Zortrax M200 stół grzeje się od razu po włączeniu drukarki

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Yaro
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 17
Rejestracja: 18 lis 2019, 12:36

Zortrax M200 stół grzeje się od razu po włączeniu drukarki

Post autor: Yaro »

Witam
Niedawno kupiłem używaną M200 i zauważyłem ,że stół zaczyna się grzać od razu po włączeniu drukarki .
Można wyłączyć to grzanie opcją włącz grzanie stołu i wyłącz grzanie stołu ale za każdym razem po włączeniu na nowo drukarki ,stół grzeje się od razu .Czyli sam Mosfet sterujący grzaniem jest sprawny wygląda to na jakiś błąd procesora .Dodam ,że wgrywałem wszystkie dostępne na stronie firmware i nic się nie zmieniło .
Ktoś miał taki objaw ?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Zortrax M200 stół grzeje się od razu po włączeniu drukarki

Post autor: FlameRunner »

Tak ma być.
Yaro
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 17
Rejestracja: 18 lis 2019, 12:36

Re: Zortrax M200 stół grzeje się od razu po włączeniu drukarki

Post autor: Yaro »

Dziękuję za odpowiedź .Nie wiedziałem ,że tak ma być .Mam jeszcze drukarkę innej firmy i tak nie jest więc myślałem ,że coś jest nie tak .
W sumie nowa taka drukarka sporo kosztuje a instrukcja obsługi słaba i mało informacji w necie.
Np. mam na płycie głównej moduł wifi naklejka wifi na obudowie ale nigdzie nie ma informacji czy i jak to działa .
Jest też gniazdo USB i też nic o tym nie ma ?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
bafunio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 217
Rejestracja: 20 maja 2018, 05:31
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: inventure, UM2+, R19
x 81

Re: Zortrax M200 stół grzeje się od razu po włączeniu drukarki

Post autor: bafunio »

Skoro masz naklejkę Wi-Fi tzn że masz wersję V3 (lub poprzednie) przed zakończeniem sprzedaży była już wersja v5. Co do wifi to początkowo mieli w planach ją wprowadzić ale koniec końców wprowadzili je dopiero w wersji plus
Drukarki FDM: Zortrax Inventure , Ultimaker 2+ bondtech QR , Sigma R19 , Sigma R16 , XYZ Da Vinci Color
Drukarki SLA: XFAB
Frezarka: Certus 7060 pro stal ATC 9,5kW
Tokarka: LF CNC mini 1 serwo 2,2 kW
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Zortrax M200 stół grzeje się od razu po włączeniu drukarki

Post autor: FlameRunner »

Yaro pisze:W sumie nowa taka drukarka sporo kosztuje a instrukcja obsługi słaba i mało informacji w necie.
Np. mam na płycie głównej moduł wifi naklejka wifi na obudowie ale nigdzie nie ma informacji czy i jak to działa .
Jest też gniazdo USB i też nic o tym nie ma ?
Nietrafione zarzuty. W obu przypadkach nie ma o czym pisać. W modelu M200 obsługa Wi-Fi mimo planów/obietnic nie została wprowadzona, a gniazdo USB jest schowane pod dolną pokrywą i nie jest przeznaczone dla użytkownika.

Miej na uwadze, że to nie jest drukarka robiona z myślą o tym, żeby użytkownik mógł sobie ją porozbierać, pogrzebać, poprzerabiać, pokombinować.
Yaro
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 17
Rejestracja: 18 lis 2019, 12:36

Re: Zortrax M200 stół grzeje się od razu po włączeniu drukarki

Post autor: Yaro »

FlameRunner pisze: Nietrafione zarzuty. W obu przypadkach nie ma o czym pisać. W modelu M200 obsługa Wi-Fi mimo planów/obietnic nie została wprowadzona, a gniazdo USB jest schowane pod dolną pokrywą i nie jest przeznaczone dla użytkownika.

.

O tym właśnie nie wiedziałem ,a w instrukcji tego nie ma dlatego pozwoliłem sobie tu zapytać .Ja mam starą wersję drukarki ,która ma gniazdo z boku a nie pod spodem ,naklejkę że jest z wifi jak pisałem a moduł wifi jest zamontowany na płycie głównej tylko świeci na czerwono.
Drukarka w zasadzie teraz działa dobrze (kupiłem tanio z uszkodzonym mosfeten sterującym dolnym wentylatorem ) i właśnie cieszy mnie to ,że jest prosta w obsłudze .Przydało by się tylko w tej klasie urządzenia aby była możliwość przesyłania plików bez ciągłego przenoszenia karty SD.

pozdrawiam
Załączniki
z1.jpg
z2.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”