AIO Robotics ZEUS

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 42
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5843
Kontakt:

Re: AIO Robotics ZEUS

Post autor: dziobu »

A byłem pewien że i to wrzuciłem. Jednak nie; to teraz nadrabiam.

"Ksero" rybki:
f01.jpg
f02.jpg
f03.jpg
f04.jpg
Abys
Awatar użytkownika
wiesioo
Postów w temacie: 2
Posty: 23
Rejestracja: 25 wrz 2018, 16:28
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: anycubic kossel
x 3

Re: AIO Robotics ZEUS

Post autor: wiesioo »

Hmmm ..
A może coś technicznego??
"Klapka od baterii"
Oooo sie zesr.. tzn zepsuło i trzeba naprawić/dorobić, ale nie chce się rysować od nowa.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 42
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5843
Kontakt:

Re: AIO Robotics ZEUS

Post autor: dziobu »

Klapka od baterii - to zdecydowanie nie ta klasa sprzętu.
Ale jak znajdę coś rokującego z rzeczy technicznych to zeskanuję. Cudów raczej nie będzie.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 3204
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1578

Re: AIO Robotics ZEUS

Post autor: morf »

D... nie urywa faktycznie...
Czy jest w ogole jakas specyfikacja tego/guidelines co i jak mozna tym skanowac? :)
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 42
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5843
Kontakt:

Re: AIO Robotics ZEUS

Post autor: dziobu »

Poszperaj w sieci i zobacz co ludzie skanują tanimi i prostymi skanerami laserowymi. Czy ciclops3D czy czymś podobnym. Zawsze jest to popiersie czy prosta zabawka. Do tego jest przeważnie bryła jednokolorowa; matowa, w jakiejś pastelowej wersji nijakiego koloru.
Tutaj wrzuciłem normalne rzeczy z półki, bez żadnego przygotowania. Najlepiej wyszedł kotek ale i tego nie mam żadnego matowego; do tego ma warstwy które skutecznie rozmywają linie lasera.

To nie tak że wrzucasz na stolik byle co i po 10 minutach wychodzi gotowy STL. Nawet w skanerach za grube miliony detal musisz przygotować. Dlatego uważam że jak na razie, jak na tą klasę sprzętu, to efekty są bardzo dobre.
Ale do tego wrócę przy innej okazji.
Abys
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 3204
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1578

Re: AIO Robotics ZEUS

Post autor: morf »

Masz racje, taka technologia poki co...
Kojarzyłem temat matowienia wszystkiego np proszkiem kakao :)

Po prostu wzdycham do rozwiazania pozwalajacego zeskanowac w miare bezproblemowo byle pierdole z domu i ja zreplikowac ;)
Anyway, czekamy na dalsze testy !
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: AIO Robotics ZEUS

Post autor: FlameRunner »

Czy taki skaner mógłby być choć odrobinę przydatny przy odtwarzaniu rzeczonej klapki od baterii? Czy skan dałoby się wykorzystać chociaż jako punkt odniesienia dla odtworzenia krzywizny takiej klapki przy rysowaniu jej od zera w programie CAD?
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 801
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 350

Re: AIO Robotics ZEUS

Post autor: Abys »

Myślę że zdjęcie z linijką da taki sam efekt, w przypadku takich prostych kształtów.
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1115
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 228

Re: AIO Robotics ZEUS

Post autor: kapi »

w przypadku większych skanów, sprawa opiera się o tzw. chmurę punktów. i można to użyć z mniejszymi lub większymi problemami ;)

przykład projektu ramy ochronnej dla widlaka :
a11.JPG
wykonałem ponad 200 zdjęć, dopasowałem skalę, i robota zrobiona.

:piwo:
każda forma inżynierii wstecznej niesie jakieś błędy i problemy ( chociażby zgodność danych)
Abys, panWiadr0, dziobu
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 42
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5843
Kontakt:

Re: AIO Robotics ZEUS

Post autor: dziobu »

morf pisze:Masz racje, taka technologia poki co...(...)
Po prostu wzdycham do rozwiazania pozwalajacego zeskanowac w miare bezproblemowo byle pierdole z domu i ja zreplikowac ;)
Technologia jest, tylko kosztuje. Do firmy coś typu "Einscan Pro" nie jest już kosmicznym wydatkiem, natomiast dla domu zostają obecnie tylko okazje albo skanery jak toto w Zeusie (*1).

(*1)
Choć tu trochę mi szkoda Zeusa. Soft mam 5-letni, czyli dość stary. Nie znam linuxa, nie znam użytych tu rozwiązań (do wszystkiego jest dostęp, tylko to nie moja bajka) i mam wrażenie że jakby zaktualizować moduł analizujący chmurę to był by w stanie osiągnąć znacznie lepsze rezultaty. Nawet jakbym wyciągnął zarejestrowaną chmurę i obrobił w czymś na PC to było by znacznie lepiej. Podgląd podczas skanowania jest bardzo obiecujący a kaszana pojawia się dopiero jak robi z tego model. To wygląda tak jakby projekt zdechł zanim ktoś by to dopracował.
FlameRunner pisze:Czy taki skaner mógłby być choć odrobinę przydatny przy odtwarzaniu rzeczonej klapki od baterii? Czy skan dałoby się wykorzystać chociaż jako punkt odniesienia dla odtworzenia krzywizny takiej klapki przy rysowaniu jej od zera w programie CAD?
Do krzywizny tak. Do rozstawu elementów (otwory, czułki, bruzdy) - też. Popatrz na to:
https://reprapy.pl/viewtopic.php?f=9&t= ... 180#p82289
Natomiast żeby sobie zeskanować detal jak w filmie - ciach i piękny model 3D na monitorze - to zapomnij w tej klasie urządzeń.
Abys pisze:Myślę że zdjęcie z linijką da taki sam efekt, w przypadku takich prostych kształtów.
W 95% wystarczy suwmiarka i od biedy jeden wydruk próbny.
FlameRunner, Abys, JGFTW
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”