Anycubic 4Max Pro - wielka przeróbka

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
misiek271
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 11
Rejestracja: 24 paź 2019, 22:10
Drukarka: CR10S dual extruder
x 1
Kontakt:

Re: Anycubic 4Max Pro - wielka przeróbka

Post autor: misiek271 »

dorzucę się do tematu . też swoją przerobiłem polecam przedrukowałem już ponad 30kg filamentów na niej. jednak co do v6 tą podkładkę plastikową która idzie najpierw na karetke trzeba pogrubić bo luzy są. reszta jak najbardziej ok. jak by się ktoś zastanawiał to niestety nie nie pasuje tam wersja bmg left (sprawdzałem ps nie kupujcie tych białych od fystec dual drive bo te plastiki robią się gietkie już w 50 stopniach i extruder nie działa i wygina się w ręce.. )_. Chyba że po paru cięciach i dowierceniu kilku otworów. jak ktoś chce przyśpieszyć wydruki to trzeba wymienić silnik w karetce na pancake. jest o jakieś 30g lzejszy. i zmienić silnik osi y na porządny(bo tam słaby pyrdek siedzi a oś x swoje wazy no i te dwa wałki napedowe y też swoje ważą ). Co do softa to gdzieś jest na necie jakiś marlin 2.0.4 z obsługą połowy wyświetlacza (brak czujnika filamentu i wznawianie po wydruku) za to można dodać blt i zrobić macież temperatury stołu oraz dyszy wtedy nie trzeba dodawać rzadnych ofsetów w slicerze przy zmianie temperatur itp + trzeba pobawić się w podmiane w sofcie typu czujnika temp bo trigorilla zapewne ma inny dzielnik napięcia i rozbierzność pomiędzy rzeczywistą temp a zmierzoną to koło 20 stopni... niestety wyświetlacz ma problem z róznymi rozszerzeniami plików g. gcode itp więc jak się pomiesza kilka rodzaji na jednej karcie to nie widać nic albo kilka pierwszysch plików. Ale dla anycubica to nie jest problem i tego nie poprawią. zreszta nie przewidzieli możliwości zmiany softa w wyswietlaczu tu wielki minus dla nich. kolejny minus to nie da się wrzucić temp np 270 stopni z poziomu wyświetlacza. więc trzeba dorobić sobie osobno przyciski z mikroklockiem i wpiąć się pod uart na trigorilli. tak więc jak ktoś chce mieć wszystkie funkcje i wszystkie dobrodziejstwa to trzeba wybebeszyć elektronike, wrzucić jakiegoś skr 1.4 z normalnym wyświetlaczem i cieszyć się drukiem. no i jeszcze maly minusik ta taśma która idzie do extrudera puki co u mnie działa ale jak się popsuje to taniej dołożyć normalne kable i olać oryginalne rozwiązanie. no i trzeba uważac na płytke w extruderze te złącza jst są słabe i ten od grzałki potrafi się upalić. a wtedy wiadomo nowa wtyczka i koncówka +lutowanie.co do oryginalnego extruder to jest po prostu średni działa przez kilkanaście kg filamentu potem tragedia + jak wyżej ktoś napisał prędkości słabe pla jakoś idzie ale abs to masakra tak więc wymieniać na bmg bez zawachania.
minusem jest jeszcze ta szybka dokładana od góry po kilkuset razach zaczyna pękać a kształt ma nietuzinkowy wiec ciężko będzie dorobić trzeba by zrobić kwadrat który już nie bedzie tak ładny. No chyba że ktoś dopasuje jakieś pudełko plastikowe na rózne drobiazgi. Jak by ktoś podpasowal to dajcie znać. Mam nadzieje że komuś pomogłem być może ktoś rozwarza zakup..
CR10s +dual extruder chimera, marlin 2.0, ABL pojemnościowy
a10m + prowadnice liniowe marlin 1.9, bl touch
anycubic 4max Pro
Anet A8, marlin,abl
mpk
Postów w temacie: 2
Posty: 363
Rejestracja: 27 lis 2019, 00:01
x 102

