LUME+

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
BobekNierobek
Postów w temacie: 6
Posty: 285
Rejestracja: 21 lip 2017, 18:03
Drukarka: AM8
x 237

Re: LUME+

Post autor: BobekNierobek »

A tak w ogóle to te łożyska liniowe to tak tylko na wcisk się trzymają ?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 19
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: LUME+

Post autor: dragonn »

BobekNierobek pisze:A tak w ogóle to te łożyska liniowe to tak tylko na wcisk się trzymają ?
Tak, zero problemów z tym.
Awatar użytkownika
Marcin1415
Postów w temacie: 4
Posty: 434
Rejestracja: 19 kwie 2016, 18:44
Lokalizacja: Kielce
x 48

Re: LUME+

Post autor: Marcin1415 »

BobekNierobek pisze:A tak w ogóle to te łożyska liniowe to tak tylko na wcisk się trzymają ?
Jak nie beda sie trzymać to sznurkiem zwiazesz. :lol:
Awatar użytkownika
LUME
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 18
Posty: 161
Rejestracja: 02 paź 2016, 17:49
x 21

Re: LUME+

Post autor: LUME »

Miejsce na dodatkowy silnik Z jest standardem, osobiście nigdy go nie zainstalowałem a przedrukowałem w swoim życiu ponad 100 kg filamentu.

Planujemy ramy podzielić na dwie wersje:
ECONOMY - składać się będzie z 4 elementów głównych ramy (dół, boki, góra), części mechaniczne zastąpione drukowanymi we własnym zakresie mając już Anet A8/A6, w zestawie wszystko co potrzebne do przełożenia (mając już Anet A6/A8 złożyć) aby złożyć działającą drukarkę, która będzie o wiele sztywniejsza i estetyczniejsza.

STANDARD - cena nieco większa od obecnych 600 zł ale będą w cenie wałki hartowane h6 10mm, łożyska, aluminiowe mocowania SHF
Obecnie w zestawie są dwa wałki hartowane, drukowane mocowania shf, stół pod plastikowe obudowy od Anet A8/A6.
Awatar użytkownika
BobekNierobek
Postów w temacie: 6
Posty: 285
Rejestracja: 21 lip 2017, 18:03
Drukarka: AM8
x 237

Re: LUME+

Post autor: BobekNierobek »

LUME pisze: Obecnie w zestawie są dwa wałki hartowane, drukowane mocowania shf, stół pod plastikowe obudowy od Anet A8/A6.
Nie miałem pojęcia, że komplecie są tylko dwa wałki. Na allegro z opisu aukcji to nie wynika. Jest gdzieś informacja jakie by miałby być te brakujące wałki ? Ciekawe jakie jeszcze niespodzianki wyjdą w praniu.

Nie wiem też o co chodzi z "stół pod plastikowe obudowy od Anet A8/A6"
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 19
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: LUME+

Post autor: dragonn »

BobekNierobek pisze:
LUME pisze: Obecnie w zestawie są dwa wałki hartowane, drukowane mocowania shf, stół pod plastikowe obudowy od Anet A8/A6.
Nie miałem pojęcia, że komplecie są tylko dwa wałki. Na allegro z opisu aukcji to nie wynika. Jest gdzieś informacja jakie by miałby być te brakujące wałki ? Ciekawe jakie jeszcze niespodzianki wyjdą w praniu.

Nie wiem też o co chodzi z "stół pod plastikowe obudowy od Anet A8/A6"
A nie jest tak że pozostałe wałki pasują z Anet? Nie wiem ale tak strzelam.
LUME
Awatar użytkownika
LUME
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 18
Posty: 161
Rejestracja: 02 paź 2016, 17:49
x 21

Re: LUME+

Post autor: LUME »

dragonn pisze:
BobekNierobek pisze:
LUME pisze: Obecnie w zestawie są dwa wałki hartowane, drukowane mocowania shf, stół pod plastikowe obudowy od Anet A8/A6.
Nie miałem pojęcia, że komplecie są tylko dwa wałki. Na allegro z opisu aukcji to nie wynika. Jest gdzieś informacja jakie by miałby być te brakujące wałki ? Ciekawe jakie jeszcze niespodzianki wyjdą w praniu.

