problemy z PLA-Pro

Post autor: dsc »

No i wlasnie o taka rade mi chodzilo :) dobra oleje temat i bede raftowal, trudno. Kiedys pewnie przesiade sie na pruse, ale razie m200 wraz ze swoimi wadami bedzie musial starczyc.
Awatar użytkownika
robertm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 203
Rejestracja: 20 cze 2017, 21:58
Lokalizacja: Siemiatycze
Drukarka: MK3S Yes Yes Yes
x 53
Kontakt:

Re: Zortrax M200 + hotend Micro Swiss - problemy z PLA-Pro

Post autor: robertm »

m200 to drukarka do ABSu i w tej materii nie widziałem lepszej (choć nie twierdzę że nie ma). To jest drukarka dla tych co potrzebują wydruk, a nie odchodzi ich proces.
Abys
Liczy się tylko jeden - chcesz wiedzieć kto ? - zapytaj
Gość 1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 10 wrz 2019, 17:08

Re: Zortrax M200 + hotend Micro Swiss - problemy z PLA-Pro

Post autor: Gość 1 »

Na początek witam wszystkich.
Pozwolę sobie na podpięcie do tematu problemów z drukiem nie ABSów.
Ot naszła potrzeba druku z PET-G i tu ząk. Drukarka drukuje raft, początek modelu (tam gdzie nie ma potrzeby częstej retrakcji ) a potem wszystko się zapycha.
Wydruk wygląda tak(model pewnie wszystkim znany do testowania ustawień)
1568128686180-1349443375.jpg
Teraz kilka informacji:
Maszyna M200 jedną z pierwszych jeszcze na śrubie trapezowej. Hotender V1 (ale bez rurki teflonowej, tylko stal), dzysza mosiężna 0,4. Co do ustawień to dziwne bo wydruk jest możliwy dopiero przy 290C. Jeżeli można powiedzieć że jest możliwy i tak przerywa po 20%. (ABS drukuje na normalnych temperaturach.) Ustawienia przetestowałem na większość sposobów, nawet bez retrakcji, bez chlodzenia, prędkości-50,+50, temperatury co 5 +i- ... I efektu nie widać.
Ale do celu, czy zestaw V3 może rozwiązać problem i jak z jego trwałością. Zawiera on rurkę teflonową, a w V2 ona się ponoć szybko degradował na PET-G. Nad zestawem.od MS się nie zastanawiałem bo element bez teflonu już ma i rewelacji nie ma.
A może jakaś podpowiedź by uruchomić Peta na tym co posiadam?
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Zortrax M200 + hotend Micro Swiss - problemy z PLA-Pro

Post autor: FlameRunner »

https://support.zortrax.com/z-glass-z-petg-tips/
"Remember that printing with Z-GLASS and Z-PETG requires using the hotend V2/V3. The hotend V1 is not suitable for these materials."


Nie mam rady lepszej niż: spróbuj drukować z zamontowanym hotend V3.
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 1195
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: Zortrax M200 + hotend Micro Swiss - problemy z PLA-Pro

Post autor: emartinelli »

Gość 1 pisze:... Nad zestawem.od MS się nie zastanawiałem bo element bez teflonu już ma i rewelacji nie ma.
Z zewnątrz niby wszystko podobne ale diabeł tkwi w szczegółach. MicroSwiss jest trochę inaczej zrobiony i pomimo full metal sprawdza się bardzo dobrze.
Jak juz napisał FlameRunner albo V3 albo MS, nic tu więcej się nie wykombinuje.
dsc
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 28
Posty: 63
Rejestracja: 26 sie 2019, 12:23
x 3

Re: Zortrax M200 + hotend Micro Swiss - problemy z PLA-Pro

Post autor: dsc »

@emartinelli / @robertm: Macie moze jakies doswiadczenie w drukowaniu Ultratu na MicroSwissie? probowalem na domyslnym profilu i wybitnie mocno topi mi filament oraz modele sie kleja za mocno do raftu. Mam nowa grzalke i TC, bo poprzednia miala zbyt wysoka rezystancje, wiec teroetycznie powinno isc gladko...
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 1195
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: Zortrax M200 + hotend Micro Swiss - problemy z PLA-Pro

Post autor: emartinelli »

Niestety zmartwie cię, drukuje Ultratem bardzo często, właściwie to podstawowy filament dla mnie, i nie ma żadnych problemów. Drukuje się na MicroSwiss identycznie jak na oryginalnej głowicy, żadnych problemów ani z raftem ani temperaturą. Może jednak problem tkwi gdzieś indziej? Sprawdzałeś może temperature na bloku jakimś innym miernikiem?
dsc
dsc
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 28
Posty: 63
Rejestracja: 26 sie 2019, 12:23
x 3

Re: Zortrax M200 + hotend Micro Swiss - problemy z PLA-Pro

Post autor: dsc »

A jaki masz firmware na drukarce i jaka wersje Z-Suite uzywasz? bo cos czuje ze im bardziej mam zaktualizowany Z-Suite tym gorzej z drukami :/ przykladowo kladzie bardzo chamski szew tam gdzie konczy ruch na okraglo, wczesniej nie pamietam, zebym kiedykolwiek na to narzekal.

Masz moze jakis model testowy ktory oboje mozemy wydrukowac zeby porownac wyglad po druku? postaram sie tez nagrac film jakis normalnym obiektywem makro, zeby pokazac o czym mowie piszac "topi filament".

Co do raftu to z odleglosciami zawsze mialem problem i musze je poprawiac recznie.
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 805
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 354

Re: Zortrax M200 + hotend Micro Swiss - problemy z PLA-Pro

Post autor: Abys »

dsc pisze:...
Mi to wygląda na błędny odczyt temperatury, zawyża.
Masz wszystko ustawione pod termistor, grzałkę, PID,.. Spróbuj ustawić mniejszą temperaturę, a najlepiej miernik jak kolega wcześniej napisał.
dsc
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”