Anycubic I3 M- "Wylewka" na pierwszej warstwie

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
migcool
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 28
Rejestracja: 22 sty 2020, 08:13

Anycubic I3 M- "Wylewka" na pierwszej warstwie

Post autor: migcool »

Witajcie Panowie, jest mały problem i nie wiem gdzie jest jego źródło, od jakiegoś już czasu drukuje tam sobie jakieś swoje rzeczy i pewnego razu zauważyłem, że pierwsza warstwa wykonuje taką wypływkę (co wyraźnie widać na zdjęciach) wymiar na dolnej warstwie, w sumie kilku dolnych bo to normalnie układa się w taki lejek idealny, wymiar ten ucieka o minimum 1mm. Wgrałem nawet profil naszego tutaj forumowego kolegi, sądząc po wiedzy jaką posiada to wie co robi i niestety efekt lejka pozostał, a doszły takie brzydkie "retrakcje"? Panowie co może być powodem, głównie o tej "lej" chodzi (wypływka na pierwszej warstwie)

Po lewej profil kolegi z forum, po prawej mój:
IMG_20200407_085201.jpg
IMG_20200406_094239.jpg
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Anycubic I3 M- "Wylewka" na pierwszej warstwie

Post autor: McKee »

Nazwa się to "stopa słonia" / "elephant foot" i tego hasła poszukaj na forum / Internecie - jest sporo informacji / instrukcji - przykład:
https://m.all3dp.com/2/elephant-s-foot- ... asy-fixes/

Ogólnie: dysza za wysoko albo za dużo filamentu jest podawane na pierwszej warstwie.
Możesz też pod hasłem "pierwsza warstwa" poszukać zdjęć / przykładów jak ona ma wyglądać.
Jeżeli będziesz szukał poza forum (jakieś google/startpage/ducduckgo/bing) do wyszukiwanego tekstu dodaj jakiś tekst w stylu "3d print" (żeby na strony jakiegoś zoo lub rezerwatu słoni nie trafić).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
migcool
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 28
Rejestracja: 22 sty 2020, 08:13

Re: Anycubic I3 M- "Wylewka" na pierwszej warstwie

Post autor: migcool »

Dzięki, czyli istnieje na to teoria znana :) Powiedz mi jeszcze, który parametr w retrakcji odpowiada za te nitki bo chciałbym wrócić do swojego ustawienia, a zapisując naszego kolegi w programie nie mogę już wrócić, a w sumie tylko w kwestii tej retrakcji zauważyłem różnice na minus.
migcool
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 28
Rejestracja: 22 sty 2020, 08:13

Re: Anycubic I3 M- "Wylewka" na pierwszej warstwie

Post autor: migcool »

Jeśli ktoś natrafi na ten temat to napiszę co było u mnie powodem, błaha sprawa, za nisko dyszka względem stołu, niemal dotykała tego stołu, po ustawieniu jej wyżej efekt stopy znikł kompletnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”