Ultimaker original chyba + ;)

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Szaibot
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 26 kwie 2020, 23:19
Drukarka: UMO

Ultimaker original chyba + ;)

Post autor: Szaibot »

Dzien dobry!

Kilka lat temu podjaralem się drukiem 3d i zakupiłem UMO.
Przez pierwszy rok śmigała na PLA po czym poszła w odstawkę.

Po przeprowadzce mam znów miejsce na zabawę i postanowilem ja ożywić.
I tu mam zagwozdke... Czy warto inwestować w modernizację czy lepiej zbudować HyperCuba?

Na ten moment zamówiłem HB i spróbuję go zamontować :D by móc w końcu drukować ABS (bo zresztą bez tej możliwości nie będę mógł drukować w razie w części do nowej drukarki...)

Ultimaker jest stockowy tj. 3mm bowden bez grzanego stołu, z ulticontrollem.

Też zastanawiam sie czy nie warto go tak stockowo zostawić, jako egzemplarz muzealny :D bo może za parę lat będzie fajnie spojrzeć na drewnianą drukarkę ??? :P
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Ultimaker original chyba + ;)

Post autor: FlameRunner »

Jeśli fabrycznie nie miałeś grzanego stołu, to jest to Ultimaker Original, bez "+".
Do tych drukarek Ultimaker zrobił Heated Bed Upgrade Kit. Nie wiem czy te zestawy są nadal dostępne, ale jeśli chcesz traktować swoją drukarkę jak użytkowy eksponat muzealny, to może warto spróbować zdobyć oryginalny zestaw?

Gdy już dorobisz grzany stół do UMO, to nie będziesz potrzebował budować nowej drukarki. ;)
Szaibot
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: Ultimaker original chyba + ;)

Post autor: mcxmcx »

Na tym pla co teraz masz wydrukuj sobie karetkę do e3d i masz bardzo dobra drukarkę.

Gdybyś chciał się pozbyć ultikontrolera to ja chcę. Bo mam jednego umo z nieoryginalna elektronika
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Szaibot
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 26 kwie 2020, 23:19
Drukarka: UMO

Re: Ultimaker original chyba + ;)

Post autor: Szaibot »

No właśnie zastanawiam się nad drogą :D

Skoro mówicie że warto zostawić UMO to tak zrobię. I jeśli zostawię sobie tylko UMO to musze go podręcić tym samym o muzeum zapominamy :D

Co do grzanego stołu to niestety nigdzie oryginału nie mogłem znaleźć, dlatego wymyśliłem sobie że spróbuje zamontować Heatbed MK3 220x220.
Tylko nie jestem pewny czy podołam :D:D Kiedyś gdzieś z 2 lata po kupnie widziałem że ludzie samemu montowali i śmigało. Za każdą pomoc będę wdzięczny.

A co do Ultikontrolera to działa i wystarcza więc nie mam potrzeby zmieniać :)
"Na tym pla co teraz masz wydrukuj sobie karetkę do e3d i masz bardzo dobra drukarkę." - tak jedną z opcji była zmiana na 1.75mm z v6 Trianglaba ale wtedy i extruder nowy. Może VORONowy?

Widziałem że sporo osób też wymieniało płyty do UMO, ma to sens? Czy jak działa nie ruszać?
Szaibot
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 26 kwie 2020, 23:19
Drukarka: UMO

Re: Ultimaker original chyba + ;)

Post autor: Szaibot »

mcxmcx pisze:Na tym pla co teraz masz wydrukuj sobie karetkę do e3d i masz bardzo dobra drukarkę.

Gdybyś chciał się pozbyć ultikontrolera to ja chcę. Bo mam jednego umo z nieoryginalna elektronika
Mozliwe że będę miał ulticontrollera na zbycie, bo postanowiłem zrobić spory mooding i tym samym wymieniłem na większy ekran (repowy)

Daj mi chwilę aż sprawdzę że wszystko gra i będzis wolny

Co do reszty ulepszeń,
-grzany stół jest.
-cała drukarka leci już na 24v.
-pogrzebane w shieldzie by wiatrak był na 12v a nie 24v (czy w originale 19v) lub o zgrozo jak robi dużo osób w serii z drugim...
-ledy dodane
-

Zostało do zrobienia:
- skończyć projektowanie karety pod cyclopa
- Montaż cyclopa z wodnych chlodzeniem
- montaż dwóch ekstruderow na 1.75mm
- SSS by wyciszyć silniki
- zabudować całość akrylem
- wymienic paski na gt2
- silnik z y ma poleciec za obudowę
- x zostaje zabudowany i dodane chłodzenie by się nie grzał w budzie
- montaż octoprinta z kamera
- pomalować obudowe
Ogarnąć jak i gdzie zamontować wszystkie bajery bo miejsca na tyle i pod drukarka za dużo nie ma :D

A chce miec miejsce na 4 szpule (2 na ekstruder)

A jak to wszystko zrobię to chce zmontować nowa budę ale o trochę innych wymiarach (możliwe że wariacja HyperCuba) ;)
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: Ultimaker original chyba + ;)

Post autor: mcxmcx »

Panie kolego, daj zdjęcie pytki.

Ja własne restauruje muzeum
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Szaibot
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 26 kwie 2020, 23:19
Drukarka: UMO

Re: Ultimaker original chyba + ;)

Post autor: Szaibot »

Wieczorem jak drukarka skończy druk to otworzę i zrobię fotkę, a co Cię dokładnie interesuje?
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: Ultimaker original chyba + ;)

Post autor: mcxmcx »

Zdjęcia płyty głównej i od wyświetlacza.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”