LUME+

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
LUME
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 18
Posty: 161
Rejestracja: 02 paź 2016, 17:49
x 21

LUME+

Post autor: LUME »

Cześć Reprapowicze!

Przepraszam za moją chwilową nieobecność i dziękuję za wyrozumiałość. Musiałem zebrać trochę sił, ale nie było to czas w którym nic się nie działo dlatego przesyłam podsumowanie tego co zmieniło się w drukarce oraz czekam na Wasze uwagi.

MECHANIKA
- zmiana wałków Y i Z na fi 10
- zwiększenie rozstawu łożysk Z
- napinacze pasków X i Y
- paski mocowane bez użycia trytytek
- zmiana łożysk z flanszą na zębatki
- rozcięcie blachy nad silnikami aby nie trzeba było przekładać pasków przez otwór
- otwory do zamocowania drugiego silnika Z
- otwór do zamocowania tulejki ślizgowej dla śruby Z aby usztywnić oś X
- ze względów estetycznych śruby do montażu ramy zostają z łbem kulistym ale będą m6, pozostałe walcowe
- otwory gwintowanie w mocowaniach SHF dla ułatwienia montażu i kalibracji
- podgięcia w dolnej części obudowy do estetycznego mocowania przewodów i zamocowania stopek gumowych

Po testach z czujnikiem zegarowym opadanie pod wpływem ciężaru karetki X oraz silnika jest na poziomie 0.05 mm, niestety łożyska liniowe nie są na tyle sztywne aby wyeliminować je do 0. W mojej ocenie akceptowalne a jeżeli komuś to przeszkadza, będzie możliwość montażu drugiego silnika. Przy braku obciążenia karetki silnikiem opadanie na poziomie 0.01 mm.

Obrazek
Wybrany naciąg pasków:
Obrazek

ELEKTRONIKA
- 32 bitowa MKS sbase
- zasilacz 300W 24V
- stół mk3 z termistorem SMD
- gniazdo zasilania z włącznikiem, umieszczone po drugiej stronie względem elektroniki
- podgięcia w dolnej części obudowy do zamocowanie przewodów
- rozłączana grzałka i termistor do prostej wymiany elementów

EXTRUDER I HOTEND
- mk8
- głowica E3D V6
Nie jest to rozwiązanie, którym można się szczycić ale na chwilę obecną rozsądne i lepsze niż drukowane.
Karetka będzie pasować również do starej wersji drukarki i będzie można ją wymienić.

Obrazek
Obrazek

Testowałem bowdena i pierwszy wydruk wyszedł całkiem obiecująco, retrakcja ustawiona na 2 mm ale to było prawdopodobnie za mało. Wadą jest niestety kłopotliwa wymiana filamentu i "skręcanie" się co przy dłuższych wydrukach może kończyć się jego zacięciem. Być może to jakiś przypadek ale po wyjęciu filament był skręcony jak korkociąg.

Obrazek
Obrazek

Obecnie czekam już na testową partię obudów. Następnie zostaje nam do wykonania instrukcja, menu LCD, opakowanie i będziemy mogli przekazać drukarkę do testów. Teraz już będę bardziej aktywny i o wszystkim informował na bieżąco.

W między czasie też poddaliśmy drukarkę testom EMC.
Obrazek
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 19
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: LUME+

Post autor: dragonn »

Filament skręcony w korkociąg? A czym drukowałeś? Jeszcze z bowden styczności nie miałem ale planuje właśnie na niego przeróbkę a to brzmi jak by rurka miała za duży promień.
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 12
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: LUME+

Post autor: marek91 »

Cieszy że projekt się rozwija :piwo:

A teraz z grubej rury: Jak tam temat drukarki na testy dla Filipa? :)
G4ever

Re: LUME+

Post autor: G4ever »

Pisząc od E3D V6 masz na myśli oryginalną głowicę produkowaną przez E3D?
Awatar użytkownika
LUME
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 18
Posty: 161
Rejestracja: 02 paź 2016, 17:49
x 21

Re: LUME+

Post autor: LUME »

Obrazek
Dzieje się coś takiego, ale to być może tylko kwestia braku zamocowanej szpuli i filament nie rozwijał się prawidłowo.

Jak wspomniałem wyżej czekam już na testową partię, w między czasie powstaje instrukcja montażu oraz obsługi, opakowanie. Przekazana drukarka musi być już tym co będzie dostępne w sprzedaży, ale tak jak wspomniałem o postępach będę informował na bieżąco.

Chodziło tylko o typ głowicy. Nie jest to dla mnie satysfakcjonujące rozwiązanie, ale na chwilę obecną, kompromisowe cena-bezawaryjność. Extruder wymaga wielu prób, testów bo to element, który musi być niezawodny. Nie chcę teraz wprowadzać czegoś co nie jest dobrze przetestowane.
G4ever

Re: LUME+

Post autor: G4ever »

LUME pisze:
Chodziło tylko o typ głowicy. Nie jest to dla mnie satysfakcjonujące rozwiązanie, ale na chwilę obecną, kompromisowe cena-bezawaryjność. Extruder wymaga wielu prób, testów bo to element, który musi być niezawodny. Nie chcę teraz wprowadzać czegoś co nie jest dobrze przetestowane.

Nie wprowadzaj tego typu niejednoznacznych określeń bo ktoś ci później zarzuci, że nie dostał tego co kupił.
Garreth
Postów w temacie: 2
Posty: 163
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:49
x 26

Re: LUME+

Post autor: Garreth »

Za 32 bitową elektronikę to szacun.

Ale za użycie słów "e3d v6" w odniesieniu do chińskiej głowicy za $5 to szacunek ujemny;) Daj ludziom wybór dokupienia oryginalnej głowicy, tylko jasno napisz co jest czym. Te chińskie głowice to tylko problemów Ci przysporzą jak ludzie to będą co chwile na gwarancje oddawać.
DanyQsh
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 213
Rejestracja: 22 wrz 2016, 20:11
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: The Thing+Replicape
x 12

Re: LUME+

Post autor: DanyQsh »

Jeśli nie ma śruby z prawej strony dla osi X to nie lepiej dać silnik ekstrudera z drugiej strony, tj. lewej? Takie spostrzeżenie na szybko bo szczerze to słabo znam temat tej drukarki.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
kswiorek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 242
Rejestracja: 30 gru 2016, 12:37
Lokalizacja: Wiórek (pod Poznaniem)
Drukarka: Lume
x 20

Re: LUME+

Post autor: kswiorek »

A co z możliwością dokupienia drugiego ekstrudera?
G4ever

Re: LUME+

Post autor: G4ever »

A może zastosuj duet lama + dodo? Zamiast sbase daj np mks gen a różnice w enie na ekstruder i głowice to co wyżej pisałem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”