Nie wiem też o co chodzi z "stół pod plastikowe obudowy od Anet A8/A6"
A nie jest tak że pozostałe wałki pasują z Anet? Nie wiem ale tak strzelam.
Jakie niespodzianki? Nie ma brakujących wałków bo 4 szt wykorzystujemy od Anet A6/A8.
Czy posiada Pan w ogóle drukarkę Anet A6/A8?
Jest prosta zasada posiadając drukarkę Anet A6/A8 i nasze komponenty z tego ma powstać gotowa drukarka.

Niedostępne jeszcze w sprzedaży:
Economy - wykorzystuje więcej części z Anet i we własnym zakresie trzeba wydrukować elementy
Standard - w zestawie wszystkie elementy metalowe osi uzbrojone w łożyska, wałki 10 mm, aluminiowe mocowania SHF

Podział wynikł tylko z tego aby była tańsza alternatywa. Przygotuję listę elementów, choć poglądowo wszystko jest na wizualizacji.

Tak wygląda stół pod plastikowe obudowy, zamówiliśmy próbną partię, ale ponieważ te mocowania są słabej jakości i łożyska chodzą w nich ciężko w wersji economy nie będzie stalowego stołu tylko do wykorzystania fabryczny z Anet A6/A8. W wersji standard stół będzie od LUME+.
Załączniki
20171230_115404.jpg
Awatar użytkownika
BobekNierobek
Postów w temacie: 6
Posty: 285
Rejestracja: 21 lip 2017, 18:03
Drukarka: AM8
x 237

Re: LUME+

Post autor: BobekNierobek »

LUME pisze: Jakie niespodzianki? Nie ma brakujących wałków bo 4 szt wykorzystujemy od Anet A6/A8.
Czy posiada Pan w ogóle drukarkę Anet A6/A8?
Jest prosta zasada posiadając drukarkę Anet A6/A8 i nasze komponenty z tego ma powstać gotowa drukarka.
W opisie ramy czy to na allegro czy na stronie lume.tech nie ma słowa że potrzebne są jakieś elementy z Anet-a.

Może jestem mało rozgarnięty, ale czytając opisy wydawało mi się, że jest to kompletna rama, z elementami mechanicznymi bez elektroniki, silników, grzałki itd.

Może warto dopisać co brakuje z mechanicznych części ?
Awatar użytkownika
LUME
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 18
Posty: 161
Rejestracja: 02 paź 2016, 17:49
x 21

Re: LUME+

Post autor: LUME »

BobekNierobek pisze:
LUME pisze: Jakie niespodzianki? Nie ma brakujących wałków bo 4 szt wykorzystujemy od Anet A6/A8.
Czy posiada Pan w ogóle drukarkę Anet A6/A8?
Jest prosta zasada posiadając drukarkę Anet A6/A8 i nasze komponenty z tego ma powstać gotowa drukarka.
Jasne, że nie mam Anet-a. Dlaczego miałbym posiadać ? W opisie ramy czy to na allegro czy na stronie lume.tech nie ma słowa że potrzebne są jakieś elementy z Anet-a.

Może jestem mało rozgarnięty, ale czytając opisy wydawało mi się, że jest to kompletna rama, z elementami mechanicznymi bez elektroniki, silników, grzałki itd.

Komplet elementów mechanicznych ramy LUME pasujący do drukarki Anet A6/A8 (tak zaczyna się opis w aukcji) w sklepie rzeczywiście nie było to zaznaczone więc przepraszamy za zamieszanie, błąd już poprawiony.

Aby umożliwić osobom nie posiadającym drukarki Anet A6/A8 wystawimy ramę w wersji Standard skonfigurowaną, tak jak Pan napisał: kompletna rama, z elementami mechanicznymi bez elektroniki, silników, grzałki itd. Oczywiście cena będzie proporcjonalnie podniesiona o wartość łożysk, wałków, aluminiowych mocowań SHF.
Awatar użytkownika
LUME
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 18
Posty: 161
Rejestracja: 02 paź 2016, 17:49
x 21

Re: LUME+

Post autor: LUME »

Tak wygląda drukarka po zmontowaniu części z Anet A8/A6 i ramy Lume dostępnej obecnie na aukcji.
Załączniki
26513086_1585707228153228_2132362104_o.jpg
26238192_1585707164819901_307399081_o.jpg
26180023_1585707121486572_1712564385_o.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”