FlyingBear - GHOST 4

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

FlyingBear - GHOST 4

Post autor: Berg »

Drukarka jest dostępna z wysyłką z Polski, wysyłka za darmo 2-5 dni.
https://pl.aliexpress.com/item/33057687661.html

Zacznę opis drukarki od zdjęć części, które łatwiej zrobić przed złożeniem. Choć pewnie lepiej by było na początek zobaczyć drukarkę w całości i pierwszy wydruk....
Drukarka w zestawie jest wstępnie złożona. Zdjęte są boki pionowe profile, śruba trapezowa, wałki Z, tak by całość zmieściła się w płaskim pudle. Myślę, że poskładanie całości zajmie godzinę.
Dołożona jest mała szpula białego PLA.
IMG_2019-09-14_13-44-59.JPG
Dodatkowo w zestawie:
- nietypowa sprawa - kompletna zapasowa głowica, potem sprawdzę, czy to teflon, czy fullmetal
- mini zestaw narzędzi, pinceta, jakiś olej, wygląda na wazelinowy (bardzo dobrze)

przyglądnąłem się dokładnie wałkom łożyskom, bo też łatwiej przed złożeniem, jak nie czuć oporu silników. No i tu pierwsze pozytywne zaskoczenie. Wszystkie łożyska chodzą idealnie, nie wyczuwam chrobotania kuleczek nawet jak mocno przekaszam ręką łożysko. Zwłaszcza to jest ważne w osi Z. Tu akurat łożyska mają lekki luz ale za to chodzą bardzo płynnie, bez zacięć. Zobaczymy czy jak będzie po złożeniu stołu. Wałki Z mają średnicę 12mm. pozostałe 8mm. (ja bym dał na Y 10mm)
W innych przypadkach pierwsze co robiłem to polerowałem wałki pastą polerską. To jakby to już było zrobione. Albo to są wałki chromowane. (chromowane mam w HypeCube) Zbadam to potem dokładniej.

Typowy ekstruder, mosiężne radełko (wolał bym hartowane) ale zęby są drobne i gęste. Za to jak widać na zdjęciu od razu z czujnikiem końca filamentu.
IMG_2019-09-14_13-46-29.JPG
Radiator głowicy ma nietypowy kształt. W zestawie dwie sztuki, nie wiem po co, tu nie ma się co zepsuć. Możliwe, że razem z radiatorem łatwiej wymienić całą głowicę, Na przykład jak jedna się zatka i szybko trzeba wymienić i drukować dalej :D.

Rurka (heatbreake) nie jest wkręcana tylko wsuwana i dociskana dwiema śrubami. Ma to swoje wady i zalety. Zaletą jest na pewno szybki montaż i demontaż, łatwiej ustawić. Wadą jest to że gwint ma większą powierzchnię i lepiej odprowadza ciepło do radiatora. Ok. Zdecydowanie przed złożeniem trzeba będzie to posmarować pastą termoprzewodzącą.
Dla początkujących jest to na pewno ułatwienie. Dla tunerów, którzy zaraz będą chcieli to wymienić na tytan pewnie utrudnienie.

Montaż wszystkiego ułatwiają złącza. Jak widać na zdjęciu. Przy wymianie głowicy nie trzeba ciągnąć kabli do elektroniki tylko wpina się grzałkę, termistor wtyczką w gniazdko w głowicy.

Paski GT2 na X i Y są typu zamkniętego. Fabrycznie dobrze napięte, niczego tu nie trzeba poprawiać.

