LUME+

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: LUME+

Post autor: FlameRunner »

Jak dla mnie różnica jest bardzo duża...
Awatar użytkownika
LUME
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 18
Posty: 161
Rejestracja: 02 paź 2016, 17:49
x 21

Re: LUME+

Post autor: LUME »

rafaljot pisze:jedyne co zrobiłem, to zdjąłem prawą nakrętkę Z.
z lewej jedno Z, z prawej dwa. Wydruki w vase mode warstwa 0.25, podstawa 50x20mm ostawione dłuższym bokiem w X na środku stołu.

tylko tak co by była jasność. Oba wydruki są dobre. By było widać różnice musiałem chwilę kombinować by odpowiednio odbić światło do zdjęcia. Zagadzam się z tym, że jedna oś daje radę. widziałem sporo drukarek z podwójną Z, które radzą sobie gorzej niż pojedyncza Z w Lume i kosztowały więcej.
Najczęściej i tak nierówna praca ekstrudera inne luzy są bardziej widoczne niż ta nierówność warstw wynikająca z poj Z.

Pojedyncza Z ma też taką zaletę, że spokojnie można sobie kręcić ją ręką i nie ma kłopotu z ustawianiem potem.

wydaje mi się, że te łożyska lekko się zacinają, nawet dobre, nawet idealnie ustawione, czasem się też wyrabiają, wpada w nie kurz. To sa bardzo delikatne zacięcia, prawie nie wyczuwalne ręką. Jednak jak nie ma do pomocy drugiej Z to je widać na wydruku.

w innych komentarzach ludzie piszą o jakimś "efekcie opadania z prawej" przy poj. śrubie z lewej - nie ma niczego takiego. Nic z prawej nie opada. Karetka jak jedzie z lewej w prawo i z powrotem na 100% nie ma żadnego ruchu na prawym wałku w Z. No chyba, że ktoś słabo wszystko poskręca albo ma mega kiepskie wałki/łożyska - to nie wiem, może wtedy opada.

Podsumowując. Moim zdaniem nie jest niezbędna druga Z. Jednak fajnie by była taka opcja ( i ponoć jest - super :) ). JEśli ktoś zauważy brak, to sobie doda. Na wejście zawsze ma trochę tańszy sprzęt, który też działa i jest prostszy w poskładaniu, ustawieniu, obsłudze.Myślę, że różne opcje, upgrejdy też są dobre z punktu widzenia "marketingu"
Dziękuję bardzo za rzetelne porównanie, bo tylko ten sam gcode, filemant, oświetlenie mogą dać jasny pogląd czy coś jest lepsze. Mam jeszcze prośbę abyś potwierdził, czy wady poza kadrem są przypadkowe, czy wynikły z braku drugiego silnika Z. Moim zdaniem w tej części nie ma żadnej różnicy w jakości uzyskanych ścianek. Chyba, że na tej najniżej wysokości były jakieś problemy z podnoszeniem Z (jeżeli tam gdzie wydruk jest mniej udany to spód).
Załączniki
20180102_090318.jpg
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 36
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: LUME+

Post autor: Berg »

w tej części, co wyciąłeś, różnica jest bardzo mała. To potwierdza moją tezę, że różnice wynikają jedynie z przypadkowego zacinania się osi Z z prawej. akurat przy tym wydruku wypadło trochę poniżej wyciętego przez Ciebie fragmentu a powyżej było już lepiej. Innym razem pewnie by wypadło gdzie indziej. Przy dwóch Z po prosu się taki przypadek zdarza rzadziej albo wcale.

