LUME+

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
jestan
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 223
Rejestracja: 27 lis 2016, 15:27
Drukarka: Lume, MiniCoreXY
x 24

Re: LUME+

Post autor: jestan »

Kupiłem Lumę 1.3 jako jeden z ostatnich. Złożyłem dokładnie według wskazówek instrukcji, używam od początku plik konfiguracyjny autora, bardzo niewielkie modyfikacje i drukarka działa od grudnia 2016 świetnie!. Dlatego tak się zastanawiam, czy zakup drukarek typu DIY nie przerasta czasem wielu użytkowników nie mających doświadczenia ani z elektroniką, którzy w ręku nie trzymali nigdy lutownicy?
Wiele osób na forach roztacza setki problemów, a może wystarczy przeczytać tekst ze zrozumieniem (podobno aż 70% Polaków ma z tym kłopoty), nie eksperymentować bez potrzeby, mierzyć sił na zamiary???
dragonn, TDI-CAD
Awatar użytkownika
DVJCODEC
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 227
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:10
x 64
Kontakt:

Re: LUME+

Post autor: DVJCODEC »

Dłubacze, hobbyści, modelarze - ta grupa docelowa skończyła się 4 lata temu. To był bardzo dobry klient dla zestawów DIY, bo składali, odpalali, drukowali. Minimum pytań, minimum problemów (o ile były). Od dłuższego czasu za zestawy DIY biorą się osoby, którym wpaja się że to się składa jak meble z Ikei. O ile to może być prawdą, tak niestety sprzedawcy nie biorą pod uwagę że składanie mebli z Ikei dla tych wielu to też duży problem :)
MosfetN
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 2
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: LUME+

Post autor: Zepco »

Fabrykator.pl pisze:Dłubacze, hobbyści, modelarze - ta grupa docelowa skończyła się 4 lata temu. To był bardzo dobry klient dla zestawów DIY, bo składali, odpalali, drukowali. Minimum pytań, minimum problemów (o ile były). Od dłuższego czasu za zestawy DIY biorą się osoby, którym wpaja się że to się składa jak meble z Ikei. O ile to może być prawdą, tak niestety sprzedawcy nie biorą pod uwagę że składanie mebli z Ikei dla tych wielu to też duży problem :)
Dobrze to ująłeś. Na co dzień zajmuję się elektromechaniką a po godzinach trochę dłubię, ale mimo to nie uniknąłem wielu błędów przy składaniu prusy mk2s (która ma dość szczegółową dokumentację jak klocki lego), przez co przez pierwsze dwa tygodnie żałowałem, że oszczędziłem i kupiłem KIT, ale z pomocą forum i YT się udało wszystko wyprostować. Ale mam kolegę który zobaczył wydruki i tak się podjarał, że chciał kupić coś do 1000zł i jak usłyszał ile z tym problemów i trzeba robić modyfikacje to dał sobie spokój.
Co do sprzedaży i reklamy, to najlepiej pokazać gotowe wydruki, filmy z pracy i mieć zadowolonych klientów, którzy polecą produkt. inaczej będzie to kolejna drukarka których teraz wyrasta jak grzybów po deszczu
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 36
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: LUME+

Post autor: Berg »

MosfetN
Postów w temacie: 3
Posty: 165
Rejestracja: 26 lip 2016, 12:08
x 96
Kontakt:

Re: LUME+

Post autor: MosfetN »

Teraz jest to bardzo ciężki rynek w szczególności ,że chińscy przyjaciele nie śpią i produkują coraz to lepsze drukarki w coraz lepszej cenie. Tak jak Krzysztof powiedział ludzie którzy na prawdę potrzebują drukarek 3D (rynek profesjonalny + dłubacze i hobbyści) już dawno je sobie kupili , Teraz zawęża się to głównie do tych którzy chcą sobie kupić gadżet do zabawy (drukowanie figurek z thingi) a potem nie wiedzą co z tą drukarką zrobić ;) . Wystarczy spojrzeć na google trends i wpisać hasła związane z drukiem 3D , widoczny jest taki gwałtowny skok popularności kilka lat temu kiedy wszystko się zaczęło a teraz się to wszystko stabilizuje a może nawet lekko spada (bardzo wąski rynek). Myślę ,że ten wykres bardzo dobrze reprezentuję światowe zainteresowanie daną tematyką - teraz wszystko i zawsze najpierw odbywa się poprzez wyszukanie info na daną tematykę w wujku google.
Przechwytywanie.PNG
https://bytechlab.com/
- RAPTOR XLS 360
- 2x BambuLab X1C + AMS
- Anycubic Photon Mono + Wash Station
MosfetN
Postów w temacie: 3
Posty: 165
Rejestracja: 26 lip 2016, 12:08
x 96
Kontakt:

Re: LUME+

Post autor: MosfetN »

Jeszcze z ciekawości zrobiłem średnią w Excelu ,no i faktycznie lekko spada popularność druku 3d na świecie.
Przechwytywanie2.PNG
https://bytechlab.com/
- RAPTOR XLS 360
- 2x BambuLab X1C + AMS
- Anycubic Photon Mono + Wash Station
Awatar użytkownika
DVJCODEC
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 227
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:10
x 64
Kontakt:

Re: LUME+

Post autor: DVJCODEC »