Wózki Y i karetka X są zrobione z odlewów aluminium ale bardzo cienką ścianką = lekkie.
IMG_2019-09-14_13-47-30.JPG
Oczywiście rozkręciłem spód by oglądnąć elektronikę :) W miarę typowo - MKS Gen 1.0 L sterowniki to chyba a4988, potem sprawdzę.
Wyświetlacza graficzny z modułem wifi. Przy okazji - trzeba uważać, by nie urwać kabelka od przyklejanej anteny wifi. antena jest przyklejona do pokrywy, więc zdejmując jest takie ryzyko. Pewnie coś wymyślę, by ją przykleić gdzie indziej.
W sumie fajnie że jest zewnętrzna antena. Typowo moduły ESP32 i podobne nie mają zewnętrznej anteny i mają problem z zasięgiem. Mam z tym kłopot w drukarkach, które stoją w piwnicy. Mam nadzieję, że tu będzie lepiej (przekonamy się)

Kabel do karty SD jest w ekranie.
IMG_2019-09-14_13-48-10.JPG
(c.d.n.)
dziobu, Jackoboo, FlameRunner, kapi, Abys, morf, Jakub
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: FlyingBear - GHOST 4

Post autor: Berg »

tunel chłodzący wydruk, to jedyna część drukowana no i od razu widzę, że go przerobię najpewniej w ten sam sposób co wcześniej robiłęm Delty
https://www.thingiverse.com/thing:3564725
i do HyperCube:
https://www.thingiverse.com/thing:2755829
sprawdzają się dobrze i powinny się zmieścić.

@dragonn zwróć uwagę na ośkę silnika X na ostatnim zdjęciu. ( https://www.thingiverse.com/thing:2613840 ? )
dragonn, Abys
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: FlyingBear - GHOST 4

Post autor: Berg »

znalazłem ciekawy upgrejd na dwugłowicową. Co prawda inny model ale powinno pasować:
https://www.thingiverse.com/thing:2845543
Myślę, że to zrobię
dragonn
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 3223
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1594

Re: FlyingBear - GHOST 4

Post autor: morf »

Rafał no pokaż jakiś wydruk bo nie wiem czy kupować w ciemno czy nie :)
Jakub
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: FlyingBear - GHOST 4

Post autor: Berg »

proszę, ale to na moim tunelu chłodzącym. Jeszcze go dokończę i opublikuję.
IMG_2019-09-15_12-03-14.JPG
Abys, dziobu, morf, Jackoboo, JGFTW
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8936
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: FlyingBear - GHOST 4

Post autor: dziobu »

Czy dobrze widzę że toto drukuje bardzo ładnie?
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: FlyingBear - GHOST 4

Post autor: Berg »

Ma potencjał. Jeszcze kilka oczywistych tanich upgrejdów, jak monofilament na PTFE.
Tym czasem kilka fotek z menu wyświetlacza graficznego. NAwet ma spoko kolory. Znacznie lepsze od MKS tft 2.8
(@dziobu, czy Ty nie szukałeś jakiegoś taniego rozwiązania z wyświetlaczem, może ten LCD by się nadał, przecie można mu wgrać cokolwiek)
IMG_2019-09-15_15-03-52.JPG
IMG_2019-09-15_15-04-41.JPG
A tak wygląda czas nagrzewania stołu. Jednak tu się uwidocznił pierwszy minus. Lepiej go nie grzać więcej niż 90'C bo zaczyna się wyginać blacha alu i puszczać klej którym przyklejona jest szyba. Wygląda że do 90'C jest ok
IMG_20190914_162401.jpg
Abys, morf, dziobu
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: FlyingBear - GHOST 4

Post autor: Berg »

Dokończyłem tunel chłodzący do PLA, o którym pisałem wcześniej

https://www.thingiverse.com/thing:3863224

Są dwie wersje. Ta dłuższa działa odrobinę lepiej. Jednak polecam krótszy jest dalej od głowicy nie będzie się przetapiać a działa wystarczająco dobrze
IMG_20190916_104504.jpg
IMG_20190916_104538.jpg
matikyle
Postów w temacie: 1
Posty: 119
Rejestracja: 03 maja 2019, 17:17
Lokalizacja: Zabrze
x 24

Re: FlyingBear - GHOST 4

Post autor: matikyle »

Całkiem dobra jakość. Jakby firma popracowała nad nazwą to może by nie odstraszała :p. O może tak "4 flying ghosts of bears" :D

Jakie prędkości druku?
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: FlyingBear - GHOST 4

Post autor: Berg »

:D :D
jeszcze nie drukowałem nic większego by sprawdzić prędkość druku.
Mam wrażenie, że domyślnie jest włączone s-curve
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”