Anycubic 4MAx Pro - i3M Marlin 1.9

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
rydz
Postów w temacie: 2
Posty: 80
Rejestracja: 17 sty 2020, 16:35
Drukarka: MK3.5 MMU3 RevoSix
x 60

Re: Anycubic 4MAx Pro - i3M Marlin 1.9

Post autor: rydz »

Linijką nie mierzyłem ;)
W plik konfiguracyjny też nie patrzyłem. Wgrywałem hex'a.
Byłem zdziwiony, że w innym miejscu zaczynał.
Teraz już chociaż wiem skąd to się wzięło.
Dzięki
blackknight88
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 70
Rejestracja: 05 gru 2019, 09:35
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Anycubic 4max pro
x 6

Re: Anycubic 4MAx Pro - i3M Marlin 1.9

Post autor: blackknight88 »

Sam autor pisze że póki co wersja DEV nie jest ok do pracy. Tylko HEX. Z tego co zauważyłem to paczka 2.1.1 jako źródło bazuje chyba na 2.0.0 bo taka wersję mi pokazuje po kompilacji. Więc ciężko zajrzeć do pliku konfiguracyjnego skoro jest inny.
Pozdrawiam, Karol
grego
Postów w temacie: 5
Posty: 110
Rejestracja: 24 paź 2017, 13:40
x 1

Re: Anycubic 4MAx Pro - i3M Marlin 1.9

Post autor: grego »

To i ja odkopie nieco temat. Zamówiłem sobie tą drukarkę i z miejsca planuje założyć ekstruder BMG + Fullmetal E3D V6. Mam dylemat, a właściwie brak wiedzy jak to najlepiej zrobić jesli chodzi o soft, czy zostawić stary ze starym termistorem i grzałką, zmienić soft ze starą grzałką i termistorem czy zmienić soft i cały hotend? Ten Marlin jest już w końcu ogarnięty z tym wyświetlaczem?
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 3
Posty: 1544
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Anycubic 4MAx Pro - i3M Marlin 1.9

Post autor: TDI-CAD »

Trochę bez sensu taka zmiana.
Jaką wersję kupiłeś?

grego pisze:To i ja odkopie nieco temat. Zamówiłem sobie tą drukarkę i z miejsca planuje założyć ekstruder BMG + Fullmetal E3D V6. Mam dylemat, a właściwie brak wiedzy jak to najlepiej zrobić jesli chodzi o soft, czy zostawić stary ze starym termistorem i grzałką, zmienić soft ze starą grzałką i termistorem czy zmienić soft i cały hotend? Ten Marlin jest już w końcu ogarnięty z tym wyświetlaczem?
grego
Postów w temacie: 5
Posty: 110
Rejestracja: 24 paź 2017, 13:40
x 1

Re: Anycubic 4MAx Pro - i3M Marlin 1.9

Post autor: grego »

Tą starszą, mi zależy tylko na druku ABS stąd te zmiany, na stockowej ponoć to nie idzie.
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 3
Posty: 1544
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Anycubic 4MAx Pro - i3M Marlin 1.9

Post autor: TDI-CAD »

Wystarczy wymienić łącznik na full metal - tytanowy i działa bez rozbierania pół drukarki.
grego
Postów w temacie: 5
Posty: 110
Rejestracja: 24 paź 2017, 13:40
x 1

Re: Anycubic 4MAx Pro - i3M Marlin 1.9

Post autor: grego »

Może faktycznie od tego zacznę ;).

Rozumie, że główną przyczyna problemów był ten łącznik , a nie ekstruder?

Jakies przeróbki są potrzebne przy wymianie?
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 3
Posty: 1544
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Anycubic 4MAx Pro - i3M Marlin 1.9

Post autor: TDI-CAD »

Tak, ekstruder w wersji v1 jest direct z przekładnią 1:3, w wersji v2 jest dual drive. Jeżeli są poprawnie złożone to nie sprawiają żadnych problemów.
Nie trzeba zmieniać łącznika jak drukujesz do 245C. ABS+ od DD drukuje w 238C i jest ok.

Wydruk z ABS HMF na stokowej głowicy, warstwa 0,25mm:
download/file.php?id=25556&mode=view
grego
Postów w temacie: 5
Posty: 110
Rejestracja: 24 paź 2017, 13:40
x 1

Re: Anycubic 4MAx Pro - i3M Marlin 1.9

Post autor: grego »

Nieźle to wygląda, a jak przy większych prędkościach tzn. powyżej 40 ?
blackknight88
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 70
Rejestracja: 05 gru 2019, 09:35
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Anycubic 4max pro
x 6

Re: Anycubic 4MAx Pro - i3M Marlin 1.9

Post autor: blackknight88 »

Z mojego doświadczenia z tą drukarką wynika (gdzieś tam w internecie pojawiają się podobne spostrzeżenia), że przy dłuższym druku z ABS i tym samym nagrzaniu komory, extruder zaczyna świrować prędzej czy później.. radełko zaczyna rzeźbić w filamencie...

na dzień dzisiejszy w tej drukarce aktualnie korzystam z Marlina 2.1.10, który jest bardzo fajnym softem, w pełni działającym z ori wyświetlaczem, do tego extruder BMG (przełożenie 1:3 więc brak zmiany ilości kroków), hotendzie ale ze starym termistorem. Grzałka nie ma znaczenia bo i tak ma być na 12V. Oczywiście pomijam druk elementów konstrukcyjnych do tej przeróbki, dyszy nowej niż ori itd... Nowe okablowanie (w oplocie) z karetki do drukarki już na normalnych wtyczkach... bo w taśmie po iluś tam razach odłączając upaliły się styki...

i powiem, że w końcu jest bajka. od blisko 6tyg ani razu nie zablokował się filament w hotendzie, prędkości przy ABS+/ASA zwiększone do ~65-70mm/s, druki po 15-18h nie są problemem....

Polecam... dla świętego spokoju... zmiany są niedrogie wbrew pozorom.. Extruder a'la BMG kosztował mnie ~130zł...
Pozdrawiam, Karol
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”