Popularność spada, bo mit o drukarce w każdym domu (jak powstały niskobudżetówki) umarł i nie będzie miał happy endu. Wiele osób przetarło oczy, bo po pierwszym zachwycie i kupnie drukarki dostali kubeł zimnej wody na łeb i zobaczyli, że bez umiejętności projektowania (i co najważniejsze POTRZEBY) drukarka 3D to zbędne narzędzie. Cieszy fakt że powstają nowe konstrukcje, tanie konstrukcje, z naprawdę przyjaznym oprogramowaniem, dzięki którym próg wejścia i przekonania się czy mi to potrzebne jest na przyzwoitym poziomie cenowym.
Teraz jest rynek na nowe, fajniejsze niż to co dotychczas konstrukcje. Z nowymi możliwościami. To produkt po który sięgną ci, którzy już mają prostą drukarkę i poznali jej możliwości do bólu i szukają czegoś lepszego. Segment DIY to przeszłość, no chyba że w cenie 400 zł, to wtedy sięgną po to dzieciaki, które uzbierają pieniądze, bo będą ciekawe.
Tak jak powiedziałem w wywiadzie na CD3D (w kontekście do kolejnej drukarki FDM):
"Nowa, nowsza, jeszcze nowsza, kolejne hasło „bardziej przyjazna, innowacyjna„? Proszę, już się niedobrze od tego robi."
http://centrumdruku3d.pl/krzysztof-dymi ... 3novatice/

Cieszę się, że mogłem być w tej branży jak to wszystko zaczęło rosnąć na tych wykresach aż do momentu jakiejś tam stabilizacji. Teraz rynek drukarek 3D jest rynkiem dla firm z dużym zapleczem finansowym, które mogą zrobić ŁADNĄ drukarkę. Które stać w zainwestowanie w formy wtryskowe, które idą na rynek z ilością i dobrym wzorem. Mali producenci, wręcz garażowi producenci powoli będą się wykruszać.
Awatar użytkownika
robertm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 203
Rejestracja: 20 cze 2017, 21:58
Lokalizacja: Siemiatycze
Drukarka: MK3S Yes Yes Yes
x 53
Kontakt:

Re: LUME+

Post autor: robertm »

Fabrykator.pl pisze: "Nowa, nowsza, jeszcze nowsza, kolejne hasło „bardziej przyjazna, innowacyjna„? Proszę, już się niedobrze od tego robi."
Krzysiek masz masę racji, ale dla mnie jest jeden wyjątek, który w sumie nie powinien dziwić - oryginalna prusa i3 MK2S - już dawno wydawać by się mogło, że zostało powiedziane i zrobione wszystko w temacie tej konstrukcji, a pomimo tego Josef Prusa co jakiś czas zaskakuje chyba nas wszystkim tym co jeszcze potrafi z tym projektem zrobić i co mnie osobiście bardzo "nakręca" w tym, to to, że nadal masę części jest wydrukowanych, a nie z formy. Czyli patrząc na to z punktu widzenia "garażowej fabrykacji" - to nadal działa tak jak na samym początku - oczywiście w pewnej przenośni, ale jednak :)
Liczy się tylko jeden - chcesz wiedzieć kto ? - zapytaj
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 36
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: LUME+

Post autor: Berg »

jeśli chodzi o spadek trendów w wyszukiwaniu słów to się zgodzę z faktem ale chyba nie z diagnozą. Przykładowo słowo "reprap" spada równo od 2013. O czym to świadczy? A no o tym że coraz więcej ludzi wie co to znaczy i już nie szuka. nie koniecznie, że się nie interesuje, nic nie robi, nie kupują części. Przykładem na to, żę właśnie tak jest może być projekt HyperCube Evo. Od kwietnia 2017, w ciągu 4.5 miesiąca 3000 osób dodało do kolekcji na Thingi. Przykładowo D-Bot ma 5400 ale pracował na to dwa lata.
Wygląda na to, że trend wyszukiwania słowa reprap jest odwrtotnie proporcjonalny do liczby osób, które robią sobie drukarkę. Potwierdzają to trendy wzrostowe dla takich marek jak "BuildTak", "E3D", "tmc2100" i o dziwo też "a4988" ciągle rośnie. :shock:

gdy patrzę na 5 letnią historię wyszukiwania "3d printer" to jakoś bardzo spadku nie widzę. Wdać wyraźną sezonowość ale rok do roku jakby ten rok jest lepszy.
Załączniki
Zrzut ekranu 2017-09-03 o 00.42.41.png
Zrzut ekranu 2017-09-03 o 00.18.43.png
MosfetN
Postów w temacie: 3
Posty: 165
Rejestracja: 26 lip 2016, 12:08
x 96
Kontakt:

Re: LUME+

Post autor: MosfetN »

Co do diagnozy jak najbardziej się zgodzę - można te dane interpretować na wiele sposobów , tak z ciekawości poprzeglądałem jeszcze statystyki osobno dla części i materiałów eksploatacyjnych i osobno dla firm produkujących drukarki 3d czy samych drukarek 3D . Te pierwsze wykazują tendencje wzrostowe a te drugie spadkowe. Ekstremalnym przypadkiem jest Makerbot który spadł do poziomu z przed tej całej reprapowej "rewolucji" . Ogólnie wszystkie większe firmy
jak i mniejsze związane z bezpośrednią produkcją drukarek 3d tracą na popularności (makerbot,stratasys,ultimaker,zortrax,3d systems,lulzbot itd.). Jest to jeszcze okres takiej stabilizacji , za kilka lat może (nie musi) być po tym całym boom,ie na drukarki 3d. Wszystko będzie się dalej kręcić lecz nie będzie rosnąć bez końca , a na rynku utrzymają się tylko najsensowniejsze i najsilniejsze firmy.

Nie ma co już śmiecić w tym wątku ;) , zobaczymy jak to wszystko wyjdzie LUME w praktyce bo teoretyzować można bez końca :) .
https://bytechlab.com/
- RAPTOR XLS 360
- 2x BambuLab X1C + AMS
- Anycubic Photon Mono + Wash Station
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”