Drukarka SLA/DLP

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
brian
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 9
Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:52

Drukarka SLA/DLP

Post autor: brian »

Proszę o pomoc w wyborze sprzętu , chciałbym zakupić drukarkę 3D SLA/DLP. , zależy mi na jakości druku oraz możliwie dużym polu roboczym . Budżet 5-6 tyś, wiem że to niewiele pieniędzy na taki sprzęt ale proszę o poradę co jest w miarę dobre w tych pieniądzach .

Za pomoc będę wdzięczny
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8939
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Drukarka SLA/DLP

Post autor: dziobu »

brian pisze:Proszę o pomoc w wyborze sprzętu , chciałbym zakupić drukarkę 3D SLA/DLP. , zależy mi na jakości druku oraz możliwie dużym polu roboczym .
W sumie to nie podałeś żadnych konkretnych wymagań.
Ale i tak nie ma to znaczenia, bo
brian pisze:Budżet 5-6 tyś, wiem że to niewiele pieniędzy na taki sprzęt ale proszę o poradę co jest w miarę dobre w tych pieniądzach .
wspomniany budżet pozwala na zakup...Photona.

LC Precision, czyli chyba najniższy model czegoś przyzwoitego, to ~8k zł. A pamiętaj o żywicach, chemii, lampie UV (chyba że chcesz daylight, to i tak musisz to jakoś utwardzić), narzędziach, miejscu na to... W sumie zakup samej drukarki to chyba najmniejszy koszt z całej tej zabawy.
brian
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 9
Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:52

Re: Drukarka SLA/DLP

Post autor: brian »

Masz racje co do kosztów . Budżet o którym pisze jest na sama drukarkę , na pozostałe elementy już mam odłożone .
Wyczytałem że dosyć dobre mają opinie Phrozen Shuffle injest tez większa w wersji XL, „znasz” tą drukarkę ?
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8939
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Drukarka SLA/DLP

Post autor: dziobu »

No to co innego.

Drukarki nie znam, sam wdepnąłem w Photona i obracam się na tej półce cenowej (DLP to dla mnie tylko użyteczny gadżet). Są tu osoby z lepszym sprzętem, ale to wciąż nie ta półka cenowa.
Popatrzyłem na to co pokazałeś - w sumie to nie odbiega od nowego Photona. LCD zapewne ten sam. W większym modelu zachowujesz rozdzielczość więc leci rozmiar piksela (tak samo jak w serii LC).

Drukarka wygląda ładnie. Ale czy jest warta kilku Photonów - nie wiem. Zwłaszcza że wygląda na niepopularną u nas; pamiętaj że do tych zabawek będziesz potrzebował potencjalnie specjalnych części zamiennych (LCD, UV) i choćby tylko z tego powodu może lepiej będzie wybrać popularniejszą pozycje.
brian
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 9
Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:52

Re: Drukarka SLA/DLP

Post autor: brian »

A jeśli chodzi o Photon bo teraz mi „po głowie chodzi” to Czybwarto brać S ?

Szkoda że nie ma trochę większego pola , zapewne coś wypuszczą ale to takie wyróżnienie z fusów
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 1
Posty: 1545
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Drukarka SLA/DLP

Post autor: TDI-CAD »

Pozostaje pytanie czy potrzebujesz pola druku dużego do wielu małych elementów czy do jednego dużego modelu. Jak to pierwsze to w tej cenie 2x Photon
brian
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 9
Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:52

Re: Drukarka SLA/DLP

Post autor: brian »

TDI dobre pytanie, tak więc potrzebuje drukować duse pojedyncze elementy . Od 2 lat jadę na FDM ale do żywicy mnie ciągnie jakość wydruków
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8939
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Drukarka SLA/DLP

Post autor: dziobu »

W DLP nie ma dowolności w polu roboczym. To jest zdefiniowane przez panel, a tych nie jest za dużo. Dlatego większe pola robocze (niż to 5" w Photonie) oferują proporcjonalnie większą plamkę, czyli mniejszą dokładność.

W sumie to trzeba poczekać na ekrany 8k i lepsze. Albo laser...
brian
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 9
Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:52

Re: Drukarka SLA/DLP

Post autor: brian »

Więc większa drukarka żywiczna to tylko SLA . Choć patrzę na wydruki Phrozen XL i wyglądają ładnie , a pole robocze jest sporo większe niż w Photonie (pomijając cenę )
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Drukarka SLA/DLP

Post autor: virgin71 »

Ja mam LC HR2 z dużym polem roboczym i jestem usy-tasy. Do małego pola mam Photona.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”