AIO Robotics ZEUS

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
bukszpryt
Postów w temacie: 10
Posty: 336
Rejestracja: 05 cze 2019, 21:21
x 99

Re: AIO Robotics ZEUS

Post autor: bukszpryt »

Na dzisiaj mam już dość tego hałasu.
Nie testowałem jeszcze gcodu pociętego na pececie, ale mam już ściągnięty profil slicera od producenta, więc nie powinno być problemu z kodem początkowym z kalibracją z itp. Jutro przetestuje.

Zrobię też backup całego systemu i spróbuję poaktualizować co się da. Jeżeli problem jest po stronie starego slicera, to jego aktualizacja powinna pomóc. Znalazłem też update zeusowego UI, może też coś tam ciekawego będzie.

p.s. pogrzebałem lekko w systemie i widać, że nie był jakoś specjalnie przeczyszczony przed instalacją w drukarce, raczej jakaś standardowa wersja. Jest cała masa rzeczy niepotrzebnych w drukarce jak gry, odtwarzacze multimediów, jakiś linuksowy pseudo-office. Nie było z kolei vnc, który jednak dodaje nieco wygody.
dziobu, Andrzej_W
bukszpryt
Postów w temacie: 10
Posty: 336
Rejestracja: 05 cze 2019, 21:21
x 99

Re: AIO Robotics ZEUS

Post autor: bukszpryt »

Coś nie mam ręki do drukarek, czego nie ruszę to spieprzę. W starej mam do wymiany grzałkę, bo coś chyba spieprzyłem przy czyszczeniu przytkanej dyszy, a tu przedobrzyłem z grzebaniem w systemie i został mi tylko interfejs webowy, bo system odmawia odpalenia desktopa i działa tylko CLI. Jakby tego było mało, to przy ostatnim wydruku zatkałem ekstruder.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 42
Posty: 8936
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: AIO Robotics ZEUS

Post autor: dziobu »

bukszpryt pisze:Coś nie mam ręki do drukarek, czego nie ruszę to spieprzę.
Przynajmniej masz co robić :D
bukszpryt pisze: a tu przedobrzyłem z grzebaniem w systemie i został mi tylko interfejs webowy, bo system odmawia odpalenia desktopa i działa tylko CLI.
Jakbyś potrzebował - tu jest obraz karty SD:
https://www.zeus.aiorobotics.com/support-download
(jakbyś miał problem z pobraniem od nich to mam gdzieś ten plik)

Tylko zachowaj sobie to co masz już na karcie, a najlepiej to kombinuj na innej.
bukszpryt pisze:Jakby tego było mało, to przy ostatnim wydruku zatkałem ekstruder.
"Mam oczywiście ulubiony przez wszystkich...". Już wiesz dlaczego "ulubiony"?
bukszpryt
Postów w temacie: 10
Posty: 336
Rejestracja: 05 cze 2019, 21:21
x 99

Re: AIO Robotics ZEUS

Post autor: bukszpryt »

Obrazu od producenta nie idzie pobrać, potrzebne są uprawnienia do ich google drive. Jest szansa, że go dostanę z innego źródła, ale nie jest to pewne, więc jak możesz mi przesłać obraz, to było by super. Ten system jest tak stary, że jakakolwiek próba zbyt automatycznej aktualizacji może sprawić problemy, bo jakiekolwiek wsparcie dla niego skończyło się jeszcze zanim ta drukarka trafiła na rynek.

Co do filamentu, to od wczoraj w drodze jest dd.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 42
Posty: 8936
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: AIO Robotics ZEUS

Post autor: dziobu »

Tu masz:
https://xyzyk.ddns.net/inne/zeus/

Nie wiem jak te wersje mają się do czegokolwiek, ale ze dwa razy ich updejterem zaktualizowałem firmware z poziomu drukarki.
bukszpryt
Postów w temacie: 10
Posty: 336
Rejestracja: 05 cze 2019, 21:21
x 99

Re: AIO Robotics ZEUS

Post autor: bukszpryt »

Pobrane. Dzięki. Zanim zacznę dalej psuć, muszę skończyć projekt, którym sfinansowałem sobie tę zabawkę.
bukszpryt
Postów w temacie: 10
Posty: 336
Rejestracja: 05 cze 2019, 21:21
x 99

Re: AIO Robotics ZEUS

Post autor: bukszpryt »

Ekstruder udało się przetkać.

Nowa benchy na nowym filamencie DD, pocięta nowym slic3rem na pc, 200 st. C, wiatrak cały czas na 100% + poprzednia do porównania:
IMG_20220827_170655_131.jpg
IMG_20220827_170722_201.jpg
IMG_20220827_170731_018.jpg
IMG_20220827_170825_117.jpg
Efekt generalnie podobny.
Małe otwory z przodu kadłuba wyglądają nieźle, ale te duże to porażka. W czasie druku wygląda to najgorzej gdy kończy się drukować czubek przodu kadłuba i idą same słupki kabiny. Materiał tam jest ewidentnie miękki i nie nadąża stygnąć przed położeniem kolejnej warstwy:
cgW9GyC.gif
cgW9GyC.gif (6.4 MiB) Przejrzano 1694 razy
dziobu
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: AIO Robotics ZEUS

Post autor: mcxmcx »

Dawniej to sie stawialo dwa albo trzy modele, jak wiatrak nie wydał, ale ja tam sie nie znam.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
bukszpryt
Postów w temacie: 10
Posty: 336
Rejestracja: 05 cze 2019, 21:21
x 99

Re: AIO Robotics ZEUS

Post autor: bukszpryt »

Zrobiłem test na czymś bardziej przydatnym niż benchy.
Połamała mi się obudowa od pilota do światła. Narysowałem i wydrukowałem nową.
Nie ma problemu z cienkimi elementami jeżeli nie są jedynym elementem na danej warstwie i mają czas przestygnąć. Muszą jednak być częścią czegoś większego, bo łatwo się odłamują.

Zastanawiałem się wcześniej, czy nie dać sobie spokoju z mazaniem szkła klejem do papieru, bo miałem wcześniej problem z odklejeniem tych łódek, ale jak widać na zdjęciu, tam gdzie nie dojechałem klejem, fragment się odkleił od stołu:
IMG_20220828_115801_340.jpg
Wymiary trzyma dobrze i elementy wchodzą jeden w drugi na lekki wcisk i dobrze się trzymają bez żadnych zatrzasków i śrubek. Otwór na śrubkę zrobiłem zresztą nieco za mały.
IMG_20220828_120818_896.jpg
IMG_20220828_120805_281.jpg
IMG_20220828_120703_240.jpg
Obudowa pilota nie jest zbyt piękna, ale działa i na pewno jest solidniejsza niż oryginalna.
IMG_20220828_120624_763.jpg

Mimo kiepskich wyników przy testach na benchy, drukarka sprawdza się dla tego typu modeli, które pewnie będą mi najczęściej potrzebne, czyli jest ok. Trzeba będzie jeszcze sprawdzić jak to wyjdzie przy wyższych modelach, czy wymiary się nie rozjadą.
dziobu
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1782
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 756

Re: AIO Robotics ZEUS

Post autor: Andrzej_W »

Jeszcze możesz użyć Hegronu świetnie się sprawdza i trzyma mocno jedyna wada ze to psiukadło i możesz ubrudzić resztę drukarki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”