Anycubic i3 Mega problem z orientacją...

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
KrystianZ
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 29
Rejestracja: 15 lut 2020, 10:11
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
x 2

Anycubic i3 Mega problem z orientacją...

Post autor: KrystianZ »

Cześć,

już mnie trochę dobija ta drukarka...

Miałem problem z bootloaderem - ale w jednym z tematów poradziliśmy sobie z tym...

Jednak po tym wszystkim coś zaczęło szaleć...

Chciałem dołożyć do niej Bltouch... jednak coś nie szło.. i na chwile odpuściłem..

Pobrałem i wgrałem oprogramowanie - aktualne ze strony anycubic..

Problem mam przede wszystkim z wypoziomowaniem stołu... który nie był ruszany a przed montażem bltouch wszystko było z nim w miarę w porządku.

Otóż gdy wybieram w menu w osiach "Home" karetka dojeżdża do lewego rogu stołu ale... dysza strasznie naciska na stół... wcześniej tak nie było. Obniżyłem maksymalnie jak się ta i to samo... dalej tak naciska, że się ugina pod jej naporem...

Co lepsze... gdy puszczam jakikolwiek druk ustawiając w programie aby druk był na środku drukarka drukuje wszystko w prawej górnej ćwiartce stołu - patrząc od przodu drukarki...

Co mogło się powalić?

Pamiętam, że przed wywaleniem bootloadera wgrałem jakieś oprogramowanie, które spowodowało, że karetka dojechała do maksymalnie do prawej strony - i chciała dalej a jednocześnie w dół że extruder ześliznął się z rogu stołu, zanim wyłączyłem wszystko trwało kilka 3-4 sekundy sekundy...

Da się z tym coś jeszcze zrobić?

Czy zostaje serwis ?

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”