I jeszcze jedno. przy jednej Z obowiązkowa jest rurka prowadząca filament do ekstrudera i zamocowana na stałe pod szpulą. Inaczej będą widoczne również miejsca w którym filament szarpnął szpulę.

jeszcze jedna uwaga. Ja mam założone trapezowe tr5-2. Testowałem różne śruby w konfiguracji z pojedynczą Z. Ta tr5-2 dawała bardzo dobry efekt jako pojedyncza, lepszy od tr8-8. Choć bardzo trudno to porównywać, bo efekt za każdym razem jest nieco inny :D jak zdejmę i założę znowu tę samą to też nieraz jest różnica. do tego dochodzą różne sprzęgła. Atkualnie używam rurki mosiężnej 6/5, która na stałe spina silnik z trapezówką. tak jak w zintegrowanej śrubie z silnikiem.

w zał te same kostki ale jeszcze pod innym kątem - wygląda lepiej.
Załączniki
20180102_114332.jpg
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: LUME+

Post autor: virgin71 »

Jak tylko się ogarnę całkowicie, to coś napiszę - mam LUME+. Pomimo mojej wcześniejszej niechęci, jestem całkiem pozytywnie zaskoczony.
Berg
Awatar użytkownika
LUME
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 18
Posty: 161
Rejestracja: 02 paź 2016, 17:49
x 21

Re: LUME+

Post autor: LUME »

Rama LUME będzie dostępna w następujących wersjach:
- komplet do przełożenia dla posiadaczy Anet A6/A8
- LUME+ (kompletna mechanika z zębatkami, wałkami, łożyskami, aluminiowymi mocowaniami SHF)

Mogę zapewnić jako projektant, że od strony gabarytowej rama nie ulegnie zmianie a w przyszłości w raz z rozwojem produktu dostępne będą: karetki pod inne extrudery, nowe panele lcd oraz otwory montażowe pod elektronikę. Pragnę również podziękować @rafaljot za wiarę w ten produkt i konstruktywną krytykę, dzięki takim osobom mam jeszcze w sobie trochę siły aby dokończyć to co zacząłem :)

Teraz już będę mógł w końcu zająć się drukowaniem projektów a nie projektowaniem drukarki co będziemy publikować na naszym profilu:
https://www.facebook.com/lumeplus/
Zapraszam również na grupę założoną przez Rafała, gdzie proszę zgłaszać wszelkie napotkane problemy z każdą wersją lume, oczywiście również sprawnie odpisujemy na maile.
https://www.facebook.com/groups/131664870776037/
balgator
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 36
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: LUME+

Post autor: Berg »

spoko pomysł z tym by dać użytkownikom Anetów możliwość upgrejdu obudowy bez wyrzucania części mechanicznych, elektroniki. Choś ta elektronika to też..... taka sobie.
No ale małymi krokami...
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 36
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: LUME+

Post autor: Berg »

Marvin z Lume+ jakby ktoś pytał ;)

Jeszcze za słabe chłodzenie ale i tak nieźle jak na tylko jeden wentylator. Pomyślę jak wsadzić dmuchawkę 5010
coś jest nie tak z osadzaniem zdjęć. Na podglądzie jest obrócone. Po kliknięciu powiększenia odwraca się prawidłowo.
coś jest nie tak z osadzaniem zdjęć. Na podglądzie jest obrócone. Po kliknięciu powiększenia odwraca się prawidłowo.
20180125_100619.jpg
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8939
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: LUME+

Post autor: dziobu »

[OT]
rafaljot pisze:coś jest nie tak z osadzaniem zdjęć. Na podglądzie jest obrócone. Po kliknięciu powiększenia odwraca się prawidłowo.
Podgląd nie uwzględnia orientacji z EXIFu i robi miniaturkę jak jest (oryginalnie zdjęcie jest do góry nogami). Częsty zabieg. Natomiast przeglądarka już to robi (domyślnie, bo można wyłączyć) dlatego pełne foto wyświetla tak jak powinno być.
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 4
Posty: 962
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: Prusa MK4, P1S AMS
x 179

Re: LUME+

Post autor: artur_n »

Panowie, odkopując temat lume. Szukam jakiegoś sensownego ekstrudera, lecz w związku z rozstawem wałków nic mi znanego nie podchodzi. Ktoś mógł by coś doradzić?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 19
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: LUME+

Post autor: dragonn »

Nie rozumiem, jak nie wchodzi?
U siebie mam BMG z lite6 (tańsza wersja V6).
Każdy ekstruder wejdzie, kwestia narysowania mocowania :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”