LUME+

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
LUME
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 18
Posty: 161
Rejestracja: 02 paź 2016, 17:49
x 21

Re: LUME+

Post autor: LUME »

SQ9KRD pisze:Kiedy premiera i gdzie można zapisać sie na pre-liste
Nie trzeba zapisywać się na pre-liste, jak już zaktualizujemy zdjęcia, podam adres sklepu w którym będzie można dokonać zamówienia. Jeżeli ktoś jest z Pomorza to przed zakupem będzie można obejrzeć pracę drukarki. Zakładaliśmy odpalenie preorderu w lutym a realizację zamówień do końca marca dlatego większość komponentów mamy już na stanie i nie będzie niespodzianek z czasem realizacji. Ponieważ wprowadziłem kilka dodatkowych modyfikacji, trzeba zrobić nowe zdjęcia (poniżej V1.1), żeby nie tłumaczyć dlaczego w wersji (V1.2) np. silnik Y jest z przodu a nie z tyłu, krańcówka Z jeździ góra dół. Karetka X ma jakieś szersze łożysko a extruder był złoty a jest aluminiowy. Wentylatorki, grzałki, termistor mają wtyczki do prostego demontażu głowicy a grzałka stołu miała przyklejony termistor a jest wlutowany na płytce.


Obrazek
Obrazek
Obrazek


marek91 pisze:Ja z uporem maniaka będę drążył temat biznesowy...
Same kwestie konstrukcyjne to błahostka, wszystko jest w odpowiednim w temacie, wystarczy przeczytać go ze zrozumieniem i już wiadomo jakie poprawki należy wnieść. Dużo większym problemem jest natomiast obrany model biznesowy, czy w tej kwestii również będą duże zmiany?

Fabrykator.pl pisze:Dlaczego nadal JEDEN silnik w osi Z? Przecież to (przy takim mocowaniu prowadnic do x-endów) to jakaś porażka. Czemu dla oszczędności 60 zł dalej taka kicha?
Dopisuję się do pytania Krzyśka.
60 zł nie wystarczy nawet na zakup silnika ze zintegrowaną śrubą Z od producenta a doliczyć trzeba: przesyłkę, cło, vat, marżę.
Na dodatkowy silnik było przewidziane miejsce od samego początku wątku, więc będzie dostępny jako upgrade.
Oś X opada o 0.1 mm pod wpływem ciężaru silnik i karetki, nie ma problemu z pracą na 1 silniku a finalnie ma znaczący wpływ na koszt zestawu.
Praca osi Z gdzie ruch jest bardzo powolny nie wpłynie na szybsze wycieranie się łożysk.

rafaljot pisze:Super!

1. Czemu nie wygniesz tej blachy od stołu inaczej? tak by górne zagięcie było wzdłuż osi a nie w poprzek. Kurcze, to jest powód, dla którego właśnie wymieniam tę całą blachę. Tak zagięta pracuje przy większym jerku, prosto można by to skorygować. Zero dodatkowego kosztu,

2. bardzo dobrze działa to przełożenie 2:1 co zrobiłem w swojej Lume. ( koszt minimalny, 50% więcej paska i 8 łożysk na 2 rolki X i 2 Y)

3. Drugi silnik Z. Potwierdzam po kilku miesiącach testów, że nie jest niezbędny. Jedak nie ma problemu by było dla niego miejsce, jak ktoś by sobie chciał go dołożyć, to czemu miał by tego nie zrobić.

I wiele innych uwag, jakby co.....nie ma sprawy.
1. Próbuję poruszać choć by jednym zagięciem i nie mogę :) W inną stronę nie da się zagiąć bo dolna obudowa musiała by być dłuższa co wpłynie na sztywność, wielkość ramy.

2. Warte rozważenia, ale nie uda się wprowadzić już do tej wersji.

3. O drugim silniku Z można by już napisać esej.

4. Z dodatkowych Twoich uwag - jest wkręt do regulacji krańcówki osi Y w przypadku stosowania np klipsów.

Obrazek

Na koniec przesyłam zdjęcia z montażu pierwszej testowej partii.
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 06 mar 2017, 13:54 przez LUME, łącznie zmieniany 1 raz.
dragonn
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 2
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: LUME+

Post autor: SQ9KRD »

No i widać progres. Będziecie na tagrach by pochwalić się nowym LUME??
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 36
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: LUME+

Post autor: Berg »

Ad. 1. Da się. Narysuję.
Pogadamy o zestawie części do upgrejdy z 1.0 ? ;)




Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
meler
Postów w temacie: 1
Posty: 144
Rejestracja: 29 lis 2016, 23:04
x 2

Re: LUME+

Post autor: meler »

@LUME a na jakiej elektronice bazuje nowa wersja?
X3D XL
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 19
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: LUME+

Post autor: dragonn »

meler pisze:@LUME a na jakiej elektronice bazuje nowa wersja?
Mi to wygląda na jakiegoś MKS, pytanie czy 32 bitowy czy dalej 8 bitowy.
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 12
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: LUME+

Post autor: marek91 »

Zacytuję sam siebie :)
"Dużo większym problemem jest natomiast obrany model biznesowy, czy w tej kwestii również będą duże zmiany?"
Awatar użytkownika
Blazi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 163
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:29
Drukarka: Easythreed, M200
x 92

Re: LUME+

Post autor: Blazi »

@marek, IMHO nie ma im co zaglądać w portfel. Jak chłopaki uznali, że im się będzie spinać to ich sprawa.
Pozdrawiam,
Ten typ od oprogramowania do drukarek.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 19
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: LUME+

Post autor: dragonn »

Blazi pisze:@marek, IMHO nie ma im co zaglądać w portfel. Jak chłopaki uznali, że im się będzie spinać to ich sprawa.
Raczej w pytaniu o formę biznesową nie chodzi o "portfel" tylko bardziej sposób sprzedaży, serwisowania itp.
Paatryk93
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 82
Rejestracja: 17 wrz 2016, 13:26
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Graber i3, H2 Printo
x 14
Kontakt:

Re: LUME+

Post autor: Paatryk93 »

Dołączam się do pytania, czy LUME+ pojawi się na targach w Kielcach?
Moje drukarki:
Graber i3, Printo H2, Anet A8
Awatar użytkownika
jestan
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 223
Rejestracja: 27 lis 2016, 15:27
Drukarka: Lume, MiniCoreXY
x 24

Re: LUME+

Post autor: jestan »

Nooo i tak się wszyscy smucili, że LUME już dogorywa... a tu niespodzianka :))
:good:
dragonn
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”