Re: Anycubic 4Max Pro - wielka przeróbka

Post autor: mpk »

misiek271 pisze: minusem jest jeszcze ta szybka dokładana od góry po kilkuset razach zaczyna pękać a kształt ma nietuzinkowy wiec ciężko będzie dorobić trzeba by zrobić kwadrat który już nie bedzie tak ładny.
parę złotych za lustro na wymiar u szklarza.
alternatywnie: klik + Holginowa blacha. ja poszedłem w tą stronę, ale jakoś nie mogę się zebrać, żeby dokończyć resztę zaplanowanych rewolucji: zamienić taśmę na wiązkę (bo IMO jednak konektory w tych taśmach to nie na taki amperaż), dołożyć czyjnik indukcyjny (czyt.: wymyślić gdzie upchnąć w montażu pod hemerę), więc tak leży rozbabrane trzeci miesiąc;)
blackknight88
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 70
Rejestracja: 05 gru 2019, 09:35
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Anycubic 4max pro
x 6

Re: Anycubic 4Max Pro - wielka przeróbka

Post autor: blackknight88 »

Koledze wyżej chyba chodzi o tą plastikową kopułę :D
Pozdrawiam, Karol
mpk
Postów w temacie: 2
Posty: 363
Rejestracja: 27 lis 2019, 00:01
x 102

Re: Anycubic 4Max Pro - wielka przeróbka

Post autor: mpk »

Tak, w sumie po drugiej lekturze to jakoś bardziej oczywiste;)
Myślę, że jak się moje rozleci, to zrobię po prostu prostopadłościan z plexi.
albo wersję el-cheapo;)
misiek271
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 11
Rejestracja: 24 paź 2019, 22:10
Drukarka: CR10S dual extruder
x 1
Kontakt:

Re: Anycubic 4Max Pro - wielka przeróbka

Post autor: misiek271 »

Tak chodziło mi o tą plexi na górze. a lusterko mam docięte u szklarza u mnie 10zł bierze za 4mm lustro na wymiar. bo oryginalne szkło padło po miesiącu ta powłoka zaczęła sie rozlatywać. Aczkolwiek post już trochę nieaktualny bo przed wczoraj wrzuciłem skr 1.4 i tft 35 ze wszystkimi bajerami. denerwował mnie ten brak obsługi czujnika filamentu itp(na zmodyfikowanym marlinie). Na dzień dzisiejszy wiem że chyba lepiej jest wrzucić np nano robin v2 bo skr nie ma eepromu i nie dość tego jak się podsumuje to wychodzi 2 razy drożej niz mks a do tego tft35 idzie po rs232 którego jestem mega przeciwnikiem(szczególnie jeżeli chodzi o drukowanie po rs232 czyli wszystkie octoprinty i komputery i teraz ten tft:( ). oczywiście można działac w dual mode. ale nie po to jest dotykowy tft żeby z niego nie korzystać. PS czy ktoś miał styczność z robinem i wifi od nich podobno dali jakieś rozwiązanie które jest szybsze od standardowych modułów wifi(esp3d )bo one znów po rs chodzą.
CR10s +dual extruder chimera, marlin 2.0, ABL pojemnościowy
a10m + prowadnice liniowe marlin 1.9, bl touch
anycubic 4max Pro
Anet A8, marlin,abl
Awatar użytkownika
tapy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 209
Rejestracja: 05 wrz 2020, 18:43
x 72

Re: Anycubic 4Max Pro - wielka przeróbka

Post autor: tapy »

misiek271 pisze:z robinem i wifi od nich podobno dali jakieś rozwiązanie które jest szybsze od standardowych modułów wifi(esp3d )bo one znów po rs chodzą.
A kiedykolwiek chodziły inaczej?! :shock:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”